PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka na tarasie?????



świerszcz
20-04-2006, 13:12
Witam,
czy ktoś z Was układał kostkę na tarasie. Tylko słyszałam, że to ładnie wyglada, ale trudno mi sobie to wyobraźić. Czy ktoś z Was ma zdjęcia? No i czy kostka się nie podnosi, czy nie ma więcej piachu w domu.
No i szukam solidnej i w miarę taniej ekipy. Okolice Puszczy Kampinoskiej, Czosnów, Sowia Wola.
Pozdrawiam
Świerszcz

cebulek
20-04-2006, 23:06
poszukaj w firmach ktore zajmuja sie kladzeniem kostki-moze tam ci doradza!!!! :D

świerszcz
21-04-2006, 07:58
dzięki,
tyle wiem sama. W takich firmach zawsze mówią, że będzie ładnie i wszystko będzie ok. Dlatego szukam użytkowników takiego rozwiązania.
papapappa

Funia28
21-04-2006, 11:28
W Domach forumowiczów - jest "dom Ani i Marcina " oni mają kostkę na tarasie - może ich spytaj.

świerszcz
21-04-2006, 12:04
Witaj,
a ja też mam dom z bali;-)))))

VOLTA1
21-04-2006, 12:11
Witam!
Sama zastanawiałam sie nad kostka na tarasie, ale mi odradzono. Kolega ma kostke w altance przy domu i będzie ją wymieniał. W altance jedli, rozstawiali grlila itp. i ma pełno plam, których nie może zetrzeć. :cry: Obawiam się, że tak samo byłoby z plamami po donicach. Mam taras na poziomie ziemi i zaczynam rozważać kupno kostki granitowej lub płytek granitowych (są w zakładach kamieniarskich) takich troche tylko wypolerowanych, aby łatwo się zamiatało i nie były za śliskie. To jest przed wszystkim niezniszczalne.
Pozdrawiam

Inka1
21-04-2006, 13:36
sąsiad zza płota ma ;) wygląda fajnie, ale chyba coś tam będzie wymieniał, bo jakiś olej wylał i wyczyścić nie da rady....

21-04-2006, 14:04
Ja będę miała około września. Nie lubię klasycznych tarasów

Ziarutek
21-04-2006, 14:22
Polecam płytki, jak się kilka razy wyłoży "zwłokami" po deszczu - to przechodzi ochota na wszystko. Uwaga na dzieci !!!!

Pozdrawiam

Funia28
23-04-2006, 14:34
Świerszcz witaj - jaka firma budowała?

KonAn
23-04-2006, 19:28
Gdzieś czytałem(chyba w Muratorze), że pewni inwestorzy zrobili w ten sposób taras i będą go wymieniać, bo jest problem z utrzymaniem go czystości i brud nosi się do mieszkania.

Leszko
23-04-2006, 20:00
Ja mam kostkę starobruk-podjazd-taras i wejście drugi rok jestem
bardzo zadowolony na pewno nie zrobię inaczej.. Z tego co slyszałem od znajomych którzy mają tarasy z płytek trochę po odlatywało
w tym roku po mroźnej zimie, a umnie wszystko ok!(ps.o jaki brud
który wnosi się do mieszkania chodzi, czysto musi być na kostce i na płytce).

Ew-ka
23-04-2006, 20:37
słuchaj tych co mają taki taras ....takie gadanie ,że szwagra kolega widział ............ ja mam i polecam !!!!! podpisuję się dwiema rękami pod decyzja mojego męża ,bo też miałam wątliwości :D

po pierwsze ....nie są śliskie ,a jest to bardzo ważne i latem po deszczu i zimą
po drugie .....nie wnosi się więcej brudu niż z płytek
po trzecie ......nawet jeśli wyleje sie coś tłustego to można wyciągnąć poplamione kostki i zastąpić czystymi :D
po czwarte tej zimy wychodziłam na taras w papciach ( oczywiście odśnieżony ,a taras mam zadaszony )
a tak wogóle po roku użytkowania tarasu z kostki jestem zadowolona i nie widzę minusów :D ......ktoś na forum zarzucał takim tarasom ,że wnosi się piach do domu ......niby skąd ten piach ? drobny piasek jest w szczelinach i siedzi sobie tam cichutko ,a dookoła tarasu mam trawę .... :D

Grzegorz Saczek
06-06-2007, 12:50
Witam,
czy ktoś z Was układał kostkę na tarasie. Tylko słyszałam, że to ładnie wyglada, ale trudno mi sobie to wyobraźić. Czy ktoś z Was ma zdjęcia? No i czy kostka się nie podnosi, czy nie ma więcej piachu w domu.
No i szukam solidnej i w miarę taniej ekipy. Okolice Puszczy Kampinoskiej, Czosnów, Sowia Wola.
Pozdrawiam
Świerszcz
Sąsiadka - idz na spacer na ul. Spacerową do Sz.P Zielińskich i tam zobaczysz kostką na tarasie i wokół domu.

djbobo
06-06-2007, 13:02
Mam podobny dylemat co SWIERSZCZ.
Mam teraz w planach zrobienie tarasu ale polaczonego ze schodami i nie wiem jaki material najlepiej by sie nadawal, zwlaszcza chodzi mi pozniej o praktyczne uzytkowanie a nie tylko o estetyke.

Grzegorz Saczek
06-06-2007, 13:03
Tylko gdzie ja odgrzebałem temat sprzed roku???

Duży Boban
06-06-2007, 13:05
Ja jestem zdecydowany na brukowany taras ale nie będzie z kostki ale a płyt chodnikowych 30x30 -lub specjalnych płyt tarasowych - patrz www.semmelrock.pl
Płytki chodnikowe sa w różnych wykjończeniach - szczotkowane, piaskowane i z różnymi posypkami. Kostka jednak kojarzy mi się z podjazdami i ściażkami i nie chciałbym pić piwka na takiej powierzchni :-?

słaby
06-06-2007, 13:14
A może bruk klinkierowy , zastanawiam się nad tym materiałem

acca5
06-06-2007, 14:24
Ja bede robić z bruku klinkierowego, miałam robic z polerowanego granitu ale trzeba zrobić monolit-betonowy a tego nie chcę.

DeeF
31-07-2007, 22:45
Mój bruk klinkierowy też już czeka na położenie. Początkowo planowałem starobruk, jak naa podjeździe ale przeważyły jednak względy estetyczne - klinkier ma po prostu klasę a taras mam stosunkowo niewielki (28m2) to różnica w kosztach do przełknięcia.

Krzysztofik
31-07-2007, 22:51
.......... przeważyły jednak względy estetyczne - klinkier ma po prostu klasę ............
:D :D :D

JACKIE P
31-07-2007, 22:52
mam od 2 lat taras wyłozony kostką brukową z firmy "Libet" Kalisz i jakoś nie mam z nią żadnych problemów, wygląda fantastycznie, w zimie nie ma problemów, gdyż nie osadza się na niej lód /taras mam zadaszony/ i ponownie taras wyłożyłbym kostką, a nie płytkami. Na płytkach jest za duże ryzyko poślizgu, szczególnie ma to znaczenie dla starszych osób.

Krzysztofik
31-07-2007, 23:01
http://www.budujemydom.pl/images/artykuly/3180d.jpg
http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/216/84/67/216846724

Bikerus
01-08-2007, 08:01
Ja oglądałem kilka domów z tarasami z kostki i granitu. Bardzo mi sie to podoba.
A jak było płynne zejście (bez stopni) z domu na ogród to juz wogule ekstra.

Tak wiec ja tez bede robił taras z kostki - jak starczy forsy to z granitowej jak nie to ze zwykłej...

Poza tym nie spotkałem osoby, która by narzekała na taki taras - a na taras z płytkami to co 2 narzeka. (najczesciej na śliskość, odpadające po kilku latach płytki i uszkodzenia mechaniczne płytek np. od upadającego kubka itp.)

SNCF
01-08-2007, 12:29
...

Grazia-Ol
01-08-2007, 15:21
Duży Boban napisał:

a jestem zdecydowany na brukowany taras ale nie będzie z kostki ale a płyt chodnikowych 30x30 -lub specjalnych płyt tarasowych - patrz www.semmelrock.pl

Możesz powiedzieć w jakiej cenie dostałeś płyty? Ja dotychczas miałam ofertę 170 zł i 140 zł (jakieś słabsze nie semmerlock.)

acca5
01-08-2007, 15:47
a ja dzis zamówilam kostkę brukowa klinkierową w cenie 1.55 na allegro.

DeeF
01-08-2007, 20:57
.......... przeważyły jednak względy estetyczne - klinkier ma po prostu klasę ............
:D :D :D

??? :o

Krzysztofik
01-08-2007, 21:01
.......... przeważyły jednak względy estetyczne - klinkier ma po prostu klasę ............
:D :D :D

??? :o
Kwestia gustu.
Dla mnie klasę ma ładny kamień.

DeeF
01-08-2007, 21:09
.......... przeważyły jednak względy estetyczne - klinkier ma po prostu klasę ............
:D :D :D

??? :o
Kwestia gustu.
Dla mnie klasę ma ładny kamień.

Ładny kamień i owszem jest. Ale jak będzie sam kamień to chyba trochę za monotonnie? Fajne efekty, wg. mnie daje łączenie materiałów, nie tylko kolorów.