PDA

Zobacz pełną wersję : płatki owsiane - naprawdę muszę je gotować?



smutna lidka
19-04-2006, 20:33
kupiłam dzis pł. ow. błyskawiczne

myslalam ze rano błyskawicznie cos sie do nich po prostu dorzuca

a w instrukcji jest mowa o błyskawicznym 35 minutowym gotowaniu - producent najwyraxniej nie widzi tu sprzeczności :wink:

serio nie jada sie ich na surowo?

zielonooka
19-04-2006, 20:39
nie pomoge w tej kwesti
platkow owsianych jak i tez mleka nie nawidze serdecznie :-?

:wink:

da-NUTKA
19-04-2006, 22:28
A może spróbuj zalac je wieczorem wrzątkiem, przykryj talerzykiem i rano dodaj do nich to, co lubisz.

Danka

tekt
20-04-2006, 15:03
kupiłam dzis pł. ow. błyskawiczne

myslalam ze rano błyskawicznie cos sie do nich po prostu dorzuca

a w instrukcji jest mowa o błyskawicznym 35 minutowym gotowaniu - producent najwyraxniej nie widzi tu sprzeczności :wink:

serio nie jada sie ich na surowo?


jada
z gorącym mlekiem

i są takie też błyskawiczniejsze ... jakiś kwadransik bądź dwa
ale w tej sprawie niech wypowiedzą się fachowcy ...


dobre są też płatki ryżowe - to już blitzkrieg przy owsianych
ale skończyła się już promocja ;)

Asia i Robert
20-04-2006, 15:30
Prawdę mówiąc to płatki owsiane kupiłam kiedyś ale po to żeby samemu zrobić sobie musli. Wymieszałam z suszonymi owocami i orzechami zalałam mlekiem i gotowe. Nie pamiętam czy wczytywałam się w instrukcję obsługi. Teraz polecam otręby granulowane zwłaszcza z jabłkami z Sante. Na pewno nie trzeba ich gotować Asia :)

Xena z Xsary
20-04-2006, 16:07
ot społeczeństwo się konsumpcyjne zrobiło! gotowac się nie chce?;)

K74
20-04-2006, 18:29
Za dawnych czasów, których to nawet najstarsi górale nie pamiętają, robiłam sobie musli własnej produkcji (kupnego nie było). Kilka łyżek płatków zalewa się wrzątkiem na noc, rano dodaje się kilka łyżek mleka, miód, orzechy, starte jabłko. Pycha :D .
Acha. A teraz rodzina przepada za ciasteczkami owsianymi. Ale chyba nie da się ich upiec rano na szybko :wink:.

aha26
21-04-2006, 10:44
nie pomoge w tej kwesti
platkow owsianych jak i tez mleka nie nawidze serdecznie :-?

:wink:
To tak jak ja.....nawet zapachu mleka zniesc nie mogę FUUUUUU!!!!!!!!!!! :evil:

bratki
21-04-2006, 14:48
Nie trzeba gotować. Wystarczy zalać zimnym jogurtem, kefirem, czy zsiadłym mlekiem. Fajnie dorzucić trochę rodzynek, albo nasion słonecznika czy innych ozdóbek. jest gotowe od razu.

Oczywiście jak lubisz kleik owsiany to mozesz i gotować, ale to inne danie.

Barba
13-10-2006, 08:43
Z owsianych kupuję górskie, zwykle zalewam wrzątkiem, zostawiam na parę minut. Potem dodaje to, na co mam ochotę, zwykle jogurt, ser homo, rodzynki, inne owoce. Mniam :)

Annja
13-10-2006, 09:07
smutna lidka - to zależy co chcesz zrobić z tych płatków: jak zupę mleczną z płatkami to musisz zagotować mleko z płatkami ale błyskawiczne gotuje się tylko chwilę jakieś 5 minut i są miękkie a zwykłe, takie "górskie" np, gotuje się długo żeby zmiękły i ten paćkowaty kleik puściły. Ale na zimno i surowo w formie musli to każde płatki możesz jeść
Tak się wymądrzam bo jak w ciąży byłam to pasjami zupy mleczne jadałam :wink: Teraz mi przeszło ale musli z zimnym mleczkiem albo jogurtem jak najbardziej do teraz

Majka
13-10-2006, 09:23
smutna lidka maseczkę chce sobie zrobić, a Wy tu o żarciu :wink:

Mufka
14-10-2006, 10:03
Z owsianych kupuję górskie, zwykle zalewam wrzątkiem, zostawiam na parę minut. Potem dodaje to, na co mam ochotę, zwykle jogurt, ser homo, rodzynki, inne owoce. Mniam :)
Wlasnie mialam napisac gorskie sa najsmaczniejsze 8)

Goni_Mnie_Peleton
14-10-2006, 19:01
Nie bardzo sobie wyobrazam jak mozna gotowac platki owsiane przez 35 min. Ale moze dlatego ze ja zawsze z mlekiem je spozywam.
I wcale nie gotuje. Z platkami to prosta sprawa jest. Zalewam je mlekiem wieczorem , rano wkladam do mikrofali , no a potem szybko je zjadam.
Po 35 minutach platki sa juz w polowie drogi do jelita grubego :D

Mirek_Lewandowski
14-10-2006, 20:09
Błeeeee.... :D :D

Tedii
17-10-2006, 23:38
Lubię zjeść rano coś ciepłego.Dlatego prawie dziennie gotuję sobie albo ryż albo grysik na gęsto albo płatki:
szklanka mleka
szklanka wody
siedem łyżek płatków owsianych
gotuję aż woda lekko wyparuje mieszając co jakiś czas ,robi się z tego taka breja na gęsto.MNIAM.
Wszystko trwa ok.15-20 min.

smutna lidka
18-10-2006, 07:52
Lubię zjeść rano coś ciepłego.Dlatego prawie dziennie gotuję sobie albo ryż albo grysik na gęsto albo płatki:
szklanka mleka
szklanka wody
siedem łyżek płatków owsianych
gotuję aż woda lekko wyparuje mieszając co jakiś czas ,robi się z tego taka breja na gęsto.MNIAM.
Wszystko trwa ok.15-20 min.


