PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie mapy?



Frantz
24-04-2006, 13:46
Witam,
Czy do uzyskania warynków przyłączy prądu, wody, gazu potrzebna jest zwykła kopia mapy ZASADNICZEJ z wydziału geodezji czy też specjalna mapa sporządzona na moje zamówienie przez geodetę? Pytam, bo w zakładzie energetycznym powiedziano mi, że muszę dołączyć mapę w skali 1:500, natomiast w wydziale geodezji powiedzieli, że wydają mapy w skali 1:2000.
Pozdrawiam
Frantz

Grzegorz Saczek
26-05-2006, 20:01
Cóż - co kraj to obyczaj.
U mnie dostałem (kupiłem) 1:1000 i one są wystrczające do ZE i gazu. Ale to tylko do "Zapewnienia o dostawie mediów" Mapa 1:500 do projektu musi zostać oddzielnie wykonana.

Nefer
26-05-2006, 20:03
Witam,
Czy do uzyskania warynków przyłączy prądu, wody, gazu potrzebna jest zwykła kopia mapy ZASADNICZEJ z wydziału geodezji czy też specjalna mapa sporządzona na moje zamówienie przez geodetę? Pytam, bo w zakładzie energetycznym powiedziano mi, że muszę dołączyć mapę w skali 1:500, natomiast w wydziale geodezji powiedzieli, że wydają mapy w skali 1:2000.
Pozdrawiam
Frantz

Bierz z geodezji - powiedz do czego Ci to jest i się nie przejmuj ( przecież oni nie odróżniają skali) mapa musi być. Sztuka jest sztuka. I tyle. Kosztuje grosze..

Dominik Witkowski
06-06-2006, 21:33
....mi Pani w Biurze Obsługi dostawcy wody powiedziała że mapa zasadnicza 1:500 a na stronach piszą że do celów projektowych, czyli od geodaty...?


różnie to bywa. Wydaje mi się, że musisz udac się jednak do geodety.
Jeżeli masza na myśli "wniosek o wydanie opinii" o możliwości przyłącza, to na pewno chodzi o mapę zasadniczą, nieakteualizowaną do celów projektowych.

pozdrawiam

Frantz
07-06-2006, 08:50
Otóz to. Do warunków wstępnych wystarczy ksero mapy zasadniczej, natomiast później do projektu to od geodety

mynia_pynia
09-06-2006, 09:46
Jest to mapa do celów opiniodawczych, kosztuje we wrocku 51zł a wydaje ją ośrodek katastru (miejskiego lub wiejskiego - zależy gdzie działka leży).
Jest ksero z mapy zasadniczej z pieczątką.
Natomiast już do architekta w celu zrobienia adaptacji oddajesz mape do celów projektowych.

Albo jeśli już posiadasz mape do celów projektowych to ją odrazu oddajesz. Tylko pamiętać żeby dawać ksera.

mika31
10-06-2006, 08:23
Kurcze a co to jest mapa zasadnicza?
Dla prądu czy wody nie wystarczy wyrys z planu?

Frantz
12-06-2006, 09:29
Mapa zasadnicza to mapa z naniesionym uzbrojeniem terenu, tzn. sieciami wodociągowymi, elektrycznymi, telefonicznymi, itp. oraz zaznaczonym ukształtowaniem terenu. Do uzyskania wstępnych warunków przyłączy wody czy prądu trzeba ją przedłożyć w wodociągach , elektrowni itp.