PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za przyłacze gazowe??



magdac.
28-04-2006, 09:37
Witam, mam pytanie ile daliście za przyłącze gazowe?
Jestem z Częstochowy i wiem w różnych regionach kraju różne są ceny, ale chociaż orientacyjnie.
W samej drodze brakuje mi ok 110 metrów + przyłącze do domu. Czy projekt wykonuje sie na własny koszt i ile taki kosztuje?

_Beti_
29-04-2006, 10:52
projekt 300zł
a na warunkach pisze mi że za przyłącz 100m 4500

ryby
29-04-2006, 14:50
My równiez mamy 110 metrów i koszt wynosi 1122zł brutto + projekt i skrzynka w granicy.

magdac.
30-04-2006, 07:47
A ile taka skrzynka kosztuje i czy projekt dotyczył tez przyłącza w ulicy, czy tylko samego podciągniecia od ogrodzenia do domu i ile kosztował?

Dzięks za odpowiedzi

ryby
30-04-2006, 08:30
projekt będzie dotyczył odcinka od ogrodzenia do domu, koszt skrzynki to ok. 400-500 zł.

ryby
30-04-2006, 08:36
Jednak podstawowwe pytanie w Twoim przypadku to czy gazownia będzie zainteresowana wykonaniem tak długiego odcinka. Nam 2 lata temu odpowiedzieli, że taka inwestycja jest nieuzasadniona ekonomicznie. Na szczęście w międzyczasie znalazłem właściwe dojście do gazowni.

magdac.
30-04-2006, 13:17
Notak masz racje, ale jezeli chce miec ogrzewanie na gaz, to wydaje mi sie ze się zgodzą. A czy to jest uzaleznione od kwoty przyłączenia?

ryby
01-05-2006, 15:11
My też będziemy grzali gazem. Tylko, że dla gazowni to żaden interes aby budować odcinek gazociągu długości 100 metrów dla jednego odbiorcy. Podobno dla nich cała inwestycja musi się zwrócić najpóźniej w ciągu 15 lat, dlatego wolą budować gazociąg tam gdzie potencjalnych odbiorców w najbliższym czasie będzie więcej.

blady00
03-05-2006, 19:17
Najprostsza sprawa wystąp do gazów o warunki przyłącza i tam w ciągu ok.tygodnia po wizycie gościa na działce dowiesz się jaki jest koszt twojego przyłącza.Aha gazy ciągną tylko jeśli budynek już stoi do samej działki się nie zgodzą

misob
14-06-2007, 17:50
Dostałem właśnie warunki podłączenia do sieci gazowej wydane Mazowiecką Spółkę Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy Warszawa :
koszt budowy przyłącza gazowego średniego długości 6 m wyceniono na
4400 zł plus 950 zł+22%VAT opłata za przyłączenie :o
Oczywiście jest to koszt wstępny...

Czy to nie za wysoka cena ?

fredblasz
15-06-2007, 07:12
a ile sie placi za projekt i wykonanie przylaczenia gazowego od plotu w ktorym jest skrzynka do domu. Odleglosc ok. 10 m.

darials
20-06-2007, 20:59
projekt instalacji gazowej w domu 350pln
przyłącze ~1200pln + 30mb rury (w tym 5 w cenie przyłącza) po 24 pln - umowa podpisana w kwietniu 2004 a realizacjia wczoraj!

bazgrus
02-07-2007, 21:36
koszt budowy przyłącza gazowego średniego długości 6 m wyceniono na 4400 zł plus 950 zł+22%VAT opłata za przyłączenie :o Oczywiście jest to koszt wstępny...
Czy to nie za wysoka cena ?
No to tragedia - ja mam 100m do sieci gazowej.
Może jednak warto aby inna firma zrobiła przyłącze gazowe?

petr_151
03-07-2007, 07:41
Ja za 40 mb gazociagu placilem 3 tys. + 600 zl skrzynka , od skrzynki do domu instalacja wewnetrzna nastepne 3 tys. ( rozgalezienie w ziemi i wejscia rur do kotlowni i kuchni osobne) a przed tym projekt instalacji wewnetrzej 1,1 tys. Lacznie 7,7 tys.

angelb
05-03-2008, 13:12
Wystapilam do gazowni o warunki przylaczenia do sieci .Dzisiaj otrzymalam od nich pismo:Oswiadczenie o zapewnieniu dostawy paliwa gazowego.W oswiadczeniu pisze ,ze gazownia zapewnia dostawe paliwa gazowego pod warunkiem wydania przez Operatora Systemu Dystrubucyjnego warunkow przylaczenia do sieci gazowej oraz zrealizowania inwestycji przylaczenia do sieci gazowej tego Operatora.