7 łyżek płatków? :o
ja zjadam 1 - 1,5 i zajmuje mi to z 10 minut

ale mniejsza z tym...
20 minut ? :o :o :o :o
RANO?

to chyba nie dla mnie...
właśnie się zorientowałam [ od godziny w pracy], że jestem w bawełnianych bladowróżowych bokserkach od piżamy :roll:
i bede tak paradować CAŁY dzień
pojadę do sądu w innym mieście
do drugiej pracy
do trzeciej pracy
chyba za wiele nie zdziałam mając świadomośc co mam na sobie
a nie da się zapomnieć, gdyż one starsznie grzeją [ sa grubsze od bokserek bieliźnianych :( i luźniejsze :( ]
nie pytajcie jak do tego doszło, bo nie wiem
pamiętam tylko, ze brałam dziś prysznic, myłam głowę...

wiec Tedii...
TACY ludzie nie mają czasu na gotowanie płatków przez 20 minut :cry:
nie jestem raczej też na tyle zaradna życiowo, żeby zostawić gotujące się płatki samotnie w kuchni...

rany... co za obciach :( :( :(

Mufka
18-10-2006, 07:58
Lidka haha nie przejmuj sie ja kiedys poszlam do pracy w gorze od pizamy (czarna koronkowa bluzeczka na ramiaczkach ) :oops:
Rano mam za duzo na glowie :o

Majka
18-10-2006, 09:16
Lubię zjeść rano coś ciepłego.Dlatego prawie dziennie gotuję sobie albo ryż albo grysik na gęsto albo płatki:
szklanka mleka
szklanka wody
siedem łyżek płatków owsianych
gotuję aż woda lekko wyparuje mieszając co jakiś czas ,robi się z tego taka breja na gęsto.MNIAM.
Wszystko trwa ok.15-20 min.


7 łyżek płatków? :o
ja zjadam 1 - 1,5 i zajmuje mi to z 10 minut

ale mniejsza z tym...
20 minut ? :o :o :o :o
RANO?

to chyba nie dla mnie...
właśnie się zorientowałam [ od godziny w pracy], że jestem w bawełnianych bladowróżowych bokserkach od piżamy :roll:
i bede tak paradować CAŁY dzień
pojadę do sądu w innym mieście
do drugiej pracy
do trzeciej pracy
chyba za wiele nie zdziałam mając świadomośc co mam na sobie
a nie da się zapomnieć, gdyż one starsznie grzeją [ sa grubsze od bokserek bieliźnianych :( i luźniejsze :( ]
nie pytajcie jak do tego doszło, bo nie wiem
pamiętam tylko, ze brałam dziś prysznic, myłam głowę...

wiec Tedii...
TACY ludzie nie mają czasu na gotowanie płatków przez 20 minut :cry:
nie jestem raczej też na tyle zaradna życiowo, żeby zostawić gotujące się płatki samotnie w kuchni...

rany... co za obciach :( :( :(


wyskocz na 5 minut do najbliższego sklepiku z bielizną. Kup cos odpowiedniego w nieotwieranym jeszcze pudełku. 8) Nie męcz się, szkoda dnia

Ale historia jest przezabawna :D

kofi
18-10-2006, 12:08
rany... co za obciach :( :( :(
Ale na bokserkach coś masz, czy same bokserki? :) :wink:

Tedii
18-10-2006, 23:13
:D ja kompletnie nie mam czasu. :D
rozkład zajęć w tygodniu mam przeładowany.
rano to taki moment,że mogę się na chwilę skupić,pomyśleć co mam do zrobienia.Ale jak wsiadam do auta i jadę do firmy to ogień.
Wracam późno,coś jem i jadę na tenis albo pingpong.
Dlatego moje posty pisane są przeważnie ok.północy.

wallping
10-09-2016, 14:05
Płatki owsiane są bardzo zdrowe i warto jeść je rano. Mają dużo błonnika i witamin. Poczytajcie sobie: http://arturtopolski.pl/platki-owsiane-wlasciwosci/

Zdun Darek B
10-09-2016, 19:54
Czemu rano ?
Czy masz na myśli ich przeczyszczające właściwości ?

Parvati59
12-09-2016, 18:42
Witam, osobiscie nie lubie owsianki ale moj chlopak ja uwielbia wiec jakis czas temu czesto ja gotowalam.Niestety o ekspresowym gotowaniu tego dania raczej nie ma mowy.Poprostu musza sie odpowiednio dlugo gotowac zeby byly jadalne.Moze sa jakies sposoby ale ja ich nie znam niestety.

jasiu448
26-09-2016, 22:03
Ja do musli nie gotuję. To źle?