PDA

Zobacz pełną wersję : wykładziny obiektowe- szpitale, przedszkola itd



AlaB
21-04-2006, 19:38
Moja budowa to w pierwszym etapie parter na usługi wymagające czystości (czasem sterylności). Chcę położyć wykładzinę obiektową Tarkett lub Polyflor. Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ich układaniem? Może prowadzicie gabinety/laboratoria lub przedszkola i macie styczność z tym tematem? Może ktoś wie które wykładziny są najtrwalsze a których unikać? :)
Może ktoś robił "wspawane" w podłogę kolorowe logo i może mi powiedzieć ile to kosztuje?

Pawel78
22-04-2006, 15:34
Polyflor bardzo ładnie wygląda ale ma dwie wady. Pierwsza jest materiałem miękim więc jest podatnhy na zarysowania. Zawiera kredę i każde zarysowanie pozostawia białą rysę. Więc nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o dużym obciążeniu ruchem. Druga to wymagana temperatura układania zbyt niska powoduje,że wykładzina się łamie.
Ale i sporo zalet. Ma wszystkie atesty nawet dla produkcji leków. Łatwo się zmywa a zastosowanie systemowych wyobleń ułatwia mycie styków ściany z podłogą.
Proponuję zlecić ukladanie firmie która się tym zajmuje. Wydatek będzie duży ale gwarancja pięknego wyglądu. A zapomniałem,że posadzka pod wykładzinę ma być gładka jak lustro. Bo inaczej będzie nawet widać ziarenka piasku pod wykładziną.

AlaB
22-04-2006, 17:19
Ciekawe czy w Tarkett'cie też jest ta kreda... Moje pomieszczenia będą mocno narażone na zarysowanie.
Oczywiście w grę wchodzi tylko firmowy instalator.
Pawel78- a czy masz doświadczenia z konkretną wykładziną, konkretnym modelem? Czy między nimi są duże różnice (poza ceną :wink: i kolorem)

Pawel78
23-04-2006, 07:59
Nadzorowałem ukladanie polyflor 2000 pur ok 980m2 oraz 60m2 wykładziny antyelektrostatycznej.
Mocno narażone na obciążenie czy będzie to pomieszczenie do jakiejs produkcji czy bedzie duzo ludzi. Najlepiej wybrać jasny kolor wtedy nie widać tych białych rys. Reszta to kwestia gustu.

AlaB
23-04-2006, 08:28
Dokładnie rzecz biorąc to będzie lecznica weterynaryjna: gabinet przyjęć, poczekalnia, gabinet zabiegowy, sala operacyjna, sala pooperacyjna, magazyny, korytarz, RTG, ciemnia, socjalny.
Zarysowania głównie pazurami naszych pacjentów- wybieram wykładzinę a nie płytki głównie ze względu na łatwośc utrzymania czystości, ale rówież dlatego że na płytkach nich zwierzęta się ślizgają, nie czują się na nich bezpiecznie.
Chyba wybiorę Tarkett Supreme- cena jest o wiele lepsza a nie widzę różnic w jakości. Będę wdzięczna za wszystkie opinie!

boorg
23-04-2006, 17:51
Swoją przygodę z podłagami zaczynałem od wykładzin. Operowanie samymi nazwami Tarkett i Polyfloor jest trochę nieszczęśliwe. :-? Wykładziny obiektowe (bo o takich mówimy) dzielą się na:
1. Homogeniczne (inaczej jednorodne). Każda z nich jest z zawartością miękkkich wypełniaczy (np. kredy). Im mniej owych wypełniaczy tym wyższa cena owej wykładziny.
2. Heterogeniczne (inaczej warstwowe). Składają się z 2 do 5 warstw w zależności od kultury technicznej producenta. Każda warstwa odpowiedzialna jest za konkretne zadanie:
- warstwa wierzchnia (wykonana z czystego PCV);
- warstwa dekoracyjna (!!! w tańszych wykładzinach to jest warstwa wierzchnia!!!);
- stabilizator (najczęściej z włókna szklanego);
- podkład (PCV mieszane z wypełniaczami).
Piąta warstwa może być dodatkowym izolatorem akustycznym (różnego rodzaju pianki PE lub PU).

A są jeszcze wykładziny naturalne (linoleum) i prądoprzewodzące (PCV z dodatkiem np. grafitu).

Więc wybór wykładziny należy uzależnić od oczekiwań i potrzeb konkretnego inwestora. Akurat w lecznicy weterynaryjnej może leżeć każda z nich, ale stosowanie wykładzin prądoprzewodzących nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Ja mam 2 pytania:
1. jak chcesz pielęgnować swoją wykładzinę?
2 jakie środki chemiczne będą stosowane w lecznicy? :roll:

AlaB
23-04-2006, 18:08
http://www.tarkett.pl/galery/Heterogeniczne/SUPREME_II/index.htm
Nad tą się zastanawiam, jest heterogeniczna.
Środki czystości zwykłe do mycia podłóg plus środki rodzaju Domestosa, rzadziej Virkon. Codziennie lampa UV bakteriobójcza.
Nie przewiduję stosowania innych, silnych środków chemicznych.
Tak jak pisałam martwię się o zarysowania głównie psimi pazurami 8)

boorg
23-04-2006, 19:12
1. Chodziło mi o środki chemiczne używane w leczeniu zwierząt (z niektórymi chemikaliami PCV reaguje).
2. Ślady pazurów będą ale odpowiednia pielęgnacja podłogi je "zamaskuje".