Co to oznacza tak przekladajac na normalny jezyk bo nic nie zrozumialam??

mario1976
05-03-2008, 13:30
U nas:

Gazociąg 36mb - gazownia wyliczyła koszt budowy na prawie 8000. Finansują całośc. Ja płacę za przyłącze od płotu do domu i projekt gazociągu i przyłącza.

Piotr_M
05-03-2008, 13:48
My równiez mamy 110 metrów i koszt wynosi 1122zł brutto + projekt i skrzynka w granicy.


już prawie 3 lata wstecz wystąpiłe do gazowni (Kraków) o warunki rozbudowy sieci - wyliczono mi na 9 tys. netto długośc linni ponad 100 m.
W roku ubiegłym wystąpiłem ponownie o warunki i tym razem wyliczono mi na ponad ale 900 zł netto.
Podobno zmieniły się zasady rozliczania takich inwestycji.

Podobne zdarzenie mam z zakładem energetycznym - w roku ubiegłym sąsiad musiał kupić skrzynkę w celu podłaczenia (w ogrodzenia) a mnie w zeszłym tygodniu w tym samym zakąłdzie energetycznym poinformowali, że Urzad Regulacji spowodował, że skrzynka jest kosztem Zakąłdu Energetycznego.

magai
09-03-2008, 21:23
Wystapilam do gazowni o warunki przylaczenia do sieci .Dzisiaj otrzymalam od nich pismo:Oswiadczenie o zapewnieniu dostawy paliwa gazowego.W oswiadczeniu pisze ,ze gazownia zapewnia dostawe paliwa gazowego pod warunkiem wydania przez Operatora Systemu Dystrubucyjnego warunkow przylaczenia do sieci gazowej oraz zrealizowania inwestycji przylaczenia do sieci gazowej tego Operatora.

Co to oznacza tak przekladajac na normalny jezyk bo nic nie zrozumialam??

Musisz wystąpić do Operatora systemu dystrybucyjnego o warunki przyłączenia, tylko do wniosku musisz dołączyć to oświadczenie o zapewnienie o dostawie gazu. od lipca 2007 roku Karpacka Sp. Gazownicza podzieliła się na dystrybutora który przyłącza podmioty do sieci no i obrotowca to oni sprzedają gaz (teraz PGNiG). Najczęściej jest tak że siedziba dystrybutora jest w miejscu gdzie Zakład gazowniczy, aktualnie to przerabiałam. Tylko ja miałam warunki przyłączenia, a nie miałam oświadczenia. Po prostu wielkie zamieszanie i momentami strata czasu.

ryba7070
10-03-2008, 02:08
Witam, mam pytanie ile daliście za przyłącze gazowe?
Jestem z Częstochowy i wiem w różnych regionach kraju różne są ceny, ale chociaż orientacyjnie.
W samej drodze brakuje mi ok 110 metrów + przyłącze do domu. Czy projekt wykonuje sie na własny koszt i ile taki kosztuje?

Witam.
Wybudowanie do granicy dzialki odcinka ok. 100 m zafundowalo mi przedsiebiorstwo gazowe. Ich projekt i wykonanie to kwota ok. 15tys. zl (cene znam od wykonawcy). Ale za umowe to juz musialem zaplacic na etapie wydania warunkow zabudowy :-? Kosz to okolo 1700zl. Czas realizacji to okolo 6 m-cy.
Nastepnie wybudowanie odcinka od granicy do domu, poprzez garaz do kotlowni w sumie ok. 18m to koszt 3700zl. Odbior w cenie.
Pozdr.

pati25
10-03-2008, 20:46
A ja mam na warunkach 100m i 920zł :-? dziwnie tanio ..sasiedzi tez tak maja :-?

