PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe drzwi czy odnawiac stare



nosek5
17-04-2006, 12:32
Remontuje wlasnie swoje mieszkanie 180 m2 w starej kamienicy budowanej za czasow Niemieckich

I mam dylemat czy wyremontowac stare drzwi ( jak) czy poprostu zainwestowac w nowe drzwi


Przedpokoj chce zrobic cos na styl

Tylko o ciemniejszej tonacji kolorow
http://rsplus.com.pl//projekty/Tychy_mieszk/real/m11.jpg

jag_24
17-04-2006, 19:23
mam nadzieję że mój męzuś tego postu nie przeczyta :wink: ja bym kupiła nowe :oops: ....mąż-by pewnie odpowiedział, że "lepiej odnowić". Zastanów się, czy są na tyle stare że potrzebujesz naprawdę nowych czy nie. My też mamy stary domek, w tej chwili odnawiamy drzwi, kiedy już wyremontujemy cały dom mam nadzieję ze KUPIMY...jak ja lubię to słowo:kupić

nosek5
17-04-2006, 20:30
mam nadzieję że mój męzuś tego postu nie przeczyta :wink: ja bym kupiła nowe :oops: ....mąż-by pewnie odpowiedział, że "lepiej odnowić". Zastanów się, czy są na tyle stare że potrzebujesz naprawdę nowych czy nie. My też mamy stary domek, w tej chwili odnawiamy drzwi, kiedy już wyremontujemy cały dom mam nadzieję ze KUPIMY...jak ja lubię to słowo:kupić


Kurcze drzwi sa superowe te stare bo maja rame i 4 przetloczenia w ktorych sa plyty


TEraz bym je opalil wyszlifowal uzupelnil ubytki jakas lakierobejca :D i w miejsca plytek z przetloczen matowe szklo bym dal :D


Podjade jutro jakas opalarke kupic i zobacze na prube co wyjdzie :d

*marta*
18-04-2006, 08:52
No dla mnie innej odpowiedzi niż "odnawiac stare" nie ma. Szczególnie, że mieszkanie w starej kamienicy. Powodzenia :)

Mufka
18-04-2006, 10:42
mam bardzo podobnie, mieszkanko w wiekowej kamienicy, poczatkowo myslalam nad kupnem nowych po zapoznaniu sie z oferta odnawiam stare, teraz juz takich drzwi jak kiedys robiono sie nie znajdzie, a jesli juz to za kosmiczna cene robione przez stolarza, tak wiec nie ma co sie zastanawiac :D odnawiaj, beda piekne

jag_24
18-04-2006, 11:37
Kurcze drzwi sa superowe te stare bo maja rame i 4 przetloczenia w ktorych sa plyty





eee no takich drzwi to żal wyrzucać!!!!, tylko odnowienie wchodzi w grę. ja mówię o zwykłych, prostych , gładkich drzwiach

nosek5
18-04-2006, 11:44
mam bardzo podobnie, mieszkanko w wiekowej kamienicy, poczatkowo myslalam nad kuptem nowych po zapoznaniu sie z oferta odnawiam stare, teraz juz takich drzwi jak kiedys robiono sie nie znajdzie, a jesli juz to za kosmiczna cene robione przez stolarza, tak wiec nie ma co sie zastanawiac :D odnawiaj, beda piekne


Drzwiczki wygladaja tak

http://img220.imageshack.us/img220/6249/20uy.jpg

Mam takiego plana zeby je opalic pozniej jakas lakierobejca machnac

I zamiast tych 4 wpustek gdzie sa deski dac szklo matowe albo plexi mleczna :)

Co o tym sadzicie



Ogolnie mowiac generalny remont fajna sprawa jest bo mozna pozmieniac uklad mieszkania w 180 m2 jest co zmieniac ale za to syf przez jakis czas jest straszny


PIerwsza kolejnosc drzwi ogrzewanie i prad

Nastepnie sciany podlogi sufity albo na odwrot :P


Lazienka i kuchania juz naszzesscie gotowe zostalo 5 pokoi
:)

Mufka
18-04-2006, 11:56
o widze ze bedzie jeszcze mniej roboty niz z moimi drzwiami bo moje rzezbione sa... A jesli chodzi o szybki mleczne to kwestia gustu, ja osobiscie wole nieprzeswitujace drzwi, no i nie mam pojecia jak takie szybki ontowac, ale na pewno sa na to dobre sposoby

nosek5
18-04-2006, 12:00
o widze ze bedzie jeszcze mniej roboty niz z moimi drzwiami bo moje rzezbione sa... A jesli chodzi o szybki mleczne to kwestia gustu, ja osobiscie wole nieprzeswitujace drzwi, no i nie mam pojecia jak takie szybki ontowac, ale na pewno sa na to dobre sposoby


Sadze ze jakos delikatnie sie te listewki wyciaga ( chyba na gwozdku sa )

Opanuje sie to :)

tripper
19-04-2006, 12:49
niezbyt ciekawe te drzwi, na Twoim miejscu nie zawracalbym sobie nimi glowy i kupilbym nowe, a zajal sie tylko oscieznicami, bo te sa naprawde ladne.

no i przydadza Ci sie pewnie tez nowe zawiasy - nie wiem, w jakim te sa stanie, ale jesli maja lat duzo, to niekoniecznie musza sprawnie dzialac.

babajaga
21-04-2006, 21:48
Ja podobne drzwi odnawiałam.Nawet nie tak trudna robota jak się wydaje, a jaka frajda jak są już zrobione!
Z tą plexi zastanowiłabym się, chyba nie te klimaty ale to Twoje drzwi,