AlaB
23-04-2006, 19:33
To są te same substancje jakie stosuje się w chirurgii- w medycynie człowieka. Nie przychodzi mi nic do głowy co byłoby żrące.
A jak taką podłogę pielęgnować? Jak zamaskować rysy? 8)

AlaB
23-04-2006, 19:39
:-? pewnie w razie zachlapania jodyną będą plamy :-?

boorg
23-04-2006, 20:23
:-? pewnie w razie zachlapania jodyną będą plamy :-?
Niekoniecznie - raczej do usunięcia. Gorsze są np. aceton i kwasy organiczne.
Ta wykładzina (którą wybrałaś) jest dodatkowo pokryta poliuretanem (PUR) więc najpierw będzie zużywać się to zabezpieczenie.
Aby zminimalizować rysy możesz:
1. Maszynowo czyścić i akrylować podłogę.
2. Nakładać manualnie dodatkowe zabezpieczenia np. Sidolux, Everclear lub inne (tzw. filtry).
W Twoim wypadku lepiej robić to maszynowo.

AlaB
23-04-2006, 20:56
:( nie chcę wydawać dużych kwot na sprzęt czyszczący, ta budowa mnie wykończy finansowo... Raczej nie mam szans na jakieś specjalne maszyny :-? Nastawiam się na ręczne sprzątanie...

boorg
23-04-2006, 21:05
Czyszczenie maszynowe na obiektach to w UE standart - stąd wykładziny obiektowe najlepiej wyglądają po maszynowej konserwcji i czyszczeniu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić kilka groszy na maszyny, to może zainteresujesz się polskimi produktami: Lentex i Gamrat. Nie są wcale dużo gorsze od Tarkettu a są dużo tańsze. :P
I wierz mi: będziesz bardziej zadowolona z polskich czyszczonych maszynowo, niż światowych szorowanych ręcznie. :o
Ale to tylko taka sugestia. :roll:

AlaB
23-04-2006, 21:10
Ooo :o
Dzięki za radę, jutro o nich poczytam. Właśnie o jak najwięcej takich informacji mi chodzi. Nie chciałabym wydać dużych pieniędzy a potem żałować i patrzeć na kiepski efekt :-?
Boorg, jeśli możesz to opowiedz mi coś o tych produktach o których piszesz.

boorg
23-04-2006, 21:20
http://www.gamrat.jaslo.pl/oferta/produkty/wykladziny/
http://www.lentex.com.pl/index.php?lay=wykladziny
Jak wybierzesz coś, to pogadamy dalej. :wink:
no to pa!!! :P

Agnieszka1
23-04-2006, 21:23
Moja budowa to w pierwszym etapie parter na usługi wymagające czystości (czasem sterylności). Chcę położyć wykładzinę obiektową Tarkett lub Polyflor. Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ich układaniem? Może prowadzicie gabinety/laboratoria lub przedszkola i macie styczność z tym tematem? Może ktoś wie które wykładziny są najtrwalsze a których unikać? :)
Może ktoś robił "wspawane" w podłogę kolorowe logo i może mi powiedzieć ile to kosztuje?

Podpowiem ze dobra do takich obiektow jest Gamrat -sprawdza sibardzo dobrze i jest duza tansza od Tarkettow.

AlaB
24-04-2006, 11:43
Dzięki za wiadomości, zaraz poczytam o tym GAMRACIE :)

AlaB
24-04-2006, 12:29
Hmmm.. :-? Ze strony internetowej Garmatu wynika że dostępne są tylko wykładziny o kodzie 1412... w cenie 48zł. To wysoka cena. Pozostałe są dostępne na zamówienie na powierzchnie powyżej 700m2 a ja mam 120m kwadrotowych więc to nie ta skala :)

boorg
24-04-2006, 13:14
Hmmm.. :-? Ze strony internetowej Garmatu wynika że dostępne są tylko wykładziny o kodzie 1412... w cenie 48zł. To wysoka cena. Pozostałe są dostępne na zamówienie na powierzchnie powyżej 700m2 a ja mam 120m kwadrotowych więc to nie ta skala :)
Ależ AluB. Na tych stronach popatrz co Tobie odpowiada 8) a potem masz listy składów fabrycznych i tam rozmawiaj o cenach. :P U producenta jak powiesz, że potrzebujesz 1000 m2 to dla niego nie interes (przestawienie maszyn specjalnie pod zamówienie ma ekonomiczne uzasadnienie dopiero przy zamówieniu powyżej 2000-5000 m2). Ale w składzie fabrycznym Twoje 120 m2 stawia Cię 6 razy wyżej od normalnych klientów (którzy średnio kupują 15-20 m2). :wink:

