PDA

Zobacz pełną wersję : program - malowanie ścian - własny plik



darek79
24-04-2006, 19:05
heja.

mam pytanie:
czy ktoś może mi polecić jakiś program,
w którym będę mógł otworzyć zdjęcie swojego mieszkania w jpgu i
pobawić się w malarza, sprawdzając jaki efekt przyniesie pomalowanie ścian różnym kolorem ?

czy w ogóle coś takiego istnieje ?

będę wdzięczny, pozdrawiam.

zielonooka
24-04-2006, 19:28
Ja takiego programu w stylu "Malarz scianPRO7" :wink: czy "pomaluj swoj pokój.ver3" to nie znam :wink: :D
I nie sadze zeby cos takiego bylo
Do takich "zabaw" - jesli chcesz to zrobic na bazie wykonanego zdjecia konkretnego pomieszczenia - np swojego salonu
to bym polecala program do obrobki graficznej zdjec - czyli Photoshop albo Corel ;)
pozdrawiam

zielonooka
24-04-2006, 19:30
sorry cos mi forum szaleje - bo wyslalo sie dwa razu i... nie moge usunac własnego postu :o

Sonika
25-04-2006, 06:03
Nie znam progrmu gdzie możesz malować zdjęcia własnych ścian, ale tutaj:

http://www.benjaminmoore.ca/colours/colour_viewer.aspx

- klikamy na "paint now",

można się pobawić kolorami i złapać natchnienie :wink: .
Miłej zabawy :) .

adass
25-04-2006, 08:41
no wlasnie bejamin ma taki program......ale w dzialaniu na jpg mozna sie zdrowo naciac
program wprawdzie ladnie pokryje kolorem ....ale musimy pamietac ze wlasciwie nic nie osiagniemy
problemem jest oswietlenie wnetrza.probowalem kilkanascie razy z moja fotka i doszedlem do wniosku.ze to musi byc profesjonalne,studyjne zdjecie zeby osiagnac jakis efekt
najlepiej dobrac jakies wnetrze z webowej wersji,czyli dokladnie to co dala Sonika i pobawic sie kolorami.
uwazajcie tylko z jasnymi kolorami....w rzeczywistosci moze sie okazac troszke inny,troche jasniejszy

2112wojtek
25-04-2006, 08:54
Wszystkie te programiki, to niestety jedynie zabawka, ktora do niczego sie nie przydaje /no moze daltonistom/. Nie mozna okreslic wlasciwie koncowege efektu kolorystycznego, przez wrzucenie jpg-a i zmiane kolorow scian na zdjeciu. Powiem wiecej, nie mozna na modelach 3D dokladnie a nawet w przyblizeniu przewidziec efektu koncowego podczas malowania scian.Na taki efekt wplywa mnostwo czynnikow w tym niestety takze subiektywnych i ciagle zmiennych, ze nikt sie nie wysila , zeby taki gigantyczny program tworzyc.
Addas z tymi jasnymi kolorami to troche jednak odwrotnie chyba :lol:
Barwy na duzych powierzchniach sa ciemniejsze niz te na malych probkach.

adass
25-04-2006, 16:43
ale tu jest mowa o programach do wizualizacji a nie listkach z kolorami :lol:

masz link troche wyzej ...sprobuj a zobaczysz :wink:

darek79
25-04-2006, 20:18
dzięki za wszystkie odpowiedzi.
może zatem z innej strony.

plan mam taki, aby ścianę gdzie znajduje się okno w pokoju, jak i okno balkonowe w kuchni /ta sama ściana to jest/ pomalować na ciemne bordo pod kolor rolet w oknach, a resztę kuchni pomalować na żółto.

jak myślicie, jaki to da efekt?
nie będzie za ciemno?
mnie się po prostu marzy taka ściana.

jeżeli potrzeba więcej informacji, to służę oczywiście.

pozdrawiam,