PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty hydrauliki



Janika
25-04-2006, 21:12
Jestem w przededniu remontu generalnego mieszania, właśnie otrzymałam kosztorys na poszczególne prace. Nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe np: hydraulika z białym montażem 4 punkty - 200 zł za punkt.
Czy to dużo ? Dla mnie laika punkt to podłączenie umywalki czy pralki do ujścia wody . A może to coś więcej ? Niech mnie ktoś oświeci i powie ,że to naprawdę filozofia wymagająca zapłacenia 800 stów za te nieszczęsne 4 punkty. :(

yozka1
25-04-2006, 21:26
To zależy czy będzie wymieniana instalacja hydrauliczna czy tylko np. umywalka. Punkt liczy się np.: wyprowadzenie zasilania wody + (umownie) montaż umywalki. A cena zalezna jest od regionu w którym mieszkasz i od fachowców. Są tacy gdzie za 1pkt biorą 130,00zł i robią wszystko jak należy i ci co biora 200zł/pkt i po nich trzeba poprawiać.

Janika
25-04-2006, 21:30
Mieszkam pod Warszawa, instalacja hydrauliczna musi byc dopasowana do nowych 'stanowisk' kabiny, umywalki i pralki.
Dzieki za odpowiedz.

yozka1
25-04-2006, 21:32
... a więc przeróbka instalacji. Przychodzi mi na myśl pytanie: 200zł/za 1pkt z materiałem czy bez? W jakim systemie będzie wykonana instalacja?

Janika
25-04-2006, 21:35
Niestety nie wiem w jakim systemie i sądzę ,że to cena bez materiału
A jakie są systemy? :roll:

viktoria23
27-04-2006, 09:56
Witam ..
200 za punkt to chyba dla Wawy normalna cena - ale Z MATERIAŁEM . i nie inaczej. Fakt ze w miom mniemaniu nie chodzi tu o powieszenie umywali i przykrecenie syfony i baterii ...
w tej cenie :

Doprowadzienie 2 rurek do wody i rury odplywowej od pionu + podlaczenie "biały montaz". Jesli ejst to remont, to moze nie trzeba ciagnąc OD NOWA ... choc pewnie beda jakies przesunięcia "w inne" miejsce .. co zazwyczaj wiaże się z kuciem . głównie o odpływ chodzi. Moja rada przy okazji ... zeby wymienic gałazki od pionu . jest jest to stary blok .. a jak nowy .. no to pozostaje tylko przesunąc ...

Janika
27-04-2006, 11:28
Dziękuję viktoria. Z materiałem- czyli te wszystkie rurki, złączki itp. rzeczy których nazw nie znam, powienien zapewnić mi fachowiec. Czy tak ?

viktoria23
27-04-2006, 11:59
tak.. chodzi o rurki/rurki, kolanka i złaczki. Mysle ze w tej cenie .. to wiekszosc hydr. bedzie robila w plastiku ....
u mnie majster bral .... przy remontcie generalnych hydrauliki .. 50pln za punktm ale bez materialu ... a ze wymieniane bylo apsoutnie wszystko w domu .. kute pion itd itd itd ... doprowadzenia - zarówno wody jak i C.O .. wiec koncowo ... wyszlo mi i tak ... 180pln/punkt. liczac - umywalke czy kabine, czy kobello (to moze nawet wiecej kosztowac jest przesuniety-bo trzeba kuc w podlodze) czy kaloryfer ... jako 1 punkt. Bez znaczenia, czy odleglosc od pionu byla 20cm . czy 5 metrów. punkt to punkt.

Pozdr.
viktoria23
Wawa-Łomianki

tomasz sulej
12-05-2006, 19:40
Ceny sa bardzo zróznicowane. W szczecinie mozna srednio przyjąc za punkt wodny lub kanalizacyjny 50 zł. Punkt to np: ciepła woda czyli oczko wodne lub odpływ kanalizacyjny. Jeżeli jest umywalka to juz sa trzy punkty czyli zimna i ciepła woda oraz kanalizacja czyli 150 zł bez materiału. Oczywiscie jest to cena bez białego montażu. Jezeli zaś chodzi o centralne ogrzewanie to punkt jest to grzejnik ceny są także zróznicowane ok 100-120 zł. Sa i tacy fachowcy którzy biora za punkt po 30 zł z pózniej ...........................................zostawi am tio bez komentarza. Pozdrawiam