PDA

Zobacz pełną wersję : dachówka UNIBET



Ella
25-02-2003, 12:38
Czy ktoś ma doświadczenia z dachówką cementową UNIBET ( http://www.unibet.com.pl )?
Zestawienie cena / atesty+wygląd jest zachęcające.
Co o tym myślicie? :smile:

zp
25-02-2003, 20:05
Mam taką położona jesienią 2000r (esówka kolor ceglasty ciemny). Sprawuje się bardzo dobrze, ekipa nie narzekała zbytnio przy pracy. Namówiła mnie na nią hurtownia, cena okazała się niższa od blachodachówki i z całą odpowiedzialnością mogę ją polecić. Na dachu wygląda chyba nawet lepiej od Brasa. Żadna z dachówek nie uległa uszkodzeniu, nie rośnie mech (u sąsiada który w tym samym czasie położył ceglastego jasnego Brasa od strony północnej zazieleniło się). Dachówki sprawiają wrażenie wyjątkowo trwałych, po upadku dwóch z dachu po niefortunnym wierceniu ekipy instalującej antenę (dzięki której mogę występować na forum -radiowego łącza internetowego) nic im się nie stało. Na pewno można znaleźć lepsze, ale nie za te pieniądze. Dają 30 lat gwarancji (oczywiście nie wiadomo czy f-ma tyle przetrwa), używają zachodnich technologii a twałość szacowana to ponad 100lat!!! na pewno większa od drewnianej więźby dachowej.

Teska
25-02-2003, 20:13
jest ok...:smile:
ja chciałam takowa nabyc , ale nabyłam euronit:smile:

Smok
25-02-2003, 20:45
Euronit, Unibet, IBF, Brass to ta sama technologia i maszyny produkcyjne, jednak faktycznie nie pierwszy raz spotykam się z wiadomością o mchu na Brassie. Myślę, że to zależy od gładkości powierzchni, na której to może osiadać kurz i w końcu pojawia się mech. Osobiście mam IBF, ale poza tym, że wygląda dobrze nic więcej nie mogę powiedzieć, minęły dwa miesiące. Hej.

zp
25-02-2003, 21:06
Ten mech to niestety prawda, ale nie wiem dokładnie co jest tego przyczyną. Być może zbyt głębokie wnikanie wilgoci i porowatość powierzchni. Mimo wszystko nie przejmowałbym się zbytnio tym problemem. Niczym wielkim to nie grozi, a taki troszkę porośnięty dach wygląda nawet ciekawie. Chciałem tylko powiedzieć że Unibet okazał się empirycznie pod tym względem lepszy od produktu bardziej "firmowego". Dlatego myślę że innymi parametrami też w niczym nie ustępuje, a ceną zdecydowanie wygrywa.

Klaudia
26-02-2003, 06:48
Mam położoną dachówkę UNIBET - podwójna rzymska, kolor wiśniowy - według mojego subiektywnego odczucia wygląda pięknie. Zachęciła mnie przede wszystkim gładkość jej powierzchni, która mam nadzieję nie dopuści do siebie tak szybko mchu i innych zabrudzeń. Dachówka leży od 1,5 roku i nic się nie zmieniła, żadnych odbarwień na stronie południowej po wyjątkowo upalnym lecie. Polecam

26-02-2003, 09:14
Od jesieni ubiegłego roku mam na dachu antracytową esówkę unibetu. Zdecydowałem się ze względu na gładką powierzchnię, ładnie dolane krawędzie no i ta cena... Do każdej palety dołączone jest kilka sztuk dachówki na ewntualne stłuczki,(było ich zresztą naprawdę niewiele). Wyszło ładnie, dostałem gwarancję i jestem zadowolony. Pozdrawiam.

Ella
07-03-2003, 11:33
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za refleksje! :smile:

Muszę przyznać, że podczas oglądania dachówek w hurtowni, Unibet wypadł zdecydowanie lepiej niż droższy od niego Brass - przede wszystkim dachówki były o wiele bardziej gładkie.
Dziękuję, że pomogliście mi w podjęciu decyzji -sprawa wydaje mi się teraz oczywista :smile: .
Pozdrawiam!!!

pawel_l
04-07-2003, 09:08
Osiołkowi w żłobie dano.....
Zdecydowałem się na Unibet (chyba najlepszy współczynniki cena/jakość), no a teraz mam dylemat: esówka czy rzymska (ceglaste). Podobaja mi się obie. Pytanie czy jest różnica w eksploatacji - szczelność, łątwość układania itp. Esówka wychodzi ok. 500 zł drożej więc dylemat raczej estetyczny. Jakieś sugestie? Czym sie kierowaliści eprzy wyborze?

Paweł

sszmm
11-07-2003, 10:59
Tylko dlaczego nikt z UNIBETU nie odpowiada na maile ?
Wysłałem do nich zapytanie o lokalnego przedstawiciela w mojej okolicy (Płock) !

Swoją drogą też ta dachowka bardziej mi się podoba od Braasa.
Czy zdradzicie mi jakie upusty cenowe otrzymaliście na UNIBET ??

pawel_l
11-07-2003, 11:38
Już zamówiłem Unibet esówka ceglasta - sąsiad ma teką wygląda elegancko. A cena ok. 10% niższa niż Braas
Paweł

Klaudia
11-07-2003, 12:15
Paweł - ja mam Unibet rzymską wiśniową. Wybór zdominował fakt, że nie mają w ofercie podwójnej esówki, a na takiej mi zależało. Z tego co wiem od ekip budowlanych to podwójna jest lepsza z tego względu (pomijam łatwość układania, to już nie nasz problem) że mniej jest łączeń.
pzdr

pawel_l
11-07-2003, 12:49
Łączeń jest więcej ale solidniejsze zamki 4 nie 3 cm. szerokości i wyższe wypusty. A łączeń jest więcej o 50%, przez to fale mają "okres" ok. 20 cm w typowych to 16 cm. Wg mnie wygląda ładniej. U sąsiadabez przecieków przetrwała zimę i wiosnę b. silnymi wiatrami.

Paweł