PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie a zgłoszenie - jak w tym przypadku? (foto)



wbrat
25-04-2006, 15:19
Przymierzam się do stawiania płotu i mam wątpliwości. Wiem, że od strony ulicy trzeba zgłaszać oraz że w granicy z sąsiadem zgłaszać nie trzeba. A co jeśli ogrodzenie robię od strony kanałku melioracyjnego (a więc ani nie jest to od strony ulicy, ani od strony sąsiada) - tutaj nieco widać jak ta granica wygląda (widok z mojego stropu :D):

http://republika.pl/wbrat/Pianella/0045s.JPG

sSiwy12
25-04-2006, 16:33
Fajny widok. Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....." (art.30.1.3 Prawo Budowlane). Nie mogłem znaleźć, czy rów (kanał) melioracyjny podchodzi pod Prawo Wodne, a konkretnie pod zapis o "swobodnym dostępie do akwenu wodnego". Zakładaj więc ogrodzenie bez zgłasznia pozostałych boków działki. A tak na marginesie, to czy na WZ lu Pozwoleniu (nie wiem na podstawie czego budujesz) nie określono przypadkiem wymagań co do "płotu" od strony ulicy, iczy przypadkiem "zezwolenie" nie obejmuje tego rodzaju "zagospodarowania działki".
Pozdrawiam i przyjemnych widoków (ale zazdroszczę!!!!!)

wbrat
25-04-2006, 16:51
Fajny widok. Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....." (art.30.1.3 Prawo Budowlane).

A tak na marginesie, to czy na WZ lu Pozwoleniu (nie wiem na podstawie czego budujesz) nie określono przypadkiem wymagań co do "płotu" od strony ulicy, iczy przypadkiem "zezwolenie" nie obejmuje tego rodzaju "zagospodarowania działki".
Pozdrawiam i przyjemnych widoków (ale zazdroszczę!!!!!)

Ech... właśnie... innych miejsc publicznych... obawiam się jednak, że jest to miejsce publiczne. Do WZ ani pozwolenia nie zaglądałem już dość dawno - faktycznie może warto :wink:.

A co do widoków - faktycznie fajne, szczególnie jak kaczki sobie pływają - jednak coś za coś... czasem jest taki nieprzyjemny smrodek... :-?

Majka
25-04-2006, 16:52
W jakiej odleglości od rowu chcesz stawiac ogrodzenie?

wbrat
25-04-2006, 16:54
W jakiej odleglości od rowu chcesz stawiac ogrodzenie?

No, chciałem na granicy działki, więc gdzieś tak... z metr albo półtora... tzn. od skarpy... rów jest trochę dalej (pewnie kolejny metr, półtora).

Majka
25-04-2006, 16:58
niedobrze. Trzeba poszukać przepisów. Cos mi dzwoni, że min. 4 m, :roll:
Wpisz pytanie do prawa i pieniędzy.

wbrat
25-04-2006, 17:01
niedobrze. Trzeba poszukać przepisów. Cos mi dzwoni, że min. 4 m, :roll:
Wpisz pytanie do prawa i pieniędzy.

Zrobie tak, ale wpierw pojade na dzialke (nie dzis :( ) i zmierze dokladnie te odleglosci. Generalnie mam bardzo slabe oko do takich spraw i moze sie okazac, ze jest zupelnie inaczej niz podalem ;).
No i bede musial spytac o to, czy te 4 metry to od rowu, czy od kanałku, który jest na dnie rowu... mam nadzieje, ze to drugie, bo jak nie to sie troche zmartwie...

Majka
25-04-2006, 17:03
zaglądnęłam do wyszukiwarki i okazało się, że to rady miejskie /gminne/ ustalaja odleglości od rowu uchwałami. Zapytaj w gminie. Co sie bedziesz niepotrzebnie stresował :D

wbrat
25-04-2006, 17:05
Czyli po prostu zgłoszę im chęć postawienia płotu na granicy - jak się okaże, że coś nie teges, to napewno mi to powiedzą :wink:. A jak się nie odezwą - ich sprawa 8).

sSiwy12
25-04-2006, 17:05
A odległość ta nie jest przypadkiem podana w liniach rozdzielających?
I jeszcze jedno, moim zdaniem (szukałem definicji "miejsce publiczne") ten rów, czy jak go tam zwał, ni jak nie "podchodzi" pod miejsce publiczne. Jeśli już to pod prawo wodne (ale nie jestem pewien), z tym, że tam mówi się o nie utrudnionym dostępie. W Twoim przypadku prawdopodobnie ( o ile nie istnieje linia rozgraniczająca) ten wymóg zostanie zachowany.

msobanie
26-04-2006, 17:03
Witam,
Przy okazji pytanko o zloszenie ogrodzenia:
Piszecie: "Zgłoszeniu podlega tylko "budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m....."
A jesli droga jest prywatna?
Czy w tym przypadku traktuje sie ja jako miejsce publiczne?
Pozdrawiam
Mirek

sSiwy12
26-04-2006, 17:17
Witam. To jest prywatna. Publiczna to jest; gminna, powiatowa, wojewódzka i krajowa.
Pozdrawiam

Rafał1972
30-08-2016, 08:53
Witam

Odgrzeję temat.
Czy to prawda, że teraz ogrodzenie graniczące z drogą gminną nie podlega zgłoszeniu ?

JarekKRK45
02-09-2016, 12:38
Prawda

danmaz
05-02-2017, 09:19
A z drogą wewnętrzną w której mam udziały chyba też?

Slawko123
05-02-2017, 09:26
też