PDA

Zobacz pełną wersję : glazura podłogowa na macie jako pływająca



Łoki
19-04-2006, 19:20
Witam
Mam problem który powstał po wylaniu posadzek w moim domu. Posadzki zostały wylane w saloni ale powierzchnia jest na tyle duża iż firma musiała wykonać dwie dylatacje. Jestem właśnie przed układaniem glazury (gres polerowany 60x60) niestety dopiero teraz uzmysłowiłem sobie o potrzebie wykonania w miejscu dylatacji posadzki listw dylatacyjnych lub zamiast fugi silikon. Obu tych technik chciałbym uniknąć. Słyszałem o możliwości wykonania glazury na macie z włókna szklanego (przypominającej flizelinę), która pozwoli odizolowaniu glazury od posadzki co pozwoli na pominięcie nieszczęsnej dylatacji. Będę wdzieczny za każdy pomysł. Dodatkowo chciałby powiedzieć iż w posadzce jest ogrzewanie podłogowe. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Mariusz

Pawel78
20-04-2006, 18:17
Niestety nie ma takiej możliwości aby rysa na dylatacji się nie pojawiła. Te rozwiązanie z fizeliną(siatką z włókna) to zły pomysł. I tak pęknie.

Łoki
20-04-2006, 19:42
Dziękuję za opinie, zastanawiam się dlaczego pęknie skoro nie będzie ntrwałe przymocowana do posadzki bo klej będzie tylko na górnej warstwie co zapobiegnie przyklejeniu się glazury do posadzki. Przecież posadzka pracuje przedewszystkim na skurczanie i rozszeżanie, nie powinna pracować góra dół, więc dlaczego miało by pęknąc.