PDA

Zobacz pełną wersję : [b]wyzynarka, szlifierka[/b] kat. jakiej firmy?



neo77
27-04-2006, 08:51
witam. zamierzam kupic wyzynarke do drzewa i szlifierke katowa (115 lub 125) rozwazam 3 firmy: black&decker , DWT, BOSH. jelsi ktos kupil w ciagu ostatmich kilku miesiecy i chce sie podzielic doswiadczeniem z mila checia przeczytam jak dzialaja te narzedzia(modele) przy eksploatacji i czy uzywane sa dzien w dzien czy tylko 3 razy w roku.ps interesuja mnie tylko opinie uzytkownikow ktorzy posiadaja je rok czasu...a nie takich co maja staz 10 lat...kiedy bylo to produkowane inaczej i gdzie indziej i teraz jest tez inaczej i przez kogos innego....: made in china... :-).

AldonkaS
27-04-2006, 15:45
Z podanej grupy najlepszy jest BOSH, B&D to taka polska TOYA - czyli szajs (mój ojciec i chłop kupił m.in. wyrzynarke i kątówkę B&D i po kilkunastu cięciach sie popsuła). Jak zamierzasz wydać troche kasy (i chcesz na tym zarobkować) to kup sobie MAKITĘ, HILTI - to jest sprzęt, a jeżeli chcesz dorywczo robic coś w domu, to starczy Ci TOYA, KINZO, itp. - tylko nie z promocji i nie najtańsze modele. Inna sprawa to zakup markowych noży do wyrzynarki 8) 8) 8)

boorg
27-04-2006, 20:26
Ja proponuje abyś zajrzał na www.htp.com.pl. Teraz mają promocję. Małą kątówkę kupisz za 250 zł a wyrzynarkę za ... o to musisz zapytać. Proponuję Hitachi jest bardzo OK.

piotrul
28-04-2006, 10:11
Ja wyleczyłem sie z markowych szlifierek itp. i tak padną w czasie budowy, chyba, że bedziesz miał ze trzy warianty mocy (na każdą okoliczność). Teraz kupuje soprzęt za 30-40 zł i robie co potrzeba a jak sie zepsuje to niewielka strata, ale budowę mam praktycznie zakończoną więc praktycznie leżą bezużytecznie - więc się nie psują 8)

Va_ldi
28-04-2006, 17:00
proponuje makitę. Trzeba wydać trochę wiecej, ale jeśli zaczynsz budowę nie powinieneś żałować. Będzie wiele prac które wymagają użycia szlifierki kątowej. Można też kupić bardziej zawodne jak TOYA lub TOPEX i w razie konieczności oddać do naprawy lub wymienić na nową, ale czasem tak bywa że robota rozpoczęta a narzędzie się psuje i mamy problem. Pozdrawiam
http://www.makita.info.pl/info.php?main=6&sub=94

28-04-2006, 17:05
Kupiłem kilka dni temu Skill'a 750, z walizką 149 pln.
Bardzo przyzwoita i zupełnie wystarczająca do usuwania pozostałości po majstrach.