PDA

Zobacz pełną wersję : skleroza..i co teraz?



Cola15
17-04-2006, 21:50
Podczas ocieplania budynku zupełnie zapomniałem o wyprowadzeniu na zewnątrz przewodów do przyszłego czujnika temperatury zewnetrzenej do kotła c.o. Teraz gdy elewacja zrobiona aż żal wiercić od zewnątrz (moze z odkurzaczem? :-? )

Wprawdzie instrukcja podaje, że czujkę nalezy cos w połowie wysokości budynku umieścić, ale może nie zrobi to różnicy gdybym umieścił ją na cokole budynku , jakiś 1m nad gruntem ?

Pawel78
17-04-2006, 22:08
1 metr nad gruntem a wtedy piec będzie chodził na okrągło.Trzeba przestrzegać instrukcji.

1950
17-04-2006, 22:13
ale, w czym problem :o
wystarczy przewiercić od wewnątrz,
ewentualne ubytki styropianu i tak przykryje czujnik

JarL
17-04-2006, 22:22
osobiście mam metr nad gruntem i nie martwi mnie to.
Nawet gdyby temperatura między tym miejscem a połową budynku
różniła się o stopień dwa to dla regulacji sterowania piecem
wydaje mi się to pomijalne.

ESKIMOS
18-04-2006, 09:34
Nie bardzo rozumiem jaki jest problem?

Dom mam b. bogato okablowany, ( o tym w innym temacie) - przez ocieplenie ze styropianu przprowadziłem całe mnóstwo przewodów o których wczesniej nie pomyslałem i nie tylko niskonapieciowych.

Prowadziłem nawet przewody po powierzchni ocieplonej sciany (w styropianie ) dziurawiąc co kilkadziesiąt centymetrów poszycie ocieplenia i przeciągając przewód przy pomocy sztywnego drutu. Potem otwory te zakleiłem na gładko i śladu nie ma.

Po prostu weź wiertło widiowe np fi 5, przewierć otwór na wylot i przeciagnij przez niego przewód.
Pewnym problemem jest wg mnie sposób zamocowania czujnika na ocieplenu (na klej?).

A czujnik powinien być co najmniej 1,5 m nad gruntem.
U mnie jest ok 2 m.
No i w miejscu osłonie tym od wiatru i słońca.

Idziu5
18-07-2009, 18:33
Podczas ocieplania budynku zupełnie zapomniałem o wyprowadzeniu na zewnątrz przewodów do przyszłego czujnika temperatury zewnetrzenej do kotła c.o. Teraz gdy elewacja zrobiona aż żal wiercić od zewnątrz (moze z odkurzaczem? :-? )

Wprawdzie instrukcja podaje, że czujkę nalezy cos w połowie wysokości budynku umieścić, ale może nie zrobi to różnicy gdybym umieścił ją na cokole budynku , jakiś 1m nad gruntem ?

przewierć małym wiertłem fi 5 lub 6 zeby tylko przeszedł przewód czujnik jest tak lekki że mozesz go przykleić na klej montażowy lu na kołki do steropianu -- to żaden problem
:D
Jeżeli masz tylko taki problem to niemasz problemu
:P
Aha czujni powinien być zamontowany na północnej lub północno zachodniej elewacji wysokość 1,5 m nad ziemią :oops:

pjr
19-07-2009, 19:21
A mój czujnik leży w szufladzie już pięc lat. :lol: