PDA

Zobacz pełną wersję : Czy nie za wysoka cena za wywiezienie gruzu?



jedrucha
21-04-2006, 13:39
Witam!
Dostalem w kosztorysie m.in. wycene wywiezia gruzu. Jest tego ponad 17 m3. Pozycja ta podzielona jest na dwie:
"...
-Wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodzami samowyładowczymi na odległość do 1 km - koszt. jedn. 72.18 - suma 1 228.21
-Wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodzami samowyładowczymi za każdy następny km - koszt. jedn. 63.44 - suma 1 094.66
..."
Wydaje mi sie to dosc sporo. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tej materii?
Pozdrawiam,
jedrek

robertus
21-04-2006, 14:08
zdaje się, że za drogo.
ja za załadownie koparką i wywiezienie kamaza płaciłem 350 zł. W Warszawie. I człowiek wywoził to na legalne wysypisko.

KAS01
21-04-2006, 17:03
A ode mnie pewna firma chcę zabrać gruz za darmo (a mam go sporo - rozbierałem bydynek). Tylko ja nie chcę go oddać, bo mi się przyda na podsypki pod drogę (będzie zmielony) :wink:
Często też widze na lokalnym portalu internetowym ogłoszenia typu "przyjmę gruz".
pozdrawiam
Konrad

Geno
21-04-2006, 17:06
zdaje się, że za drogo.
ja za załadownie koparką i wywiezienie kamaza płaciłem 350 zł. W Warszawie. I człowiek wywoził to na legalne wysypisko.

.......

areq
21-04-2006, 18:04
Z pięć metrów na raz wywiozą.U nas cena to 400zł za kamaza.Potrzebne będzie ze cztery kółka czyli 1600zł.Cena jest nieco za wysoka..ale tylko nieco...Spróbuj z ogłoszeniami w stylu "gruz przyjmę"..tyle że najczęściej autorzy ogłoszeń nie płacą za transport,tylko łaskawie zezwalają na " zdeponowania gruzu" :):):)

Geno
21-04-2006, 18:09
Z pięć metrów na raz wywiozą.U nas cena to 400zł za kamaza.Potrzebne będzie ze cztery kółka czyli 1600zł.Cena jest nieco za wysoka..ale tylko nieco...Spróbuj z ogłoszeniami w stylu "gruz przyjmę"..tyle że najczęściej autorzy ogłoszeń nie płacą za transport,tylko łaskawie zezwalają na " zdeponowania gruzu" :):):)

Eh ślepy dizisaj jestem - cena troche jednak zawyżona...

KAS01
21-04-2006, 21:54
Może poszukaj firmy co gruz wykorzystuje. Ode mnie chciała go wziąść taka (sami by sobie załadowali i wywieźli), która zajmuje się wszelkimi pracami leśnymi. Gruz jest im potrzebny do utwardzania dróg w lasach.

jedrucha
22-04-2006, 06:44
Dzieki za odpowiedzi :)
Niestety nie będę mógł się umówić z kimś innym na wywiezienie tego gruzu, bo wykonawca musi go na bieżąco wywozić (remontujemy strych w kamienicy i jak gruz chwilę leży na podwórku to wspólnota mieszkaniowa od razu zaczyna się pienić, a ze wspólnotą wiadomo - trzeba jakoś żyć... ;)).
Ale spróbuję w takim razie ponegocjować tą cenę.
Pozdrawiam,
Jędrek

LamiaReno
03-07-2006, 22:18
ja zamawiałam kontener na gruz o objetosci 7m3 w MPOM (oczyszczanie miasta) i za wywiezienie wzieli ~ 120zł. Ale ja mieszkam na wschodzie polski to może dlatego takie ceny... :roll:

waldzisław
06-07-2006, 17:24
Witam

Nie daj się wrobic w takie koszty za wywiezienie gruzu.

Daj ogłoszenie np. w lokalnej gazecie lub na forum, podaj lokzalizacje i będzie kolejka do ciebie aby zabrać gruz za darmo. Są firmy które nawet odkupują gruz , mielą gruz na kruszywo i robią z tego podsypki do utwardzania terenu. Znajdą sie także napewno prywatni inwestorzy którzy by chcieli gruż do podniesienia lub utwardzenia terenu.

jabko
07-07-2006, 19:27
Jutro zasypuje fundamenty i koszt kursu dziesięciotonowego auta (na terenie miasta - około 10km) kosztuje mnie 50zł.

Więc ceny 350-400zł są jakieś niebotyczne.