PDA

Zobacz pełną wersję : Oświadczenie kierownika budowy o stanie zaawansowania do Vat



Waldon
20-04-2006, 09:58
Zwracam się z prośbą do szanownych forumowiczów, czy ktoś może mi takie przykładowe podesłać.

pawelurb
20-04-2006, 10:02
to musi być coś takiego ? nie wystarczy dziennik budowy , tez przeciez prowadzony przez kierownika budowy , i też stwierdzający stan zaawansowania robót ? , też się zabieram za to , i myślałem że dziennik budowy jest wystarczającym "urzędowym" dokumentem określającym stan zaawansowania budowy....

Waldon
20-04-2006, 13:50
Wymagają bo pewnie chcą posłuzyć się tymi oświadczeniami w przyszłości tak aby przy następnym razie jak się wystopi o zwrot Vat bedą mogli wykluczyć niektóre materiały

miwol
20-04-2006, 14:52
Wysłałem na priva. Pozdrówka.

20-04-2006, 14:55
Miwol - ja również poproszę :)

pawelurb
20-04-2006, 15:11
też poproszę :) i z góry dziękuję

zgudi
20-04-2006, 17:10
:D
jezeli nie ma dla Ciebie problemu to prosiłbym o przesłanie zaswiadczenia o zaawansowaniu robót :D

pozdrawiam Rafał

pismag
22-04-2006, 20:25
Kierownik budowy napisał mi w oświadczeniu że na dzień taki i taki jest stan surowy otwarty. W US wymagali dodatkowo ksero dziennika budowy.

anpi
23-04-2006, 10:34
Qrcze, nie rozumiem czegoś. Przecież o zwrot VATu można wystąpić dopiero po zakończeniu budowu, po co więc oświadczenie kierownika? :o

tomek_2
23-04-2006, 12:21
Z tego, co wyczytalem wynika, ze inwestycja niekoniecznie musi byc zakonczona - moze byc w trakcie, ale potrzebne jest wlasnie zaswiawczenie od kierownika budowy o stopniu zaawansowania prac budowlanych.

anpi
23-04-2006, 14:07
Z tego, co wyczytalem wynika, ze inwestycja niekoniecznie musi byc zakonczona - moze byc w trakcie, ale potrzebne jest wlasnie zaswiawczenie od kierownika budowy o stopniu zaawansowania prac budowlanych.

A gdzie to wyczytałeś? Bo chętnie bym skorzystał, ale wszystkich artykułach na temat zwrotu VAT-u, które czytałem, piszą że na inwestycja musi być zakończona. :-?

Beaty
23-04-2006, 14:32
Inwestycja nie musi być zakończona- informacja prawdziwa- na bank! Kierownik w oświadczeniu musi napisać co jest zrobione i tyle :wink:

anpi
23-04-2006, 14:40
Rzeczywiście. Przekopałem się jeszcze raz przez ustawę o zwrocie VAT-u i okazuje się, że można złożyć wniosek, albo po zakończeniu budowy, albo raz w roku, za rok ubiegły. Ale z kolei w wykazie wymaganych załączników nie znalazłem nic o oświadczeniu kierownika. :-?

Beaty
23-04-2006, 14:45
w informacji z US pt. " zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem...." w pk. IV załączniki do wniosku jest napisane; " należy złóżyć kopie dokumentu określającego stopień zaawansowania inwestycji, jeżeli roboty budowlane wymagały pozwolenia na budowę, sporządzonego przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu prawa budowlanego"
Czy tyle wystarczy? :wink: