PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja DGP i Rekuperator - pomocy



kolabor
19-04-2006, 11:17
mam domek szeregowy swiezo oddany. teraz musze polozyc przewody wentylacyjne. projektant zrobim projekt DGP i wentylacji. Problem moj polega na tym, iz mam niedocieplone poddasze (oczywiscie docieple je jeszcze w tym roku) wykonawcy domku zrobili tak iz docieplili stropy w pokojach na pietrze: rigips, wata, plyta stropowa. i teraz jest zasadzka!
pomozcie! musze wykonac z poddasza do sypalini, lazienki i garderoby az 13 przekluc przez zrojony beton by zamontowac w pokojach anemostaty. musza przez nie przejsc ocieplone przewody wentylacyjne srednicy ok 200mm. jak mam wykonac przeklucia. oczywiscie chodzi mi o metode najprostsza w miare tania - bez wynajmowania ekipy. strop jest bardzo uzbrojony a wiertlo koronowe raczej nie da rady. chyba ze znacie jakies inne sposoby. dziekuje za pomoc. :D

Jerzysio
19-04-2006, 11:59
Zacznij od kupna/pożyczenia dobrego sprzętu do wykrywania metalu i próbuj znaleźć miejsca w którym nie natkniesz się na zbrojenie stropu.
Inaczej może się zdarzyć, że strop Ci się zarysuje :( .
A potem proponuje zdejmowanie warstwami ( skucie do ew. zbrojenia )
ewentualna korekta, a potem nawiercanie i skuwanie reszty.
Pozdro
J

kolabor
19-04-2006, 13:13
no wlasnie z tym jest problem, bo miejsca sa dosc scisle okreslone, a zbrojen jest nasiane strasznie duzo.