PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za ułożenie paneli?



rafal9
24-04-2006, 16:03
Ile teraz kosztuje ułożenie paneli bezklejowych?
Ekipa, która "siedzi" u mnie od dłuższego czasu krzyknęła sobie 16 zł/m2 : :evil: Do tej pory ceny mieli przyzwoite ale te 16 zł to już lekka przesada.
Chyba, że teraz ta robota na tyle jest wyceniana? :o

Nic to, trzeba będzie robić samemu.
Jak czasochłonna jest taka robota? Robiąc samemu ile można ułożyć w ciągu roboczodnia (bądź roboczogodziny)?

Mireks6
24-04-2006, 17:00
Uważam, że cena 10 - 11 PLN/m^2 to jest przyzwoita cena. Poza tym, może sam spróbujesz ułożyć. Robota naprawdę nie jest wbrew pozorom trudna. Ja wspólnie z kolegą ułożyłem w swoim mieszkaniu (ok.45-50m^2) panele, ale klejowe. Zajęło mi to cały dzień i drugiego kończyłem po przyjściu z pracy.
Pozdrawiam

przemekk74
24-04-2006, 17:23
Ile teraz kosztuje ułożenie paneli bezklejowych?
Ekipa, która "siedzi" u mnie od dłuższego czasu krzyknęła sobie 16 zł/m2 : :evil: Do tej pory ceny mieli przyzwoite ale te 16 zł to już lekka przesada.
Chyba, że teraz ta robota na tyle jest wyceniana? :o

Nic to, trzeba będzie robić samemu.
Jak czasochłonna jest taka robota? Robiąc samemu ile można ułożyć w ciągu roboczodnia (bądź roboczogodziny)?
zalezy od pomieszczenia... jak zakretasy, rogi itp to moze cena ok ale jak proste pokoje to chyba duzo (i zakladam ze to z oblistowaniem!!!)
zapytaj sie w castoramie ile to u nich kosztuje (jezeli kupujesz panele z montazme u nich to masz vat 7% i robocizne 10 czy 15pln/m2.. rozumiem ze pabnele masz ale dowiesz sie ile robocizna u nich kosztuje (punkt odniesienia)
Przemek

boorg
24-04-2006, 19:12
Wg mnie to uczciwa cena.
Jeżeli zakres prac to:
1. Przygotowanie podłoża: (usunięcie pozostałości farb i klejów, posprzątanie podłóg).
2. Rozłożenie folii paraizolacyjnej z zakładką na ścianę (rozłożenie, dopasowanie, docięcie, sklejenie taśmą PE łączeń na zakładkę).
3. Rozłożenie podkładu (rozłożenie, dopasowanie, docięcie).
4. Przebranie paneli pod kątem występowania wad technicznych.
5. Ułożenie podłogi pływającej (rozłożenie, dopasowanie, docięcie i zmontowanie).
6. Montaż listew cokołowych (wysokość 38 mm lub 50 mm).
7. Posprzątanie podłogi.
wtedy wycena 16 zł/m2 jest rzetelna.
Natomiast cena 10-12 zł/m2 to stawka układaczy i Ukraińców (którzy robią wszystko za co im zapłacicie, ale czy na tym choć trochę znają się: to jest loteria).

Faktycznie nie jest problemem położenie podłogi z paneli łączonych bezklejowo. Tak samo jak wykonanie wielu innych prac (np. malowanie, układanie glazury). Ale to Ty podejmujesz decyzję czy:
1. Chcesz zaoszczędzić całość kwoty za usługę - robisz to sam.
2. Chcesz zapłacić jak najmniej - wybierasz najtańszą ofertę ale musisz "fachowców" przypilnować.
3. Nie masz czasu na dozór budowlany - bierzesz zaufanych rzemieślników i płacisz im za rzetelną robotę (chyba nie oczekujesz, że dobry rzemieślnik będzie robił za "ukraińskie" stawki?)

Rozpiętość cen za układanie paneli to 8-30 zł/m2. :roll:

mirlandia
24-04-2006, 20:15
Wiem na pewno,że istnieją firmy sprzedające panele - montaż gratis.
Sam natrafiłem na takie w Szczecinie, nie wiem jak w innych miastach. Może warto poszukac.

