PDA

Zobacz pełną wersję : wole oko



szwedka
23-04-2006, 14:24
witam wszystkich,
pilnie poszukuję wykonawcy do wolego oka. Jestem w trakcie budowania domu w okolicach Bielan Wrocławskich. Dach jest ułożony jak na moje oko starannie ale wole oko, które stanowi prawie całą połać dachu czterospadowego jest niestety do poprawki. Dotychczasowa ekipa jest skłonna to poprawic ale ja obecnie wiem ze musi to wykonać ktoś kto ma doświadczenie z tego typu lukarnami, umie to robić i lubi to robić.
Zlecę zatem wykonanie tego elementu najlepiej od zaraz
pozdrawiam :))

wartownik
23-04-2006, 14:30
Dlaczego do poprawki?
Jakie masz pokrycie , katy , wymiary wolego oka ?

szwedka
23-04-2006, 15:10
witam,
pokrycie dachu to karpiówka a wymiary wolego oka... jest olbrzymie, pod nim jest okno balkonowe. Myślę, że jakieś 2 m na 10 m. Projekt jest dostepny na www.domywstylu.pl a projekt to credo.
W wykonaniu mojej lukarny nie podoba mi się to, ze wole oko przypomina raczej półokrągła lukarne, która na domiar wszystkiego ścieta jest koszami. Wygląda to brzydko i w niczym nie przypomina wolego oka :(
Wydaje mi sie, ze samo przełożenie dachówki nie byłoby wystarczające i raczej trzeba wykonać poprawkę konstrukcyjną i jeszcze raz to pokryć dachówka. Ale to tylko moje skromne zdanie - nie znam sie na tym
pozdrawiam

wartownik
23-04-2006, 19:39
Szkoda ze nie mam czasu , lubie takie historie.
Napisz jeszcze jakiej firmy karpiowka i w jakim kolorze?

To jest wizytowka Twojego dachu , musi byc perfekcyjnie wykonane .
Domyslam sie , ze projekt wolego oka jest niedokladny ?
Oczywiscie kosze to nieporozumienie.

szwedka
23-04-2006, 20:37
szkoda ze nie masz czasu, angoba miedziana Rup Ceramika, nie wiem po co pytasz ale niech Ci bedzie. Moze jednak znasz kogoś kto umie takie cuda robic poprawnie i znalazłby trochę czasu?
Oczywiście tak jak przypuszczasz projekt nie jest dokładny, zwlaszcza w tym względzie, stad potrzebuję znaleźć kogoś kto potrafi myśleć.
Będe wdzieczna za jakakolwiek pomoc, tymbardziej ze sama muszę wszystkiego dopilnowac a mam z wolna dość użerania sie i uczenia budownictwa :))
pozdrawiam - zdesperowana Szwedka

wartownik
24-04-2006, 05:36
Mam nadzieje , ze ktos na forum Ci pomoze . Jest tu wielu fachowcow , niestety w mojej okolicy znam wszystkie tego typu wole oka i inne krzywizny i lza sie kreci w oku . Czesto sa wielokrotnie poprawiane bez efektu , musisz bardzo uwazac , odezwe sie za tydzien ...

wartownik
01-05-2006, 13:05
:o Myslalem , ze tylko strusie chowaja glowe w piasek , szwedka nikt Ci nie pomogl ?

szwedka
02-05-2006, 18:43
niestety :( sezon trwa i trudno o dobrego wykonawce. Moja dotychczqasowa ekipa mnie jednak zwodzi niby mówia ze poprawia ale kiedy? postanowiłam w tym tygodniu ostatecznie sie rozmówic i rozliczyć oraz oststecznie pozegnać. Tym sposobem zostanę na lodzie bo potrzebuje nie tylko kogoś do porawienia dachu ale równeiz do pozostałych prac. Jestem jednak przekonana że mimo to jest to jedyna słuszna decyzja.
pozdrawiam

Imka
05-05-2006, 14:17
Nasze wole oko wygląda tak:

http://foto.onet.pl/upload/36/37/_597964_s.jpg

http://foto.onet.pl/upload/1/20/_597962_s.jpg


Nie wiem tylko, czemu zdjęcia takie małe wychodzą :o
(W albumie chyba lepiej widać)

Mamy karpiówkę układaną w łuskę, dwa wole oka - balkon i okienko w garażu - z ułożenia dachówki jesteśmy zadowoleni (zwłaszcza, że mamy porównanie z domem sąsiada, który raczej nie jest zadowolony ze swojego dachu), z innych prac tego wykonawcy już mniej :evil:

Mogę podać na priva namiar na naszą firmę, ale odległość jest dość duża - firma jest z Torunia...
Daj znać, czy jesteś zainteresowana.

Trzymam kciuki - dachówka to zaledwie początek przygody pt. wole oko - jest jeszcze wykończenie, okno, wentylacja wolego oka! Wykonania tej ostatniej radzę dobrze pilnować, u nas wykańczanie wolego oka wstrzymało trochę inne prace, nie wspominając o wykańczaniu nas... :x

Pozdrawiam,

Andrzej Wilhelmi
19-05-2006, 22:52
Tak się kończy gdy korzystamy z usług niekompetentnych wykonawców! A wystarczyło poprosić aby pokazali wykonany przez siebie dach. Skontaktuj się z Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy na pewno pomogš. Pozdrawiam.

ika_z
16-11-2009, 20:20
Witam,
czy układał ktoś z Was wole oczy z karpiówki w koronkę? Jak do tej pory wszystkie dachy, które oglądaliśmy z wolimi oczami są ułożone w łuskę. Zastanawiam się czy jest możliwe ułożenie 4 szt. wolich oczu + karpiówka w koronkę.

Andrzej Wilhelmi
16-11-2009, 22:26
Nie ma żadnego problemu o ile są to "wole oczka" a nie jakieś formy zbliżone do nich. Trudniej kryje się w koronkę może dla tego jest ich mniej. Mam w swoim dorobku różne "wole oczka" mogę podesłać zdjęcia. Pozdrawiam.

ika_z
17-11-2009, 13:32
Gdybyście mieli zdjęcia dachu kopertowego, z wolimi oczami, karpiówka ułożona w koronkę i moglibyście mi przesłać to byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Adres @ na priv.

ika_z
02-12-2009, 10:19
Może to nie jest pytanie do tego tematu, ale czy wiecie czy łaty 5 na 6 cm nadają się na dach pod karpiówkę w koronkę? Czy nie będą za grube? Standartowe chyba to 4 na 5.

Panie Andrzeju dziękuję bardzo za zdjęcia.

Andrzej Wilhelmi
02-12-2009, 20:35
Przekrój łaty zależy od rozstawu krokwi. Pozdrawiam.