AlaB
24-04-2006, 13:58
Negocjując z instalatorem Tarkettu doszliśmy do 30zł za m2 plus 32zł za instalację (ceny netto). Wydaje mi się że to bardzo korzystna oferta ale dzięki za wszystkie wskazówki, poszukam jeszcze w składach fabrycznych Garmatu.

boorg
24-04-2006, 14:55
Negocjując z instalatorem Tarkettu doszliśmy do 30zł za m2 plus 32zł za instalację (ceny netto). Wydaje mi się że to bardzo korzystna oferta ale dzięki za wszystkie wskazówki, poszukam jeszcze w składach fabrycznych Garmatu.
30 zł/m2 netto za wykładzinę Tarkett Supreme II??? :o No to umiesz się targować AluB!!! :lol:

AlaB
24-04-2006, 17:01
Sama jestem zaskoczona i mam nadzieję że zrealizujemy własnie tę wykładzinę w tej cenie. Ale jestem otwarta na wszystkie komentarze i sugestie :) Mam nadzieję że to nie żadna ściema i jakość będzie ok...

boorg
24-04-2006, 18:45
Trzymam kciuki!!! :P
P.S.
A czy masz to w formie pisanej (oferta, kalkulacja, fax, e-mail)???

AlaB
24-04-2006, 18:59
oferta w emailu :)
a jaka jest normalna cena tej supreme II?

boorg
24-04-2006, 19:18
oferta w emailu :)
a jaka jest normalna cena tej supreme II?
To go wydrukuj i pilnuj jak skarbu!!! :wink:

Odnośnie ceny: jutro odpowiem na to pytanie.

AlaB
24-04-2006, 20:02
Świetnie, dziękuję i będę czekać na info :D

Wwiola
25-04-2006, 09:20
30 zł za te wykładzinę ? Dobra cena, nawet bardzo (nam na 600m2 udało sie wynegocjowac raptem 35zł)
Pamiętaj, ze pod spodem musi byc idealnie równa powierzchnia niemal jak szkło. Zresztą im blizej bedzie tej powierzchni do szkła tym mniejsze szanse na przetarcie. Do tego najlepsza jest posadzka z miksokreta potem szlifowana lub z wylewki samopoziomującej , ale tez przeszlifowanej.

AlaB
25-04-2006, 09:50
30 netto... Mam nadzieję że nie kryje się w tym jakaś pułapka 8)
Firma układająca wykładzinę sama robi te super wylewki samopoziomujące z jakimś szlifowaniem i innymi cudami.
Mówią że kładą najwięcej Tarkettu spośród róznych wykładzin i że b.dobrze się spisuje jesli chodzi o trwałość. Ile lat używacie swoich wykładzin?

rumak1974
25-04-2006, 14:44
30 netto... Mam nadzieję że nie kryje się w tym jakaś pułapka 8)
Firma układająca wykładzinę sama robi te super wylewki samopoziomujące z jakimś szlifowaniem i innymi cudami.
Mówią że kładą najwięcej Tarkettu spośród róznych wykładzin i że b.dobrze się spisuje jesli chodzi o trwałość. Ile lat używacie swoich wykładzin?


U mnie masz an Supreme 28 zeta / m2 netto
Jaki kolor cie interesuje?

rumak1974
25-04-2006, 14:45
30 zł za te wykładzinę ? Dobra cena, nawet bardzo (nam na 600m2 udało sie wynegocjowac raptem 35zł)
Pamiętaj, ze pod spodem musi byc idealnie równa powierzchnia niemal jak szkło. Zresztą im blizej bedzie tej powierzchni do szkła tym mniejsze szanse na przetarcie. Do tego najlepsza jest posadzka z miksokreta potem szlifowana lub z wylewki samopoziomującej , ale tez przeszlifowanej.


35 zeta netto na 600 m2 ??????? - gdzie po tyle płacisz?

boorg
25-04-2006, 16:26
OK - witam AluB.
Cena w Tarkett Polska za m2 - 8,90 Euro/m2 netto (czyli około 33,80 zł/m2). Ale zwykły śmiertelnik tam kupić nie może, więc dochodzi marża pośrednika. Dlatego bardziej prawdopodobne, że owe 35 zł/m2 za 600 m2 które płaci Wwiola jest realną i całkiem dobrą ceną.
Więc czemu Ty masz 30 zł/m2 netto. Mam 2 pomysły:
1. Wykładzina w II gatunku (wtedy można taką kupić nawet o 30% taniej).
2. Wykładzina w I lub II gatunku ale "krótkie belki". Standartowa belka wykładziny (przy 4 m szerokości) to 100-120 m2 (20-25 m.b.). Po zakończeniu produkcji serii u producenta zostają "krótkie belki" które można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach (czasem nawet za mniej niż połowę ceny standartowej).
Mam nadzieję, że nie jest to zagrywka w stylu: "...oj to miało być 40 zł a nie 30 zł. Proszę Pani ta wykładzina tyle kosztuje - niech Pani sprawdzi u producenta!..."
Jeszcze raz trzymam kciuki. 8)

rumak1974
Chętnie spotkam się w Twoim biurze handlowym aby omówić warunki współpracy - jak masz takie dobre ceny to chętnie to wykorzystam. Jak jesteś zainteresowany to daj namiar na siebie albo swoje biuro.
pozdro

AlaB
25-04-2006, 16:35
Moje 30zł jak wynika z romowy z Przedstwicielem dotyczy ceny teraz (dobry kurs zł do euro), w razie wahań cena nie jest stała.
Ponieważ dystrybucją zajmuje się jednocześnie instalator to wyobrażam sobie że może trochę zejść z marży bo dodatkowo zarabia ułożeniem. W każdym razie mówi że to są pełne całe rolki. Dla porównania miałam ofertę od tego samego Instalatora Tarkett Acczent Solo za 46,80 zł netto za m2.

boorg
25-04-2006, 16:47
Cena w Tarkett Polska (u producenta) jest 8,90 Euro za m2. Przy dzisiejszym kursie (około 3,80 zł za Euro) daje to kwotę 33,82 zł za m2.
Pisałaś, że Twoja cena jest zależna od kursu. Więc jaką cenę w Euro masz wpisaną w e-mailu? :o

AlaB
25-04-2006, 17:35
Ofertę mam tylko w złotówkach; dziś widziałam się z Przedstawicielem który mówił o zmianach cen w zalezności od kursu. Nie znam ceny w Euro.

boorg
25-04-2006, 17:46
Ofertę mam tylko w złotówkach; dziś widziałam się z Przedstawicielem który mówił o zmianach cen w zalezności od kursu. Nie znam ceny w Euro.
No ale okazuje się, że to Euro jest kluczowe dla kalkulacji. Bo jeżeli fabryka sprzedaja wykładzinę prawie po 9 Euro to skąd on bierze tą wykładzinę po niecałe 8 Euro? :o Przecież jako pośrednik coś musi zarabiać???.
A tak na marginesie: czy to jest może Przedstawiciel firmy Komfort??? :o

AlaB
25-04-2006, 17:57
Wykładzina PCV Acczent Solo – cena za 1m2 – 46.80zł (NETTO)

Wykładzina PCV SUPREME I – cena za 1m2 – 34.78zł (NETTO)
Wykładzina PCV SUPREME II – cena za 1m2 – 29.87zł (NETTO)

To jest fragment tej oferty. A skąd tak dobrą cenę ma np. rumak1974? Moze jednak wszystko jest ok? Może cena w Tarkett Polska jest sugerowaną ceną detaliczną a przedstawiciele mają mozliwość decydować o upustach? Mój architekt np.mówił że przy Polyflorze dużą częśc ceny stanowi "marża" architekta czyli jego udział w wynagrodzeniu firmy za polecanie ich produktów inwestorowi :-?
Co o tym myślisz?

boorg
25-04-2006, 18:11
Całkiem realne. :roll:
Dlatego pytałem się, czy Przedstawiciel był z Komfortu. Bo u nich na stronie znalazłem cenę 7,66 Euro za m2 ale w części demonstracyjnej (tworzą jakieś take niby biuro on-line). Więc być może 7,66 Euro za m2 jest rynkową ceną za wykładzinę Tarkett Supreme II a ja tylko podniosłem Ci ciśnienie. Jeżeli tak to przepraszam. :oops:

P.S.
Ale w takim wypadku ceny Gamratu to jakieś tragiczne nieporozumienie. :o

AlaB
25-04-2006, 18:31
:wink: wiesz, mnie skontaktował z nim Tarkett ale z kim jest jeszcze i w jaki sposób firmowo powiązany to nie wiem 8)
Jeśli mówisz że cena jest niska ale realna to bardzo się cieszę!!!
Chcę w przyszłym tygodniu pojechać obejrzeć jego instalacje w kilku obiektach tylko ze to w większości szkoły i przychodnie a tam nie da się wejść po południu kiedy mam trochę czasu :-?
Dziś zobaczyłam też próbki tego SUPREMEII i bardzo mi się podobają do mojej lecznicy. Wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach w internecie!

mstrogow
25-04-2006, 19:19
Tarkett ,Forbo, DLW Armstrong- to firmy produkujace wykładziny, liczące sie na rynku.Mozesz zapytac o cene -wszyskie maja przedstawicielstwa w Polsce ale rożny stosunek do klienta

rumak1974
26-04-2006, 07:20
[quote="AlaB"]Wykładzina PCV Acczent Solo – cena za 1m2 – 46.80zł (NETTO)

Wykładzina PCV SUPREME I – cena za 1m2 – 34.78zł (NETTO)
Wykładzina PCV SUPREME II – cena za 1m2 – 29.87zł (NETTO)

A skąd tak dobrą cenę ma np. rumak1974?


:D bo moja firma jest dystrybutorem Tarkettu. Prześlij mi na priva co cie interesuje z Supreme (na magazynie mamy od ręki Supreme II Rota) Jesli chcesz to mamy jeszcze Acczent Terre (możemy pogadac o cenach)
I oferta specjalna - CROMA coprawda w drugim gatunku (przebarwienia na obrzeżach rolki) ale jak spojrzysz na parametry tej wykładziny :o to mysle że warto o tym podumać

rumak1974
26-04-2006, 07:23
[
rumak1974
Chętnie spotkam się w Twoim biurze handlowym aby omówić warunki współpracy - jak masz takie dobre ceny to chętnie to wykorzystam. Jak jesteś zainteresowany to daj namiar na siebie albo swoje biuro.
pozdro[/quote]

Napisz na priva co cie interesuje, i daj jakiś namiar do siebie (zadzwonie umówimy spotkanie) wolałbym na grupie bezpośrednio nie dawac kontaktów żeby mnie ktoś nie oskalpował

AlaB
29-04-2006, 17:30
rumaku1974- a napisz jak użytkowo wygląda porównanie Acczent Solo, Acczent Terra, Croma i Supreme? Czy różnice w trwałości naprawdę są zauważalne? Wiesz, boję się że wydam mnóstwo (jak dla mnie to b.dużo) pieniędzy a efekt użytkowy będzie identyczny. Wiem ze w wyglądzie dużo się różnią ale czy to nie jest jedyna istotna różnica :-? ???

Agnieszka1
29-04-2006, 20:17
Hmmm.. :-? Ze strony internetowej Garmatu wynika że dostępne są tylko wykładziny o kodzie 1412... w cenie 48zł. To wysoka cena. Pozostałe są dostępne na zamówienie na powierzchnie powyżej 700m2 a ja mam 120m kwadrotowych więc to nie ta skala :)

Sa rozne gamraty - a cena od 30zl/mkw.
W lutym mialam od nich cennik ,ale mam w pracy :lol:
Na zamowienie to sa wykladziny jesli chcesz powyzej 700mkw a mniejsze ilosci sa od reki z kazdego rodzaju.
Wiec jesli masz 120 dostaniesz od reki, jesli bedziesz chciala 1200 :lol: bedziesz czekac :wink:
My ją kładliśmy w biurowcu gdzie przemyka duzo ludzi - sprawdza sie idealnie. Łatwa w utrzymaniu czystosci i ladnie wyglada. Mozna klasc w rozne wzory. Oczywiscie mowie o homogenicznej wykladzinie obiektowej gr. 2 mm. Z tych wszsytkich ktore kladlismy ( w tym tarket) gamrat sa najlepsze. Teraz tylko na gamraty sie decydujemy ( jako inwestor).

Krakowianka
30-04-2006, 09:08
Moja budowa to w pierwszym etapie parter na usługi wymagające czystości (czasem sterylności). Chcę położyć wykładzinę obiektową Tarkett lub Polyflor. Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ich układaniem? Może prowadzicie gabinety/laboratoria lub przedszkola i macie styczność z tym tematem? Może ktoś wie które wykładziny są najtrwalsze a których unikać? :)
Może ktoś robił "wspawane" w podłogę kolorowe logo i może mi powiedzieć ile to kosztuje?
Supreme II jest semi kontraktem a nie kontraktem, ktoś kto zajmuje sie wyjkładzinami lata wie ze to scenic ultra sprzedawany kiedys jako domówka teraz idzie jako kontrakt ale to niezbyt dobra wykładzina przynajmniej nie na korytarze a w fabryce kupuje sie ja po ok 5 Euro netto wiec to niecałe 20 złotych -materiał na ubranie kosztuje wiecej zastanów sie nad wyborem i kup cos co mozesz np zaakrylowac i ma ładne kolory, nie wiem ile chcesz na to przeznaczyc ale zastanów sie nad czymś jakosciowo lepszym i ładniejszym

AlaB
30-04-2006, 12:23
Kurczę ale mi namieszaliście w głowie :wink:
Nie wiem co teraz robić. Nie będę akrylowac wykładziny ani czyścić jej mechanicznie, tylko myć mopem i środkiem odkażającym. Nie będzie tam wielkich tłumów ludzi ale niszczyć podłogi będą pazury momich pacjentów. Nie chcę żeby się podarła w ciągu 5 lat ale chciałabym wydac na nią jak najmniej bo mam bardzo napięty budżet z innych powodów.
Co robić? Co robić? :roll:

