PDA

Zobacz pełną wersję : czym usunąć z okien klej po taśmie ?



anet35
22-04-2006, 13:58
Przed tynkowaniem elewacji okleiłam okna folią , którą przymocowałam do ram taśmą dwustronną . A teraz nie mogę usunąć kleju , który pozostał po odklejeniu tasmy . Pomóżcie, to paskudztwo niczym nie daje się zmyć.

:roll:

cebulek
23-04-2006, 00:07
witaj!!wydaje mi sie ze ten klej zejdzie ACETONEM-tylko najpierw sprawdz w niewidocznym miejscu-aceton w dluzszym kontakcie z niektorymi plastikami poprostu je roztapia.pozdro

G.N.
23-04-2006, 18:40
Acetonem nie polecam. Jak nie samą ramę to uszczelki na pewno załatwi. Propanolem ładnie schodzi i okna nie zniszczy. A jak zostanie to i obiekytw od aparatu można umyć :wink:
Do kupienia w sklepach z odczynnikami litrowa butelka 22-25 zł

Leszko
23-04-2006, 21:20
nie wiem jaki klej ma taśma dwustronna , ale ja miałem oklejone taśmą
papierowa po zerwaniu został klej (za długo-miałem szybciej zerwać)
spryskałem odrdzewiaczem CX-80 po namoknięciu jakoś zeszło

SZYMEK T.
23-04-2006, 21:43
POMAŁU SCHODZI SZMATKA MOKRA MI TRZEĆ AŻ ZEJDZIE . CZYŚCIŁEM JUŻ U SIEBIE
POZDROWIONKA CIERPLIWOŚCI

ZakWr
23-04-2006, 21:49
benzyną ekstrakcyjną, byle nie zmoczyć uszczelek gumowych, silikonowych benzyna nie chwyta

anet35
23-04-2006, 22:32
dzięki za odp. acetonem to raczej nie bede próbowała , zobacze Propanolem i benzyną ekstrakcyjną . :wink:

ZakWr
24-04-2006, 00:24
kolega G.N miał na myśli chyba Izopropanol, bo nie wiem czy zwykły propanol sie kupi w takich małych ilosciach. Izopropanol tez może być. Jest jeszcze łagodniejszy niz benzyna która zaś jest tańsza - 0.5l w każdym sklepie z farbami za 4plz

G.N.
24-04-2006, 08:11
kolega G.N miał na myśli chyba Izopropanol, bo nie wiem czy zwykły propanol sie kupi w takich małych ilosciach. Izopropanol tez może być. Jest jeszcze łagodniejszy niz benzyna która zaś jest tańsza - 0.5l w każdym sklepie z farbami za 4plz
Zgadza się Izopropanol :oops:

Teska
24-04-2006, 09:32
Przed tynkowaniem elewacji okleiłam okna folią , którą przymocowałam do ram taśmą dwustronną . A teraz nie mogę usunąć kleju , który pozostał po odklejeniu tasmy . Pomóżcie, to paskudztwo niczym nie daje się zmyć.

:roll:
zdecydowanie posmaruj ten klej masłem.....poczekaj pare godzin..wiem wiem...ale schodzi

dilbert
25-04-2006, 20:27
Możesz spróbować (najpierw jak ktoś powyżej radził w mało widocznym miejscu) specjalnym środkiem do okien (jeśli to PCV) o nazwie Kosmofen. Wystepuje w różnych proporcjach, mozna też nim, usuwać małe rysy na oknach. Uwaga dotyczy okien białych. . PCV w okleinie różnie mogą się zachowywać. 8)

Patos
25-04-2006, 21:00
zdecydowanie posmaruj ten klej masłem.....poczekaj pare godzin..wiem wiem...ale schodzi
Przypomniało mi się jak w zeszłym tysiącleciu, gdy byłem kilkuletnim
chłopcem, byłem świadkiem nadzwyczajnie zwołanej konferencji
sąsieckiej, a tematem była nowa Syrena 105L pochlapana smołą, właściciel tej super wypasionej fury o mało nie zszedł przed wcześnie z tej ziemi z tego powodu. Propozycje były różne, ale wygrało masło :o
Jakie było zdziwienie niektórych, gdy zobaczyli na własne oczy jak masło rozpuszcza i zmywa tą smołę :o
Jak to się ma do kleju od taśmy nie wiem, ale warto spróbować

G.N.
25-04-2006, 22:30
Na klej masło też działa. Może być olej jadalny albo jakikolwiek inny tłuszcz. tyle że potem trzeba myć z tłuszczu, dlatego proponowałem izopropanol.
A na smołę zdecydowanie tłuszcz

Jórkowski Andrzej
17-07-2016, 00:48
Czytam te porady i w akcie rozpaczy wszystkie sprawdziłem. Nawet ścignąłem znajomego drukarza by mi odpalił połówkę izopropylenu. ;)Wytrwałość w poszukiwaniach się opłaciła. Z szcunku do wszystkich tych co odciski leczą po wielogodzinnej nierównej walce ;-) podaję receptę jak pozbyć się tego cholerstwa. Wystarczy wacik kosmetyczny dobrze nasączyć rozcieńczalnikiem ftalowo-karbomidowym i przecierać miejsce z klejem, po 2 min. zamieni się on w bezużyteczną gumę którą można usunąć samymi paznokciami. Może pozostać jeszcze resztka kleju - nie dająca się oderwać i wtedy bez wysiłku pocierając wacikiem rozpuści się do końca po kilku przetarciach. Oczywiście jak z każdym rozpuszczalnikiem sprawdzamy w małowidocznym miejscu czy nie wchodzi w reakcję z powierzchnią czyszczoną. Dzień wcześniej proponowanymi sposobami żona w przeciągu 2 godz. wyczyściła 30 cm następnego dnia w ciągu 3 godz. wyczyściłem 15 mb kleju po roletach. Powodzenia ;-)

Dżemix
22-05-2017, 16:48
oj ludzie ludzie - stara sprawdzona metoda na wszelkie kleje taśmy naklejki które nie chcą zejść - chwilę podgrzać suszarką - schodzi jak woda ! pozdrawiam.