PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki dach nad dobudowanym garażem?



Bezdomna
29-04-2006, 21:31
Jesteśmy w trakcie tworzenia projektu i chcemy mieć garaż dostawiony do bryły domu, do ściany szczytowej (dach domu dwuspadowy, 40 st). Co wyjdzie taniej: jednopołaciowy dach (czy tez musi być 40 st - warunki zabudowy mówią o 35-45st, ale nie określaja, czy to też dotyczy to garażu) czy moze strop i ewentualnie na tym taras lub po prostu papa?

Pawel78
29-04-2006, 21:40
Niestety pomiędzy 35-45 stopni. Dlatego wydają warunki.

gtca
02-05-2006, 21:33
Jesteśmy w trakcie tworzenia projektu i chcemy mieć garaż dostawiony do bryły domu, do ściany szczytowej (dach domu dwuspadowy, 40 st). Co wyjdzie taniej: jednopołaciowy dach (czy tez musi być 40 st - warunki zabudowy mówią o 35-45st, ale nie określaja, czy to też dotyczy to garażu) czy moze strop i ewentualnie na tym taras lub po prostu papa?

Płaskiego dachu na dostawionym do budynku garażu bym nie polecał. Sam tak sobie kiedyś zrobiłem i drugi raz bym już nie zrobił.
Hydroizolacja i ocieplenie takiego rozwiązania nie są trywialnymi tematami. I trzeba je wykonać starannie a niestety nie wszyscy wykonawcy to rozumieją i umieją. Po prostu wydaje mi się, że taki ze spadkiem trudniej schrzanić.
A czy płaski wyjdzie taniej niż normalny uczciwy dach ze spadkiem to nie wiem - ale skopany dach płaski może być niezłą studnią
pozdr Mariusz