PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie zainwestować gotówkę ? fundusze inwestycyjne ?



Emilka Biała
18-04-2006, 07:40
Jak myślicie gdzie najlepiej zainwestować lekką nadwyżkę - gotówkową.
Nie odpowiada mi trzymanie na koncie. Myślałam o funduszach inwestycyjnych (w zeszłym roku ponoć niektóre doszły do 20-30%).
Jakie są teraz prognozy dla funduszy ?
Myślę o zaiwestowaniu na 2-3 lata.

Czy ktoś doradzi ?

Marek30022
18-04-2006, 08:14
Najlepiej w jakiegoś męszczyznę. A tak na poważnie sukcesy funduszy wynikają z dużego wzrostu na giełdzie ale wcześniej czy później giełda zacznie spadać. Jeśli inwestycja w fundusze na 2-3 lata to raczej w te mniej agresywne, w których jest mały udział akcji a większy obligacji i innych instrumentów finansowych stabilnych. Jedank nie ma nic za darmo. Ryzyko mniejsze ale i mniejsze zyski.

Wojty
18-04-2006, 09:14
w męszczyznę?

Emilka Biała
18-04-2006, 10:31
Taki facetto, w którego sugerujecie inwestować to chyba nazwy godzien TRUTNIA lub "MĘSZCZyzny jakiegoś" (fajna pisownia -nawet nie wiedziałam, że tak można).
Najlepiej jak każdy inwestuje w siebie i bda o siebie i swoje. Facetowi można prezent uczynić, nawet i często, ale inwestować w niego ? Nigdy !
Toż to szacunek do siebie może zatracić i co wtedy..... frustracje, zgryzoty, wypadanie włosów, a potem niemoc .......
Pożartowali, a teraz pomówmy o inwestycjach finansowych. Może Arka ?

ja14
18-04-2006, 13:24
na forum muratora odpowiedź może być tylko jedna: w nieruchomości - a najlepiej we własny domek :D

erq
06-05-2006, 22:01
mój pierworodny dostał 3000 zł na chrzciny. Chcę mu to zainwestować na 20-25 lat, jakie macie pomysły ?

zuzka
08-05-2006, 08:01
a co sądzicie o funduszach inwestujących w rynki azjatyckie?

danap
13-05-2006, 15:36
fundusze to dobry pomysł. Jeśli akcyjne to conajmniej 3 lata, mniej ryzykowne to zrównoważone w stabilnego wzrostu i obligacji będziesz inwestować na emeryturze :wink: Kupuj jak spadają, sprzedawaj jak drożeją (nie odwrotnie). Mbank ma niezły supermarket funduszy i dla niektórych brak opłat.

Luc Skywalker
13-05-2006, 19:38
To ja sie podlacze z pytaniem : ile i w co zainwestowac , zeby z tego miec srednia pensje krajowa ?

Ryszard1
13-05-2006, 20:24
W tej chwili duzo w gore ida fundusze akcji : > 20 % za kilka ostatnich miesiecy. Jak przestana, lub zaczna spadac trzebaby zmienic w cos stabilniejszego,

mariuszdro
17-06-2006, 15:00
[quote="Emilka Biała"]Taki facetto, w którego sugerujecie inwestować to chyba nazwy godzien TRUTNIA lub "MĘSZCZyzny jakiegoś" (fajna pisownia -nawet nie wiedziałam, że tak można).
Najlepiej jak każdy inwestuje w siebie i bda o siebie i swoje. Facetowi można prezent uczynić, nawet i często, ale inwestować w niego ? Nigdy !
Toż to szacunek do siebie może zatracić i co wtedy..... frustracje, zgryzoty, wypadanie włosów, a potem niemoc .......
Całkowicie się zgadzam, jeden szczególik: to też się odnosi do kobiet.
Powiem więcej, nawet bardziej!!!!!!!!!!!!
:lol: