PDA

Zobacz pełną wersję : schody zabiegowe ?



szparaga
28-04-2006, 18:20
Witam, jestem nowa na forum i chciałabym zapytać o radę w temacie schodów zabiegowych (z jednym zakrętem). Mamy do wyboru dwa warianty: jeden to stopnie różnej szerokości (tylko na środku biegu taka sama szerokość) i łukowata poręcz; drugi: pierwszych kilka schodów równych, na zakręcie kilka większych zwężających się do wewnątrz i dalej znowu kilka o tej samej szerokości i wielkości i poręcz taka bardziej pod kątem prostym (mam nadzieję, że mój opis jest zrozumiały). Nie wiem czy jest jakaś różnica w wygodzie uzytkowania tych schodów czy tylko w wyglądzie. Acha,stopnie będą miały zabudowane podstopnice (tak to się chyba nazywa?).
Będę wdzięczna jeśli ktoś podzieli się uwagami :)

jarkotowa
04-05-2006, 21:35
Wg mnie te zwężające się są lepsze. Te ze stopniami różnej szerokości mogą być niewygodne. Bo (wg mnie) chodzenie po schodach nie wymaga zbytniego myślenia tylko robi się to mechanicznie a na różnych stopniach będą zawirowania.
Jeśli chodzi o stopnie zwężające się to też nie ma obawy, że ktoś zleci na przewężeniu bo przecież nikt nie chodzi 5 cm od poręczy.
Takie jest moje zdanie.
[/img]

szparaga
05-05-2006, 06:34
Wg mnie te zwężające się są lepsze. Te ze stopniami różnej szerokości mogą być niewygodne. Bo (wg mnie) chodzenie po schodach nie wymaga zbytniego myślenia tylko robi się to mechanicznie a na różnych stopniach będą zawirowania.
Jeśli chodzi o stopnie zwężające się to też nie ma obawy, że ktoś zleci na przewężeniu bo przecież nikt nie chodzi 5 cm od poręczy.
Takie jest moje zdanie.
[/img]
Dzięki za odpowiedź :D , już myślałam, że nikt nie zainteresuje się moim pytaniem :cry:
Tzn. według Ciebie wariant drugi jest lepszy (schody o równej szer. na początku i na końcu a w środku zwężające się)?Bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam :roll: (ten pierwszy wariant to też są schody zwężające się do środka, tyle że każdy innej szer.)
Pozdr

jarkotowa
05-05-2006, 09:52
Wg mnie ten drugi wariant jest lepszy.

rml2
05-05-2006, 12:29
Drugi lepszy - ja tak mam i nie narzekam. Narzeka tylko pies ( w dół )ale to jego sprawa , koty i my pokonujemy je bezproblemowo zarówno w górę jak i w dół . :wink:

szparaga
07-05-2006, 19:25
Dzięki za odzew, tym bardziej, że ten mój opis schodów taki trochę mętny :oops:
Mnie też ten drugi wariant lepiej pasuje. Mam córeczkę która uwielbia wdrapywać się na schody i myślę, że jak będzie miała tylko kilka schodów ze zwężeniem przy balustradzie, a pozostałe o równej szer,to będzie dla niej i bezpieczniej i wygodniej.
Pozdr