PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka rola geodety po wytyczeniu budynku, co dalej i za ile?



holikk
19-04-2006, 23:02
Mapki - 500-600zł, wytyczenie budynku 400-1000zł, inwentaryzacja kabla i skrzynki elektrycznej-.....???
Na co trzeba być jeszcze przygotowanym i za ile?

Darek Rz
20-04-2006, 07:09
Witam

No i wytyczenie oraz inwentaryzacja wszystkich przyłączy :lol: :lol:

pozdro D.RZ

ex67
21-04-2006, 10:23
Mapki - 500-600zł, wytyczenie budynku 400-1000zł, inwentaryzacja kabla i skrzynki elektrycznej-.....???
Na co trzeba być jeszcze przygotowanym i za ile?

Geodeta tel. 691 203 202
Bierze niedrogo za cały budynek bez podziału na punkty. Sympatyczny facet.

holikk
23-04-2006, 09:16
czyli ile za każde przyłącze średnio winszuje sobie geodeta?

Ile jeszcze kasy za całość trzeba :( oddać geodecie? (już po wytyczeniu budynku)

Darek Rz
23-04-2006, 10:08
Witam

ja płaciłem chyba po 150 zł ,ale jeszcze nie wszystki zainwentaryzowane .

D.RZ

sx1100
27-04-2006, 13:29
czyli ile za każde przyłącze średnio winszuje sobie geodeta?

Ile jeszcze kasy za całość trzeba :( oddać geodecie? (już po wytyczeniu budynku)

Pomiar powykonawczy budynku wraz z przyłączami ok. 800-1000+V.
Jeśli przyłącza masz proste, 10-cio metrowe to taniej wychodzi zlecić inwentaryzację budynku wraz z przyłączami, niż każde z osobna (na raty).
Po zakończeniu inwestycji mogą dojść dokumenty do sprostowania wpisu w księdze wieczystej.
Foll usługa dot. całej budowy to pieniądze rzędu 3000+V.

qdlaty
27-04-2006, 14:25
Ooooo,
to ja się podczepię.

Geodeta powiedział mi, że chce 400 zł za inwentaryzację jednego przyłącza.
Ale jeśli np. teraz ciągnę do ogrodzenia, a za rok od ogrodzenia do domu to będę płacił 2 x 400 zł.

Kur..... ile to kasy!!!!

To wychodzi 3.200 zł za samą inwentaryzację przyłączy!!!!!!!!!!!

sx1100
27-04-2006, 15:28
Ooooo,
to ja się podczepię.

Geodeta powiedział mi, że chce 400 zł za inwentaryzację jednego przyłącza.
Ale jeśli np. teraz ciągnę do ogrodzenia, a za rok od ogrodzenia do domu to będę płacił 2 x 400 zł.

Kur..... ile to kasy!!!!

To wychodzi 3.200 zł za samą inwentaryzację przyłączy!!!!!!!!!!!

... dlatego mówię, że jak można poczekać (nic Cię nie goni) to lepiej dla Ciebie zrobić to hurtowo ... dla geodety oczywiście lepiej jak zrobisz każdą rzecz z osobna 8)

qdlaty
27-04-2006, 15:51
... dlatego mówię, że jak można poczekać (nic Cię nie goni) to lepiej dla Ciebie zrobić to hurtowo ... dla geodety oczywiście lepiej jak zrobisz każdą rzecz z osobna 8)

Niestety, wodę, kanalizę i prąd muszę teraz pociągnąć.
Wodę z kanalizą może jakoś zgram.

Potem, od ogrodzenia do domu też będę zgrywał.
Wtedy geodeta chce 300 za przyłącze, jeśli inwentaryzacją minimum 2.

Ale to wychodzi tak:
gaz: 400 + 400, woda i kanalizacja: 600 + 600, prąd 400 i 300 (jak zgram z wodą i kanalizą). Razem: 2700 zł bez faktury.

Arasz2000
02-05-2006, 19:51
Cześć
Przepraszam że się wtrącam, ale czy może mi ktoś dokładnie wyjaśnić ile tych map i czynności musi wykonać geodeta?

mam już mapę do celów lokalizacyjnych.
umawiam się na opalikowanie działki.

dalej mam zrobić mapę do celów projektowych,
ale tu już zaczyna się jazda, bo na innym "pytaniu" tego forum zorientowałem się że tych map projektowych to wykonuje się kilka ( 5, 6 , 7 )

Od czego zależy liczba tych map? Czy za każdą muszę odzielnie płacić?

A co dalej z tym geodetą co on jeszcze ma zrobić?

janaro
03-05-2006, 21:56
Cześć

ale tu już zaczyna się jazda, bo na innym "pytaniu" tego forum zorientowałem się że tych map projektowych to wykonuje się kilka ( 5, 6 , 7 )

Od czego zależy liczba tych map? Czy za każdą muszę odzielnie płacić?

A co dalej z tym geodetą co on jeszcze ma zrobić?

Ja w Łodzi daję zleceniodawcy matrycę + 4 egz. odbitek mapy d/c projektowych i to spokojnie wystarcza.
Wszystkie odbitki są w cenie uzgodnionej ze zleceniodawcą.

qdlaty
04-05-2006, 09:16
Ja w Łodzi daję zleceniodawcy matrycę + 4 egz. odbitek mapy d/c projektowych i to spokojnie wystarcza.
Wszystkie odbitki są w cenie uzgodnionej ze zleceniodawcą.

Tak z ciekawości,
jak się potem posługiwać matrycą?
Żadne pieczątki nie są potrzebne?

Q.

janaro
04-05-2006, 11:49
Ja w Łodzi daję zleceniodawcy matrycę + 4 egz. odbitek mapy d/c projektowych i to spokojnie wystarcza.
Wszystkie odbitki są w cenie uzgodnionej ze zleceniodawcą.

Tak z ciekawości,
jak się potem posługiwać matrycą?
Żadne pieczątki nie są potrzebne?

Q.

Matryca jest zaewidencjonowana i jeżeli jest koniecznośc to projektant robi sobie z niej odbitkę i dołącza do dokumentacji.

qdlaty
04-05-2006, 12:17
Matryca jest zaewidencjonowana i jeżeli jest koniecznośc to projektant robi sobie z niej odbitkę i dołącza do dokumentacji.

Czy jej ważność to też 3 miesiące?
Czy ta data będzie na wydruku matrycy?

janaro
04-05-2006, 12:58
Czy jej ważność to też 3 miesiące?
Czy ta data będzie na wydruku matrycy?[/quote]

Żadne przepisy nie regulują okresu ważności mapy d/c projektowych, w Łodzi jest podobno Zarządzenie Prezydenta Miasta w którym ten okres określono na 2 lata. niemniej jak kiedyś próbowałem się dowiedzieć numeru Zarządzenia to nikt mi w U.M.Ł. nie potrawił powiedzieć.
Na matrycy mapy d/c projektowych jest data zaewidencjonowania mapy przez Ośrodek