boorg
30-04-2006, 15:17
Supreme II jest semi kontraktem a nie kontraktem, ktoś kto zajmuje sie wyjkładzinami lata wie ze to scenic ultra sprzedawany kiedys jako domówka teraz idzie jako kontrakt ale to niezbyt dobra wykładzina przynajmniej nie na korytarze a w fabryce kupuje sie ja po ok 5 Euro netto wiec to niecałe 20 złotych -materiał na ubranie kosztuje wiecej zastanów sie nad wyborem i kup cos co mozesz np zaakrylowac i ma ładne kolory, nie wiem ile chcesz na to przeznaczyc ale zastanów sie nad czymś jakosciowo lepszym i ładniejszym
Hmmm... Ktoś w końcu wytłumaczył dlaczego Tarkett Supreme II ma tak niskie ceny. Dzięki Krakowianka - przez moment czułem się jak wioskowy głupek. :wink:
Scenic Ultra znam, bo kładłem. Jednak pod obciążeniem komercyjnym wykładzina nie sprawdzała się: nawet w małym prywatnym gabinecie dentystycznym wymienialiśmy ją po niecałych 2 latach: w to miejsce położyliśmy Gamrat Granit 2 mm (0,6 mm warstwy użytkowej) ... i Gamrat leży do dziś. 8)
Więc jeżeli Supreme II to kontynuacja Scenica Ultra to nie polecam: psie pazurki zrobią z niej strzępy... . :(

Jerzysio
01-05-2006, 17:16
...wielką tajemnicą nie jest, że niektóre znane firmy ściągaja ze stoku partie II gatunku, oficjalnie nie produkowanego i nie rozprowadzanego, a jednak pojawiającego się zwłaszcza we wschodnich krajach jewropy :wink:
tedy nie dziwota, że wykładzina obiektowa, choć wymagania spełniać powinna określone to spełnia je, jeno na papierze :roll: :wink:
i tyle ...
chcesz dobry towar
zapłać :(
pozdro
J

....... a może trzeba pomyśleć np. o marmoleum, coooooooooo :-? :-?

AlaB
03-05-2006, 21:05
Czyli jednak nie SUPREMEII... :-? A już myślałam że wybór jest dokonany :roll:
Teraz od nowa:
JAKĄ WYKŁADZINĘ PROPONUJECIE DO MOJEJ LECZNICY PRZY ZAŁOŻENIU ŻE NIE MAM WORKA ZŁOTA 8)

rumak1974
04-05-2006, 08:49
Czyli jednak nie SUPREMEII... :-? A już myślałam że wybór jest dokonany :roll:
Teraz od nowa:
JAKĄ WYKŁADZINĘ PROPONUJECIE DO MOJEJ LECZNICY PRZY ZAŁOŻENIU ŻE NIE MAM WORKA ZŁOTA 8)


Witaj
Dawno mni nie było ...wracam do pisania a więc po pierwswze - ktos tam na górzez zauwazył ze Supreme to Semicontract ....i teoretycznie miał racje ...ale ty6lko teoretycznie, po pierwsze ta wykłądzina może się zniszczyc szybciej od innych pod warunkiem : źle przygotowanego podłoża (brak poprawnie wykonanej wylewki samopoz) źle przyklejonej wykładziny do podłoża (klejenie pkt.) źle wykonne spawanie wykłądziny. POzatym ona może ulec uszkodzeniu mechnicznemu spowodowane przez np. ciąganie mebli po podłodze (niestty często się zdaza że meblarze nie przenoszą mebli tylko przesuwaja ). Osobiscie sprzedawałęłm Supreme na różne obiekty w tym szkoły szwalnie itp obiekty i jak dotąd nie było żadnych reklamacji. Nalezy zwrócic uwage na to że wieżchnia warstwa ma 0,7 mm 100% PCV a dla porównania ...jeśli położymy np. Gamrat homogeniczny obok Suypreme i będziemy wycierać te wykładziny w jedmnakowym czasie i takim samym przedmiotem to obie przetrą się w tym samym czasie tzn Gamrat 2 mm i te 0,7 mm Supreme.
Supreme ma mniejszą cene ze względu na swój spód który niestety nie jest prze3znaczony na max obciązenie w ruchu pieszym ale myśle że do twoich gabinetów spokojnie wystrczy - i tu wcale bym się nie obawiał psich pazurów (wiekszą szkode zrobia na wykładzinie homogenicznej która ma więcej wybełniaczy nie odpornych na zarysowania) Alternatywa dla Supreme może3 być Acczent terra - co prawda ma niejsza warstwe ścieralna tzn 0,55 mm ale zato ma spód mocniejszy także i jedna i dróga może być ok.

boorg
04-05-2006, 09:58
Czyli jednak nie SUPREMEII... :-? A już myślałam że wybór jest dokonany :roll:
Teraz od nowa:
JAKĄ WYKŁADZINĘ PROPONUJECIE DO MOJEJ LECZNICY PRZY ZAŁOŻENIU ŻE NIE MAM WORKA ZŁOTA 8)
Okazuje się, że ja troszeczkę zdeaktualizowałem się na rynku wykładzin, więc nowe produkty (np. Tarkett Supreme) to dla mnie nic nie znaczące nazwy. :(