Monis
13-03-2008, 16:24
U nas:

Gazociąg 36mb - gazownia wyliczyła koszt budowy na prawie 8000. Finansują całośc. Ja płacę za przyłącze od płotu do domu i projekt gazociągu i przyłącza.


No tak finansują...Ale im się nie śpieszy. Takie podłączenie może trwać nawet rok albo 2 lata, więc jeśli będziesz chciał się od razu wprowadzić to musisz pomyśłeć o innym ogrzewaniu....

norbiwolow
11-05-2009, 12:58
ok to powiedzcie ile prawdopodobnie zapłacę za podpięcie mojego przyszłego domku ( obecnie złożone dokumenty wymagane do pozwolenia na budowę domu ) do gazu
dolnosląskie - miasto wołów - sieć gazowa przechodzi poprzez moją działkę ( przecina ja ) - od miejsca przecinania do planowanego domku - jakieś 25 metrów ; do granicy działki - od strony ulicy jakieś 4 metry - czy skrzynki gazowe mszą byc przy ulicy w lini ogrodzenia ( tak jak obecnie skrzynki elektryczne ) czy moga być na budynku ???

na jaka kwotę sie przygotowac do zapłaty za kompleksowo gaz w budynku - czy juz wnioskowac o przyłacze czy poczekac aż staną sciany ??
gazownie to chyba mam oddział w obornikach sląskich ??

p.s. za prąd ( przyłącze ) zawołali 2100 plus vat w dwóch ratach

gawel
11-05-2009, 14:55
w 2003 roku umnie było za 70m przyłącza tzn od rury z niskim cisnieniem do domu do odbiornika jedynaego jakim miałbyc piec 2 funkcyjny zaspiewano 13 tys i termin włączenia miał być 2005 :evil: , no chyba ze pogadamy ( :wink: dodatkowe 2-300) to sie pogada cena była do dupy i termin też wiec zdecydowałem sie na prąd i jestem baaaardzo zadowolony :wink: . Zresztą po 6 latach nikt z sąsiadów nie ma jeszcze gazu ziemnego nawet ten który mieszka zaledwie 10m od rury z gazem. To mafia a poza tym gaz wcale nie jest za darmo.

jotem
11-05-2009, 15:17
Właśnie zrobiłem przyłącze gazowe od płotu do domu (12mb) + wewn inst gazowa (2 pkt + 10 mb rur miedzianyhch) wraz ze wszystkimi "papierami" i wpisem do DZB 2800zł. Dla mnie trochę to dużo - jak uważacie.
Druga sprawa żę od szafki w płocie mam 150 mb do gazociągu. ZG wyliczył 1300 zł netto za podciągnięcie termin do 12 m-cy

gawel
11-05-2009, 15:19
Właśnie zrobiłem przyłącze gazowe od płotu do domu (12mb) + wewn inst gazowa (2 pkt + 10 mb rur miedzianyhch) wraz ze wszystkimi "papierami" i wpisem do DZB 2800zł. Dla mnie trochę to dużo - jak uważacie.
Druga sprawa żę od szafki w płocie mam 150 mb do gazociągu. ZG wyliczył 1300 zł netto za podciągnięcie termin do 12 m-cy

Tyle mozna dac, ale niech bedzie okreslony termin podłączenia licznika :wink:

tobi72
31-05-2009, 08:05
1. za instalację zewnętrzną + wewnętrzną (błędnie nazywaną przyłączem od skrzynki do budynku) we Wrocławiu jest to normalna cena (uważam, że dobra)

2. zakład gazowniczy nie wyliczył kosztów budowy przyłącza tylko podał ile będziesz musiał im za nie zapłacić... koszty zapewne to około 15 tys. jeżeli jest to 150mb,

3. jeżeli zależałoby Ci na szybszym podłączeniu - musisz robić to na swój koszt a to na pewno będzie nie 1300 zł tylko 8 tys.

jotem
01-06-2009, 09:43
1. za instalację zewnętrzną + wewnętrzną (błędnie nazywaną przyłączem od skrzynki do budynku) we Wrocławiu jest to normalna cena (uważam, że dobra)

2. zakład gazowniczy nie wyliczył kosztów budowy przyłącza tylko podał ile będziesz musiał im za nie zapłacić... koszty zapewne to około 15 tys. jeżeli jest to 150mb,

3. jeżeli zależałoby Ci na szybszym podłączeniu - musisz robić to na swój koszt a to na pewno będzie nie 1300 zł tylko 8 tys.

