PDA

Zobacz pełną wersję : Połaciówki Roto - montaz



kapelusik
18-04-2006, 11:47
Zdecydowaliśmy sie na okna połaciowe Roto.
Wszystko było ok do momentu montażu.
Tak to wygląda:
http://foto.onet.pl/upload/6/83/_594163_n.jpg

Czy waszym zdaniem nie wystają zbytnio ponad połać dachu?
Podobno tak ma byc - kołnierz podobno nie jest przystosowany do tego, by być tak płasko, jak w Fakro lub Velux.

Użytkownicy Roto - jak to wygląda u was?

Bredka
26-04-2006, 22:36
jest OK, też tak mam.....

bigmario4
27-04-2006, 05:02
Mamy dobrze ale sie czepiamy?? :roll:

Bonzai
27-04-2006, 06:19
Niestety ROTO tak wystają po drugie jest to spotęgowane że masz płaską dachówkę. Wygląda ok.

arek_alderan
27-04-2006, 20:56
U mnie jest tak samo. Też wystają.

Arek

naLeśnik
01-12-2008, 09:26
U mnie też tak wystają okna ROTO ponad polać dachu.

zwróciłem na to uwagę dopiero po zamontowaniu okien, ale u kolegi wygląda to dokładnie tak samo.

Budmor
01-12-2008, 10:18
Okna Roto faktycznie wystają ponad połać dachu,jest co prawda możliwosć,aby zamontowac je troszke niżej jest to kwestia przezbrojenia mocowań.
Plusem tego,że te okienka wystają ponad połać dachu jest rozbicie i wyhamowanie zsuwającego się śniegu,to taki bajer podkreślany przez Rotowców :)

PS Masz piękny dach

karolcia14m
01-12-2008, 10:27
Też mam roto i powiem, że kompletnie nie zwróciłam na to uwagi. Może dlatego, że u mnie na dachu esówka i nie widać, żeby coś odstawało

iwo_kot
01-12-2008, 10:37
U mnie jest tak samo. a że mam ciemny dach to nie rzuca się w oczy.

TOMASZQS
01-12-2008, 15:48
Kapelusik masz pięknie zrobiony daszek, Roto zamontowane jak najbardziej ok. Ja tam widzę plus montażu okienek Roto, mianowicie w zimie przy grubszej pokrywie śnieżnej, okna niżej zamontowane są całe grubo zasypane i trudniej jest oczyścić z nich śnieg w Roto trochę lepiej jednak i jak ktoś tu wcześniej napisał, są jakby dodatkowym płotkiem przeciwśniegowym. Osobiście nie przeszkadza mi wystające okienko, ale wiem że niektórych inwestorów bardzo to odstrasza od kupna...

rzuraff
02-12-2008, 16:06
dodam że Veluxy nie wystają :)

TOMASZQS
02-12-2008, 16:18
dodam że Veluxy nie wystają :)

co nie oznacza że są akurat lepszym produktem :wink:

Andrzej Wilhelmi
02-12-2008, 21:33
Każde okna połaciowe wystają ponad dach! Dodam jeszcze, że wystają tak od zawsze! 8). Pozdrawiam :wink: .

rzuraff
02-12-2008, 22:25
co do tego nie mam wątpliwości, jednak niektóre wystają mocno a inne troche mniej :)


Każde okna połaciowe wystają ponad dach! Dodam jeszcze, że wystają tak od zawsze! 8). Pozdrawiam :wink: .

naLeśnik
03-12-2008, 06:13
U mnie tak wyglądają okna Roto po zamontowaniu na dachu:

http://img514.imageshack.us/img514/3589/dscn6663mb3.jpg (http://imageshack.us)

http://img360.imageshack.us/img360/8959/dscn6666vk9.jpg (http://imageshack.us)

sailor_ro
03-12-2008, 07:55
To ja zadam takie pytanie od udzielajacych sie specjalistów od pokryc dachowych w tym temacie (min. A. Wilhelmi i Roofdach),czy okienak Roto to dobry wyrób?Czemu pytam?Do niedawna ich marketing był prawie zaden,a od jakiegos czasu w co drugim składzie bardzo zachwalaja Roto,a psy wieszaja na Fakro czy Veluxie.Wiemy o co chodzi,pewnie Roto sypnelo jakimis profitami :)
Ale własnie czy Roto to dobry wybór czy nie ??

zenek_akcent
03-12-2008, 08:38
Ja mam okna Roto i Fakro - moja opinia jest taka - Roto jest kiepskie. wg mnie sa one za wysokie /wystajace i zwiazku z tym wystepuje problem przy nizszych temp. zewnetrzych. Na ramach oknien Roto wystepuje wiecej skroplin, wygladaja na wiecznie spocone (grzejnik sa pod kazdym oknem a i obrobka z plyty jest prawidłowa). Na oknach Fakro ktore zdecydowanie nizej sa obsadzone problem ten nie wystepuje i mam wrazenie ze te ramy Roto sa zimniejsze od Fakro. Mozna powiedziec ze jest inna wilgonosc w pomieszczeniu ale ja ma w jednym pokoju okna dachowe od poludnia( Roto) i fakro (od polnocy) i problem pocacych sie ram wystepuje tylko na Roto. Mozna je obsadzic nizej ale kosztem kolnierzy ktore trzeba samu przerabiac wiec po co za cos placic i potem sie meczyc.
odradzalbym Roto - takie jest moje zdanie i nie jestem z nich zadowolony.

TOMASZQS
03-12-2008, 20:17
Z tego co wiem , przy prawidłowym montażu okienek Roto, nie da się niżej zamontować (a już jakieś kombinacje z kołnierzem...) Moim zdaniem Roto nie odstaje niczym od dwóch największych i znanych producentów, ma bardzo dobre okna z pcv (super do wilgotnych pomieszczeń) Ich polityka zawsze była dla nas dziwna :o Niemcy ciągle żałowali na promocję swoich okienek (w porównaiu do Veluxa i Fakro, marketing prawie żaden) okna się sprzedawały głównie za namową min. dekarzy którzy już poznali te produkty. Nie wiem może doszli do wniosku, że wreszcie czas zainwestować w promocję :roll: , albo handlowcy otrzymali od nich jakieś dobre warunki sprzedaży ? Ja polecam Roto z czystym sumieniem, nigdy nie miałem z nimi problemów i nie słyszałem ich od inwestorów. Mają trochę inny system montażu to fakt, nie każdego przekonują uszczelki z PVc. Pierwsze z nich montowaliśmy z 16, 17 lat temu, jak do tej pory z uszczelkami nie dzieje się nic niepokojącego. Wiem , że niektórzy fachowcy unikają okienek Roto, bo zwyczajnie boją się ich montażu :D (rzeczywiście jest trochę trudniejszy, niż pozostałych)Często wprowadzają nowinki techniczne, pierwsi zaproponowali okno całkowicie z PCv. Moim zdaniem są warte swojej ceny, ale decyzję zawsze zostawiam inwestorom

Andrzej Wilhelmi
03-12-2008, 22:08
Roto to czołowy producent okuć, którego do niedawna satysfakcjonowało 5~7% udziału w rynku okien połaciowych. Widać z tego, że Roto ostatnio zmieniło swoje preferencje. Mnie nie przekonuje w oknach Roto gumowy kołnierz i srebrna listwa w dole skrzydła. Należy jednak stwierdzić, iż każdy z tych producentów (Velux, Fakro, Roto) oferuje wyroby na światowym poziomie. Pozdrawiam.