...Nalezy zwrócic uwage na to że wieżchnia warstwa ma 0,7 mm 100% PCV a dla porównania ...jeśli położymy np. Gamrat homogeniczny obok Supreme i będziemy wycierać te wykładziny w jedmnakowym czasie i takim samym przedmiotem to obie przetrą się w tym samym czasie tzn Gamrat 2 mm i te 0,7 mm Supreme...
Ciekawe czemu porównujesz 2 różne wykładziny? :o Wykładzina o której ja wspominałem Gamrat Granit jest heterogeniczną wykładziną o warstwie użytkowej 0.6 mm czystego PCV. A dla odmiany podkład ma twardy wykonany z PCV z wypełniaczami. A jeżeli Supreme II jest kontynuacją Scenic Ultra to podtrzymuję to co napisałem: psie pazurki zrobią z niej strzępy. A Scenic Ultra łatwo pękał właśnie przez ten miękki podkład.

P.S.
Pisałeś, że meble niszczą wykładziny. A co powiesz na pieska ważącego 60 kg. zapierającego sie z całych sił, bo akurat piesek boi się zastrzyków?

rumak1974
04-05-2006, 10:33
Czyli jednak nie SUPREMEII... :-? A już myślałam że wybór jest dokonany :roll:
Teraz od nowa:
JAKĄ WYKŁADZINĘ PROPONUJECIE DO MOJEJ LECZNICY PRZY ZAŁOŻENIU ŻE NIE MAM WORKA ZŁOTA 8)
Okazuje się, że ja troszeczkę zdeaktualizowałem się na rynku wykładzin, więc nowe produkty (np. Tarkett Supreme) to dla mnie nic nie znaczące nazwy. :(


...Nalezy zwrócic uwage na to że wieżchnia warstwa ma 0,7 mm 100% PCV a dla porównania ...jeśli położymy np. Gamrat homogeniczny obok Supreme i będziemy wycierać te wykładziny w jedmnakowym czasie i takim samym przedmiotem to obie przetrą się w tym samym czasie tzn Gamrat 2 mm i te 0,7 mm Supreme...
Ciekawe czemu porównujesz 2 różne wykładziny? :o Wykładzina o której ja wspominałem Gamrat Granit jest heterogeniczną wykładziną o warstwie użytkowej 0.6 mm czystego PCV. A dla odmiany podkład ma twardy wykonany z PCV z wypełniaczami. A jeżeli Supreme II jest kontynuacją Scenic Ultra to podtrzymuję to co napisałem: psie pazurki zrobią z niej strzępy. A Scenic Ultra łatwo pękał właśnie przez ten miękki podkład.

P.S.
Pisałeś, że meble niszczą wykładziny. A co powiesz na pieska ważącego 60 kg. zapierającego sie z całych sił, bo akurat piesek boi się zastrzyków?


Primo - chciałem zobrazowac wycieraqnie dwóch różnych wykładzin jakimi sa np. Supreme i homogeniczny - podkreślam homogeniczny np. Gamrat Special zakładając że Gamrat ma warstwe ścieralną 2 mm (wyciera sie przez całą swoją grubośc) a Supreme 0,7 mm ale zato 100% PCV . Ok. byc może psie poazurki przez ten miękki podkład moga poszatkowac ten produkt ale niestety nie mając wysokiego budżetu wole osobiście Supreme od wspomnianego wyżej Specjala, Reasumując ...do lecznicy raczej polecam heterogeniczne z tych tańszych Tarkett Supreme Tarkett Acczent terra, ew. Gamrat rekord P (nie chce spamowac dlatego w sprawie oferty na takie produkty proszę o pytanie na priva - jest cos takiego jak oferta specjalna, końcówki serii a nawet 2 gatunki które niczego nie ujmuja w jakości wykładziny pod względem parametrów użytkowych ) Pozdro.

boorg
04-05-2006, 10:48
rumak1974 załóżmy, że Ultra Scenic (a raczej Supreme II) odpada, OK.
Czyli co proponujesz AliB do jej kliniki weterynaryjnej? :o Może jak nie Tarkett (ten Accent to już sporo złotówek za m2) to może faktycznie Gamrat? A może coś innego: Forbo, Lentex, DLW?
Sądzę, że AlaB zaakceptuje wydatek typu wyższy koszt m2 wykładziny, mając w perspektywie święty spokój, niż oszczędność teraz a np. za 3 lata wymiana wykładzin w klinice. :roll:

rumak1974
04-05-2006, 11:01
rumak1974 załóżmy, że Ultra Scenic (a raczej Supreme II) odpada, OK.
Czyli co proponujesz AliB do jej kliniki weterynaryjnej? :o Może jak nie Tarkett (ten Accent to już sporo złotówek za m2) to może faktycznie Gamrat? A może coś innego: Forbo, Lentex, DLW?
Sądzę, że AlaB zaakceptuje wydatek typu wyższy koszt m2 wykładziny, mając w perspektywie święty spokój, niż oszczędność teraz a np. za 3 lata wymiana wykładzin w klinice. :roll:

Acczent wcale nie będzie wiele droższy - powiedzmy ok 32 zł / m2 netto co do pozostałych - Forbo np. Smaragd pow. 40 zł, Lenetx - słabszy od Supreme, DLW napewno droższy od Tarketu i Gamratu
Nie ma sie co oszukiwać - żeby iec podłoge z głowy trzeba zainwestować - ja z ręką na sercu :) jak wspominałem wcześniej sprzedawałem Supreme na różne obiekty ale w tym przypadku alternatywa cena = jakośfc to polecam Acczenta (bardzo podobny do Gamarat Rekord P)

boorg
04-05-2006, 11:12
...Acczent wcale nie będzie wiele droższy - powiedzmy ok 32 zł / m2 netto... ...ale w tym przypadku alternatywa cena = jakośfc to polecam Acczenta (bardzo podobny do Gamarat Rekord P)
No i o to chodziło!!! :P AluB co Ty na to? :o

AlaB
04-05-2006, 11:23
Jesteście super! Dzięki za wszystkie opinie.
Chciałabym zostac przy Tarket'cie, mam tego instalatora któremu ufam i myślę że zrobi dobra pracę (doświadczenie i dużo wykonanych instalacji to b.ważna rzecz, prawda?) a on ma właśnie Tarkett w swojej ofercie (chyba Gamratu nie ma).
Jestem w stanie nawet przekroczyć 40zł za m2 jeśli będę wiedziała że jest to uzasadnione jakością (ODPORNOŚCIĄ). A rzeczywiście zdarzają mi się 60-cio kilogramowi pacjenci uciekający na widok fartucha :wink:
A co powiecie o Acczent Solo? Jak się ma cenowo i jakościowo do Tarkettu Terra?

boorg
04-05-2006, 13:32
AluB do układania i doradztwa masz jeszcze rumaka1974 jakby co! :wink:
Ja tu już nic nie pomogę - teraźniejsze kolekcje to dla mnie nic nie znaczące nazwy. Oddaję Cię w ręce :o rumaka1974. :wink:

no to pa!!! 8)

AlaB
04-05-2006, 15:39
rumaku1974 a jaki jest rejon Twojej działalności? Małopolska wchodzi w grę? Proszę na priv o wiadomość o Twoich propozycjach cenowych Acczent Solo i Acczent Terra :)

AlaB
05-05-2006, 11:53
Czy ktoś jeszcze ma jakieś uwagi odnośnie wyboru wykładziny do mojej lecznicy? Ostatnia chwila na rady :)

Piotrek77
07-09-2006, 14:14
Witam interesuje mnie ok.2000m/2 wykładziny do Domu Opieki
Jaką wykładzinę moglibyście Państwo polecić.
Jak powinna byc przygotowana posadzka pod taką wykładzinę, jak długa jest żywotność takiej wykładziny, koszty położenia?
Pozdrawiam.

AlaB
08-09-2006, 10:09
Polecam Ci kontakt na priv do Rumaka1974- w sprawie zakupu wykładziny- ma dobre ceny. Instalator na moim terenie wyliczył koszty położenia na ok.35zł/m2 a posadzkę przygotowuje sam- robiąc b.dokładnie wylewkę samopoziomującą.
Ja będę kłaść Takett "Acczent Terra".

rumak1974
08-09-2006, 10:51
Witam interesuje mnie ok.2000m/2 wykładziny do Domu Opieki
Jaką wykładzinę moglibyście Państwo polecić.
Jak powinna byc przygotowana posadzka pod taką wykładzinę, jak długa jest żywotność takiej wykładziny, koszty położenia?
Pozdrawiam.


próbowałem się skontaktowac z toba na priv ale bez skutku - daj jakiegoś meila albo tel.

AlaB
08-09-2006, 13:47
No to spokojnie poczekaj na odpowiedź, może go dzis nie ma np. w pracy
Rumak proponuje bardzo dobrą cenę w porównaniu do innych dystrybutorów tej wykładziny, ja będę pewnie kłaść podłogę za jakiś miesiąc.

rumak1974
08-09-2006, 14:32
No to spokojnie poczekaj na odpowiedź, może go dzis nie ma np. w pracy
Rumak proponuje bardzo dobrą cenę w porównaniu do innych dystrybutorów tej wykładziny, ja będę pewnie kłaść podłogę za jakiś miesiąc.

Dziękuje ci Alu...schlebiasz mi :wink:

AlaB
08-09-2006, 20:06
co do ceny to takie są fakty :)

Jerzysio
10-09-2006, 19:37
Piotrek

... żeby podać sensowną cenę za robociznę trzeba najpierw obejrzeć dokładnie podłoże, ponieważ robocizna to 2 zasadnicze etapy :
1. przygotowanie podłoża, czyli z reguły wylewka
i
2. klejenie i spawanie

J