1. gdzie Wrocław a gdzie Lublin 8) - wydawało mi się ze ceny na wschodzie Polski będą niższe - ale się myliłem :-?
2.mnie nie interesuje ile to ich bedzie kosztowało ja mam im zapłacić za podłączenie 1300zł netto, wcześniej czy poźniej i tak mieli gaz podciągnąć dalej
3.akurat mi się udało - termin koniec lipca :)

tobi72
04-08-2009, 08:30
jotem,

jak tam podłączenie? wyrobili się?

p.s.: ceny czy w lubinie czy w lublinie będą tylko i wyłącznie zależały od wykonawcy (no i oczywiście w przypadku przyłączy od Gazowni) - to on dyktuje warunki przy podawaniu ceny. Tam gdzie konkurencja duża - tam niskie ceny; gdzie mała - tam wyższe... a zawsze się znajdzie ktoś kto zaproponuje niską cenę - co wcale nie oznacza, że uczciwą. Dopiero po odpaleniu już kotła na gaz można stwierdzić, że podłączenie jest zakończone i wtedy dopiero podsumować koszty oraz wykonawcę no i Gazownię...

Pozdrawiam,
Tomek

tobi72
04-08-2009, 08:33
koszt budowy przyłącza gazowego średniego długości 6 m wyceniono na 4400 zł plus 950 zł+22%VAT opłata za przyłączenie :o Oczywiście jest to koszt wstępny...
Czy to nie za wysoka cena ?
No to tragedia - ja mam 100m do sieci gazowej.
Może jednak warto aby inna firma zrobiła przyłącze gazowe?

ZAWSZE WARTO BRAĆ FIRMĘ ZEWNĘTRZNĄ KTÓRA TO WYKONA, a nie czekać aż Gazownia się pofatyguje... po pierwsze zdecydowanie szybciej, po drugie TANIEJ! a po trzecie sprawnie i elastycznie!

AGA NR 1
04-08-2009, 16:03
Mi za 13 metrów każą zapłacić 1.390 zł.

Gazownictwo z własnej kieszeni daje coś koło 3.500 zl.

Przyłączenie - w połowie grudnia.

kasia1981
04-08-2009, 19:36
tobi72 to według ciebie firma zewnętrzna weźmie mniej niż gazownia. nie wiedziałam że z gazem jest odwrotnie niż z innymi mediami. nam przyłacze prąu energetyka wyceniła na 2,5 tys gdyby oni robili nie mogliśmy czekać załatwiliśmy sami i zapłaciliśmy 2 razy tyle. wodę robiła gmina i wyszło 1,3 tys a firmy z zewnątrz nie chciały zejść poniżej 2 tys. gaz dopiero przede mną ale według twoich słów robię błąd zlecając przyłącze gazowni??!!

tobi72
04-08-2009, 22:17
Droga Kasiu,

wyślij proszę zapytanie do firmy znalezionej w [google.pl] pod hasłem przyłącze gazu podając szczegóły i poczekaj na ofertę. Na warunkach przyłączenia powinnaś mieć podaną kwotę, jaką Gazownia przeznaczy na budowę przyłącza oraz kwotę, jaką musisz zapłacić w postaci "opłaty przyłączeniowej". Dowiedz się również proszę ile gazownia Ci zwróci, jeżeli znajdziesz wykonawcę, który wykona to taniej od niej samej. W rzeczywistości bardzo często gazownia zleca podwykonawcy wykonanie przyłącza - ten sam wykonawca jednak może zaproponować Ci korzystniejszą ofertę niż gazowni (bo tam musi podawać zryczałtowane ceny do przetargów na podstawie których gazownia wyłania najniższą ofertę na wykonanie przyłączenia). I tak właśnie może się okazać, że firma X podała gazowni stawkę 200 zł za mb przyłącza. Gazownia postanawia wybudować to przyłącze (powiedzmy że ma ono 20 mb) - wie że będzie ją to w firmie x kosztowało 4000 zł i tak pisze na warunkach dla Ciebie ("przewidywany nakład"), ale firma X - zanim się dowie że to ona dała najniższą cenę otrzymuje od Ciebie telefon z zapytaniem i odpowiada, że zrobi za 150 zł/mb z(bo na przykład przez ostatnie miesiące stawki się zmieniły). Ty się zgadzasz - firma X wykonuję przyłącze, Ty płacisz opłatę przyłączeniową 1500zł (na przykład - wylicza ją gazownia) a gazownia zwraca Ci 4000 zł, które miała i tak przeznaczone na tę inwestycję... ufff...

