PDA

Zobacz pełną wersję : Lakier wodny dwuskładnikowy czy moze syntetyczny ???



Malinka_01
13-04-2006, 21:02
Jestem na etapie kładzenia podłogi z drewna egzotycznego - jatoba.
Podłoga juz leży i ja razem z nią, a mianowicie nie wiem na jaki lakier powinnam się zdecydować. Parkieciarz przez cały czas uświadamia mnie o wyższości lakieru wodnego dwuskładnikowego (Thomsit) nad syntetycznym. Mój małż natomiast przkonuje mnie do syntetyku, zresztą popiera to przykładami znajomych którzy wypróbowali wodny w praktyce i nie są najleszego zdania.
Bardzo Was proszę o radę na który sie zdecydwać ?? Zależy mi na tym aby podłoga służyła nam na lata.

boorg
14-04-2006, 00:33
A jaki ma wyglądać wasza jatoba??? :o
W zależności od lakieru otrzymujemy różny kolor drewna.
1. Lakier wodny - podłoga z wyraźnym kontrastem (to co jasne jasne zostanie, to co ciemne zrobi się ciemniejsze).
2. Lakier chemiczny - podłoga o łagodnych tonach (kolorystyka drewna zrównoważona).
3. Lakier żywiczno-olejny - podłoga o tendencji rustykalnej (kolorystyka drewna zdecydowana, żywa).
A są jeszcze lakiery np. kwasowe, uretanowe, itp, itd... .

Pytanie odnośnie podłogi: co to za podłoga? Deska, klepka czy mozaika? :o

Odnośnie znajomych: a może coś więcej na temat ich lakieru? Mile widziana nazwa. A także jaki grunt i jakie to drewno. Wtedy będzie wiadomo dlaczego mają takie a nie inne zdanie... . 8)

Malinka_01
14-04-2006, 10:59
Jeżeli chodzi o rodzaj podłogi to deska.
W kwestii lakieru i jego efektu końcowego na desce nie sądziłam, że jest taka róznica w zależności od zastosowanego lakieru. Jeżeli mam możliwość wyboru to zdecydowałabym się na wyraźne kontrasty.
W tym momencie rozumiem że sama odpowiedziałam sobie na pytanie ... :lol:

boorg
14-04-2006, 16:23
...W tym momencie rozumiem że sama odpowiedziałam sobie na pytanie ... :lol:
No cieszę się, że to ustaliliśmy.
Najtwardszymi z lakierów wodnych są dwuskładnikowe poliuretany. Każdy szanujący się producent, ma w swojej ofercie co najmniej 1 taki lakier.
Lista przebojów lakierniczych :wink: :
1. Producent Berger-Siedle lakier 2KPU;
2. Producent Bona lakier Traffic;
3. Producent Venga lakier Hartzlack 2APU;
4. Producent Deva lakier Transit;
5. Producent Loba lakier 2K Supra hm.
Kolejność nie wskazuje na wyższość jednego nad drugim - są to porównywalne produkty. :roll:

Malinka_01
18-04-2006, 08:21
Boorg - a jak klasyfikuje sie lakier Thomsit, czy wart jest naszej podłogi ?? :lol:

boorg
18-04-2006, 21:17
Boorg - a jak klasyfikuje sie lakier Thomsit, czy wart jest naszej podłogi ?? :lol:
Jest to linia produktów firmy Henkel - jest OK. Lakierów nie używałem. Ale kleje, grunty i masy samopoziomujące mają bardzo dobre - a tych używam. 8)

Malinka_01
20-04-2006, 08:52
W takim razie w przyszłym tygodniu IDĘ NA CAŁOŚĆ. :lol:
Dzięki