PDA

Zobacz pełną wersję : Odgrzybianie



djhubertus13
17-04-2006, 13:57
Dzien dobry nazywam sie Hubert Konieczny i pochodze ze wsi zwanej Dygowo k. Kołobrzegu. Mam problem jak wielu z z tak zwanym ,,GRZYBEM'' . Próbowalismy wraz z rodzina wielu rzeczy by grzyb nie wyskakiwał ale to nic nie daje! Dom jest ocieplony od zewnątrz jak i od wewnątrz. Moi rodzice malowali dom juz 3 razy i nic to nie daje. GRZYB wyskakuje na wszystkich ścianach. W salonie małym pokoju i nawet w przedpokoju, ktory jest umieszczony na srodku mieszkania! Pisze na forum poniewaz dowiedziałem sie z telewizji że taki grzyb może powodowac piowazne choroby!!!Prosze o jak najszybsze odpisanie jak mógłbym wraz z rodzina powstrzymać sie tego ochydnego pasozyta PROSZĘ o niezwłoczną Rade lub Instrukcje. !!!!!!!1 :( :( :( :cry: :cry: :( Z Powazaniem djhubertus13 :wink: [/b]
A i dom był juz odgrzybiany przez mojego tatę który próbował to juz 2 srodkami i nic!!!!!!Prosze o odpowiedz

beton44
17-04-2006, 15:34
A dom jest taki poniemiecki czyli ma ze 100 lat?


Prawdopodobnie brak izolacji przeciwwilgociowej/lub uszkodzona\ ścian - co skutkuje zawilgoceniem ścian - i grzybem



Jeżeli tak jest nie pomoże żadne "odgrzybianie" jakimiś preparatami dopóki ściany nie wyschną - czyli nigdy - dopóki brak tej izolacji...

wieśniak
18-04-2006, 14:41
Poza tym grzyb pojawia się często w przypadku braku wentylacji, np nowe, szczelne okna i grzyb wyłazi w naroznikach pomieszczeń. Nie wiem czy to ocieplenie wewnętrzne nie pogarsza sprawy ?