PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do użytkowników kotła z podajnikiem



mk3
21-04-2006, 21:34
Mam pytanie do użytkowników kotłow z podajnikiem zastosowanym do ogrzewania podłogowego na parterze i ogrzania grzejnikiami piętra, co robicie w czasie gdy nie ma prądu i nie chodzą pompki i mieszacze????
I w iakich rurkach macie wykonane CO w miedzianych czy plastikach.

selimm
21-04-2006, 21:40
Pisze ten tekst calkiem freeware ...

w takim wypadku to ino Chińczyki i pedała rowerowe

Mały
22-04-2006, 01:48
Mam pytanie do użytkowników kotłow z podajnikiem zastosowanym do ogrzewania podłogowego na parterze i ogrzania grzejnikiami piętra, co robicie w czasie gdy nie ma prądu i nie chodzą pompki i mieszacze????
I w iakich rurkach macie wykonane CO w miedzianych czy plastikach.
Aaaa wtakim wypadku to "naturalne peh w ustach"... ;-)
A poważnie - można założyc palenisko do palenia "każdego opału" i palić bez użycia prądu, ale wymaga to prawidłowo wykonanej instalacji CO (grawitacja). Choć nie ukrywam że o ile grzejniki na tym "pójdą" to podłogówka wątpię( zbyt duże opory).
I tyle.
PS sam mam zrobiona grawitacje u góry a na dole kominek, czyli właściwie mogę całość m.w. obsłużyć cieplnie.

karol 111
22-04-2006, 12:50
Albo lepiej duży UPS do zasilania awaryjnego koszt 2000 W to jakieś 500-600 zł + akumulator tak ze 100 ah

Mały
22-04-2006, 17:29
Albo lepiej duży UPS do zasilania awaryjnego koszt 2000 W to jakieś 500-600 zł + akumulator tak ze 100 ah
Niby tak, ale pokaż gościa który będzie dbał o ten akumulator... z reguły będzie naładowany stał tak długo, aż szlag go trafi i oczywiście zawiedzie w tej najważnejszej chwili. A w tym momencie ups jest bezużyteczny.