TomekM
24-04-2006, 22:05
Wraz z żonš ułożyliœmy panele w dwóch pokojach w ciagu 2 dni (razem ok. 32m2).
W tym:
- wyczyszczenie podłogi z resztek tynków
- ułożenie i przycięcie płyt OSB (musiałem podnieœć poziom podłogi)
- ułożenie i przycięcie płyt z pianki (musiałem podnieœć poziom podłogi)
- ułożenie i przycięcie paneli bezklejowych
- "olistwowanie"
Pierwszy raz kłšdłem panele i robiłem to wg instrukcji z etykietki.
Po 2 latach intensywnego uzytkowania (m.in. pokój dzieci) wyglšdajš œwietnie i jestem z Nas zadowolony! :)

duende
25-04-2006, 10:00
Wraz z żonš ułożyliœmy panele w dwóch pokojach w ciagu 2 dni (razem ok. 32m2).
W tym:
- wyczyszczenie podłogi z resztek tynków
- ułożenie i przycięcie płyt OSB (musiałem podnieœć poziom podłogi)
- ułożenie i przycięcie płyt z pianki (musiałem podnieœć poziom podłogi)
- ułożenie i przycięcie paneli bezklejowych
- "olistwowanie"
Pierwszy raz kłšdłem panele i robiłem to wg instrukcji z etykietki.
Po 2 latach intensywnego uzytkowania (m.in. pokój dzieci) wyglšdajš œwietnie i jestem z Nas zadowolony! :)
Gratuluję :)
ja z męzem kilka lat temu też układałam panele w naszym mieszkanku. Kupiliśmy wtedy bezklejowe, ułozyliśmy je sami i też nam wyszły pięknie i służyły nam przez kilka lat. Niebawem będziemy tym samym sposobem kładli panele w naszym nowym domu na wsi - jedyna zmianę, jaką wprowadzimy jest użycie kleju do paneli bezklejowych :-))

rafałek
25-04-2006, 10:43
Ułożenie podłogi w pokoju 15m2 o prostym kształcie to jedno dłuższe popołudnie. W tym Zamiatanie, przeskrobanie szpachelką, zamiatanie, rozłożenie pianki (czy na zakład to więcej czasu?), przesortowanie paneli i ich ułożenie. Jak ktoś się uprze to jeszcze listwy założy. Robiłem sam, bez pomocy. Dłużej szedł pierwszy pokój (trzeba było dojść do wprawy) i salon - tu było dużo docinania (mam wielkiego esa). Ogólnie jeśli ktoś nie ma za dużo kasy (a tak chyba jest u większości) to uważam, że układanie paneli przez firmę to lekka rozrzutność ale tu każdy wie sam na ile go stać, co sam potrafi i co najważniejsze ile ma czasu. Ten ostatni problem jest często niedoprzeskoczenia.

Roman1591
25-04-2006, 11:40
To jest jedna z przyjemniejszych prac wykończeniowych nawet dla człowieka z humanistycznym wykształceniem. Poza tym można to robić z żoną i dziećmi dla których będzie to duża frajda.
Instrukcja układania jest na ulotkach w opakowaniu.

duende
25-04-2006, 12:45
Własnie, doskonały pomysł, zachęcić dzieci do współpracy :-) dzięki za podpowiedź :)

rafal9
25-04-2006, 13:05
Wszystko fajnie, łatwe i proste, ale ja mam ze 130 m2 do ułożenia.
Poza tym masę jeszcze innych robót i jest problem ze znalezieniem czasu, więc chyba bez ekipy się nie obędzie. A wprowadzać się człowiek chce jak najszybciej.
Jak zejdą do 12 zł to chyba będzie można zapłacić, co nie?

Jarzeb
25-04-2006, 15:30
kurcze
zauwazylem to samo
im dluzej mam ekipe u siebie tym wiecej wolaja za byle co

ekipa co sporo robila u Ciebie powinna wziac w granicach 10zł max

pzdr

duende
25-04-2006, 16:44
kurcze
zauwazylem to samo
im dluzej mam ekipe u siebie tym wiecej wolaja za byle co

ekipa co sporo robila u Ciebie powinna wziac w granicach 10zł max

pzdr
taaak, u mnie za rozbiórkę domku gospodarczego po 7 miesiącach remontu domu zaśpiewali 10 tys :-) :P :lol:
Postanowiłam domek zachować :D

tomas matla
25-04-2006, 19:15
a ile za ułożenie deski barlineckiej?w salonie firmowym barlinka pani "zaproponowała" 20zł/m2 + 5zł mb listew oczywiście deski kupione u nich,vat 7%

Świerzak
25-04-2006, 19:31
apropos paneli.. chciałbym ogłosić wyższość klejowych nad bezklejowymi.. nie dajcie sie nabrać na marketowskie chwyty...

mstrogow
25-04-2006, 19:41
To zalezy od systemu.Bezklejowy klick (firmy płacą 1euro/m2 za licencje) jest nie do pobicia

rafałek
26-04-2006, 07:54
apropos paneli.. chciałbym ogłosić wyższość klejowych nad bezklejowymi.. nie dajcie sie nabrać na marketowskie chwyty...

