PDA

Zobacz pełną wersję : Regipsy



tomazik
23-04-2006, 10:50
Witam mam pytanie mam mieszkanie w płytach kartonowo-gipsowych i niestety mam wgniecenie na regipsie czy moge wymienic płyte jakoś ją wyciąć i wkleić tam kawałek. Prosze o odpowiedz

Mohag
23-04-2006, 11:26
A duze masz to wgniecenie ? bo jak jest mniejsze to mozna zagipsowac.
Ja mialam wymieniane czesc plyty za zlewozmywakiem, bo poprzednikom zaciekalo i sie byla "zgnila" :wink:
Majster wycial fleksem kawal od stelazu do stelazu, pozniej z nowej plyty wycial taki sam kawalek i zamontowal.... tam gdzie plyty sie stykaly wyszlifowal i nakleil taka ala "siateczke" (w rolce sie to kupuje wyglada jak gruby bandaz) no i to zagipsowal. Narazie widac roznice, ale mowi ze jak wyszlifuje na gladko i zaciagnie sie dwa razy farba to sladu nie bedzie.
Zobaczymy jak bedzie wygladac... ale do malowania jeszcze kupe czasu zostalo. Z tym ze jak nawet nie wyjdzie to i tak bedzie zasloniete to zlewozmywakiem.

tomazik
23-04-2006, 11:38
Nie to wgniecenie nie jest duze ale chodzi mi rowniez o wymiane plyt gdzie niestety mi wilgoc wyszla i dlatego pytam poniewaz sie na tym nie znam. Ale nawet po zagipsowaniu tego wgniecenia bedzie widac roznice dlatego sadze ze chyba lepiej jest wymieniac ten kawalek. Ale czy duzo roboty jest przy tym wymienianiu?

wartownik
23-04-2006, 11:42
Moze wytnij w tym miejscu otwor i wstaw kratke wentylacyjna ?

Mohag
23-04-2006, 11:48
A skad masz ta wilgoc ?? Zeby nie bylo tak ze wymienisz i znowu bedzie to samo...
Ale jak zawilgocona to lepiej wymienic, bo gips sie bedzie kruszyl na plycie. Jak masz plyty zalozone, na stelazach czy na klej odrazu do sciany ?

tomazik
23-04-2006, 12:10
Na kleju od razu do ściany i w tych miejscach gdzie jest klej wychdzi wilgoć i kolo okien plastikowych. Ja wynajmuje to mieszkanie więc to nie moje ale przy wyprowadzce chciałbym to naprawić i zostawić mieszkanie ok. Kratki wentylacyjnej w miejscu wgniecenia nie moge dac poniewaz wgniecenie powstało z otwierania drzwi do łazienki (odbiły sie drzwi od ściany).

Mohag
23-04-2006, 12:37
Dziwne troche ze klej wilgoc ciagnie i nie wysycha :roll: dawno te plyty kladles ?

U mnie tez bylo wgniecienie po klamce od drzwi w sypialni, ale plyta nie byla wymieniana. Majster nozem przecial papier (u mnie nie bylo malowane tylko tapetowane i tapeta zostala sciagnieta do papieru na plycie) w kwadracie po jakies 10 cm od uszkodzenia, sciagnal papier i szpachelka wyskrobal troche gipsu. Pozniej nalozyl gips na dziure, po przeschnieciu zagipsowal calosc tz tam gdzie byla dziura i sciagniety papier na gladko, na drugi dzien przelecial szlifierka.... po dwoch dniach jak juz ten gips w dziurze wysechl na pieprz to jest gladka sliska powierzchnia i mysle ze po pomalowaniu nie bedzie nic widac.

tomazik
23-04-2006, 13:24
Te regipsy byly kladzione ponad 2 lata temu gdzies 2,5 roku.