ufff...

trochę pomącone, ale jak się poczyta co drugi wyraz to może można co nieco pojąć :lol:

pozdrawiam serdecznie!

norbiwolow
24-08-2009, 11:48
Witam
Mi w piątek przyszły pocztą warunki przyłączy z gazowni - koszt inwestycji - 5600 zł z czego ja płacę jakies 1800 zł
rozumiem że teraz skrzynka gazowa jest w granicy działki ( tak jak z prądem ) i od tej skrzynki do domu ja robię we własnym zakresie ??? jaki może być koszt 40 metrów od przyłacza do budynku. Co wchodzi w zakres robót gazownii ???
czy to są koszty razem ze skrzynką ???

I zasadnicza sprawa co mnie martwi - to termin rozpoczęcia poboru gazu ???? Nie wiem kiedy faktycznie rozpocznę korzystać z przyłącza gazowego a trzeba podać taki termin w umowie i jak się nie zastosuje to sa podobno kary za to :(

Buduję się syst, gospod. i nie wiem kiedy bede robił ogrzewanie i ogólnie korzystał z gazu . Czy lepiej podać dłuższy termin rozpoczęcia korzystania z gazu czy można to potem przesunac wcześniej lub później ??? Może podam że pobór gazu rozpoczne w 2012 a jak się uda szybciej wybudować domek to napiszę pismo o przesunięcie terminu poboru ???

Może ktoś coś doradzi ??? Warunki przyłączy sa podobno ważne rok wiec jak podjadę na wiosnę podpisać umowę to nic się nie zmieni ????

mirawoj
19-09-2009, 19:42
U mnie musiałam podac termin poboru gazu nie dalej niż w ciągu 12 m-cy od wykonania przyłącza. Przesunąc się da. Jeśli w ciągu 12 m-cy od wykonania przyłącza, to do lokalnej gazowni, jeżeli później to do jednostki nadrzędnej. Ja się zmieściłam, pomimo tego, że nie mam jeszcze podłączonego pieca do CO. :)

wroclawiak
09-10-2009, 05:16
malgos_se - zwrot będzie taki jak na warunkach minus opłata przyłączeniowa (czyli 4000 zł - jak w tej kwocie się zmieścisz to jesteś do przodu)

co do projektu - od budynku do granicy i tak by ci gazownia nie zrobiła projektu - to już we własnym zakresie

Franio
11-10-2009, 22:00
malgos_se: za 11m przyłącza na pewno nie zapłacisz 4 tys, jeżeli będziesz wykonywać to systemem gospodarczym. Mam na myśli, Ty załatwisz wykop (wykopanie, obsypka i zasypanie) i wynajmij sobie gościa z uprawnieniami spawalniczymi i do zgrzewania. Faci musi mieć spawareczkę i zgrzewarkę elektrooporową.
Parę metrów rury PE, przejście PE-Stal, 4m rury stalowej, kolanko, zawór, mała skrzynka na domu dla zaworka (nie wiem czy będziesz ją robić), taśma sygnalizacyjna i kawałek kabelka lokalizacyjnego, ze dwie mufy elektrooporowe - i temat masz załatwiony.
Włączenie do sieci i tak musi zrobić gazownia.
Pozdrawiam
i powodzenia

mr6319
16-10-2009, 10:12
Na moich warunkach, które własnie dostałem pocztą napisali tak:
DN 25mm, długości 2,5mb, moc przyłączeniowa 3,5 m3/h
Cytat:

Projektowany koszt wykonania przyłączenia jaki poniesie Przedsiębiorstwo gazownicze w zakresie określonym w rozdziale IV pkt.1 i 2 wyniesie 4388 zł.
Podmiot ubiegający się o przyłączenie poniesie opłatę za przyłączenie w wysokości około 1389 zł plu VAT. (1694,82 )

Czy te 3,5 m3/h to wystarczająca wartość na domek jednorodzinny CO i CW z kuchenką 4 palnikową?