A co masz im do zarzucenia?

panoni
13-07-2018, 13:52
Wg mnie to uczciwa cena.
Jeżeli zakres prac to:
1. Przygotowanie podłoża: (usunięcie pozostałości farb i klejów, posprzątanie podłóg).
2. Rozłożenie folii paraizolacyjnej z zakładką na ścianę (rozłożenie, dopasowanie, docięcie, sklejenie taśmą PE łączeń na zakładkę).
3. Rozłożenie podkładu (rozłożenie, dopasowanie, docięcie).
4. Przebranie paneli pod kątem występowania wad technicznych.
5. Ułożenie podłogi pływającej (rozłożenie, dopasowanie, docięcie i zmontowanie).
6. Montaż listew cokołowych (wysokość 38 mm lub 50 mm).
7. Posprzątanie podłogi.
wtedy wycena 16 zł/m2 jest rzetelna.
Natomiast cena 10-12 zł/m2 to stawka układaczy i Ukraińców (którzy robią wszystko za co im zapłacicie, ale czy na tym choć trochę znają się: to jest loteria).

Faktycznie nie jest problemem położenie podłogi z paneli łączonych bezklejowo. Tak samo jak wykonanie wielu innych prac (np. malowanie, układanie glazury). Ale to Ty podejmujesz decyzję czy:
1. Chcesz zaoszczędzić całość kwoty za usługę - robisz to sam.
2. Chcesz zapłacić jak najmniej - wybierasz najtańszą ofertę ale musisz "fachowców" przypilnować.
3. Nie masz czasu na dozór budowlany - bierzesz zaufanych rzemieślników i płacisz im za rzetelną robotę (chyba nie oczekujesz, że dobry rzemieślnik będzie robił za "ukraińskie" stawki?)

Rozpiętość cen za układanie paneli to 8-30 zł/m2. :roll:

boorg Lepiej bym tego nie ujął Czasem warto się zastanowić co się chce lub czy ma się umiejętności Cennik i tak nie wiele się zmienił w ostatnich latach wiec nie wiem skąd zdziwienie . Najbardziej wręcz rozbawiają mnie ludzie typu ile pan weźmie i np. po oględzinach mieszkania zastawionego meblami szafami trzy drzwiowymi a pokoje 2,80 na 3,9 lub nie wiele większe mówię np. 25-30 za m2 i co słyszę Tak takie samo zdziwienie ILE !!!??? PPRZECIEŻ PISZĄ W INTERNECIE ŻE 15 TOJUZ DUŻO Wiec odwracam się i mówię proszę szukać więc innego " fachowca"

panoni
13-07-2018, 14:39
Wiem na pewno,że istnieją firmy sprzedające panele - montaż gratis.
Sam natrafiłem na takie w Szczecinie, nie wiem jak w innych miastach. Może warto poszukac.

Zapewne sa takie tylko warto porównać te panele w innych sklepach i zapłacisz za nie co najmniej 12 zł taniej Suma ? = 0 czy ku[ujesz z montażem czy nie cena wychodzi ta sama . Nikt za darmo nic nie daje to tak na marginesie

panoni
13-07-2018, 14:40
a ile za ułożenie deski barlineckiej?w salonie firmowym barlinka pani "zaproponowała" 20zł/m2 + 5zł mb listew oczywiście deski kupione u nich,vat 7%

A w jakiej cenie są dostępne w innych punktach te same deski ? Opowiedz sama się nasunie

przemo1
13-07-2018, 15:14
panoni - zwróć uwagę na daty postów, na które odpowiadasz.... . Jest duża szansa, że ich autorzy już nie czekają na rozwianie wątpliwości.

tkaczor123
13-07-2018, 16:25
Pewnie już po 12 latach zmienili panele;)