Franio
16-10-2009, 15:05
250m2 domek zjada na dobę około 12-15m3 (w tym ciepła woda) więc IMHO 3,5 m3/h wystarczy.

wroclawiak
31-10-2009, 08:06
malgos_se:

instalacja to odcinek od płotu do domu, ten od gazociągu do skzynki to przyłącze - i za to gazownia każe Ci zapłacić opłatę przyłączeniową około 2200 (te 2257 to koszty jakimi ciebie obciąży gazownia - w tym masz projekt + wykonawstwo). Następnie wykonujesz projekt instalacji do budynku (około 800zł) i samą instalację do budynku (pisałaś coś o 1500 zł). Dodatkowo osadzasz skrzynkę (około 500zł) i na koniec wewnętrzna instalacja gazu w domu (jeżeli nie masz).

łącznie około: 2200 + 500 + 800 + 1500 = 5000 a nie 6652

opł. przył. + skrzynka + projekt + instalacja

p.s.: może masz projekt instalacji zewnętrznej gazu w projekcie budowlanym - wtedy nie musisz wykonywać projektu od skrzynki do domu

petr_151
02-11-2009, 13:51
Nie wiem już co o tym wszystkim myślec :-?

Nie ma co myslec bo takie sa realne koszty jak ktos tu podal powyzej, ja placilem 2900 brutto (gazowni za 40 mb ) +500 skrzynka w ogrodzeniu, 1000 (projekt intalacji wew . czyli od skrzynki do domu lacznie z tym co w domu) + 3000 wykonanie przylacza od skrzynki do miejsc docelowych w domu na posesji rozgalezienie do pieca i kuchni poniewaz kuchnia i piec po przeciwnych stronach domu sa nie chcialem biegnacych rur po wierzchu w domu. Łącznie 7400 PLN

Terry
18-11-2009, 20:21
Właśnie szukamy kogoś do założenia skrzynki gazowej, wykopanie rowu i położenie rury od skrzynki do domu. Dostaliśmy pierwszą wycenę i chciałam zapytać co o niej sądzicie.
projekt gazowy 500 zł
materiał 1500 zł
robota 1100 zł.
Dodam, że do przekopania jest ok. 8 metrów

jotem
19-11-2009, 07:21
Mam nareszcie gaz. Czas oczekiwania 9 m-cy. Pracownik w Gazowni powiedział, że powinienem się cieszyć ze tak szybko mi podłączyli 8) warto podkreslić że trzeba było podciągnać gazociąg około 150 m. Przyłącze a właściwie inst zewn do licznika miałem zrobioną już w maju.
Pozdrawiam wszystkich którzy oczekują na podłączenie gazu i zyczę cierpliwości :wink: :

wu.ka
19-11-2009, 16:10
Nie wiem już co o tym wszystkim myślec :-?

Nie ma co myslec bo takie sa realne koszty jak ktos tu podal powyzej, ja placilem 2900 brutto (gazowni za 40 mb ) +500 skrzynka w ogrodzeniu, 1000 (projekt intalacji wew . czyli od skrzynki do domu lacznie z tym co w domu) + 3000 wykonanie przylacza od skrzynki do miejsc docelowych w domu na posesji rozgalezienie do pieca i kuchni poniewaz kuchnia i piec po przeciwnych stronach domu sa nie chcialem biegnacych rur po wierzchu w domu. Łącznie 7400 PLN

U mnie było tak:

Za przyłącze 75 m zakonczone skrzynką w linii ogrodzenia, skrzynka w opłacie :) :
do 50 m - opłata ryczałtowa ok 1300 netto
+ 25 m - dodatkowa opłata ok 700 netto

Natomiast za instalację dwupunktową (od skrzynki rozgałęzienie do kotłowni i do kuchni) ok 4 000 - czyli podobnie jak w cytacie.