PDA

Zobacz pełną wersję : Meble Warsztatowe, stół // Jak trzymacie natrzędzia ?



T-rex
01-05-2006, 19:17
Pora na urzadzenie warsztatu. Trzeba chyba zaczac do mebli. Macie jakies pomysly na nie ? grunt to dobry, solidny a zarazem wygodny stół z imadłem. Jak to rozwiązaliscie u siebie ?? Gdzie trzymacie narzędzia, np. typu srubokrety, pliniki, czy klucze ?

lepiej zrobic taka wielka "tablice" i na niej wszytsk ona scianie porozkladac. czy szuflady, szafki ? Miejsca mam dosc sporo, bo calą połowkę garażu (Garaż na dwa samochody)

macie moze jakies rys. projekty, fotki takich mebli ?czy nawet gotowych urządzonych warsztatów. ?

Jerzysio
02-05-2006, 17:47
Zdecydowanie polecam "ścianę" bo przejrzyste i widoczne, ale nie zapomnij o walizkowym zestawie przenośnym, bo robiąc coś w łazience na piętrze nie będziesz co chwilę latał do garażu.
Są gotowe listwy zaciskowe, które wystarczy zamocować, lub tańsze rozwiązanie w powieszoną płytę OSB wkręcasz haczyki, obejmy etc.,
w zależności od potrzeb.
Można b. tanim sposobem zorganizować przechowanie na śrubki, nakrętki, etc.
Do półek ( też z OSB ) pod spód przykręcasz 2 wkrętami pokrywki słoiczków, a potem wystarczy tylko wkręcić słoik z gwożdzikami.
Tanio, przejrzyście no i pod ręką...
Pozdro
J

T-rex
02-05-2006, 18:08
tylko mam cholernie duzo narzedzi :) samych kluczy plaskich pewnie ze 250 :lol: (sie uzbieralo :wink: ) i jak ro porozkladac ??. 3 imadla (roznej wielkosci) ... :roll:

ale cos z tym zrobic musze, bo do tej pory to wszystko bylo doslownie wszedzie ... az juz ginac zaczelo :evil:

ale bez jakiegos stolu sie nei obejdzie ... a pomyslu nie mam jak cos fajnego tanio zrobic.

czekam na dalsze propozycje :)

Szczecin HENRYK
02-05-2006, 19:23
Ja w swoim warsztacie stół zrobiłem z desek sosnowych opartych na nogach drewnianych rozstawionych w odległości ok. 90 cm. Nogi służą jednocześnie jako mocowanie prowadnic szuflad. Prowadnice z ceownika 40. Część szuflad wyposażona jest w przegródki do przechowywania śrub, wkrętów, gwoździ. Blat stołu obiłem blachą aby zamaskować szpary które utworzyły się po wyschnięciu desek. Szerokość stołu - 60 cm. Nad stołem na ścianie lub poniżej blatu kilka gniazdek 230 V Gniazdka w pobliżu imadła. Tamże lampa warsztatowa do oświetlenia miejscowego. Stół dostawiony jest do ściany na której powiesiłem drewniane szafki z drzwiczkami w których przechowuję narzędzia. Narzędzia umieszczone są na haczykach wbitych w tylną ścianę, boki oraz drzwiczki szaf (po obu stronach). Szafki umieszczone są 20 cm nad blatem stołu i mają niezbyt szerokie drzwiczki tak, aby dały się otworzyć gdy na stole są umieszczone jakieś przedmioty. Zaletą szafek jest fakt, że narzędzia tam przechowywane nie są dostępne dla wzroku sąsiadów (pożycz?) oraz nie kurzą się podczas wykonywania niektórych prac (szlifowanie, mechaniczne struganie drewna). Opracowując sposób przechowywania narzędzi i materiałów należy bardzo poważnie rozważyć sprawę kurzu który powstaje w takim warsztacie. Wyobraźczie sobie Wasz piękny pojemniczek z nakrętkami w którym znalazła się garść trocin....
Problemem jest umieszczenie imadła... Zawsze okazuje się, że coś przeszkadza aby przytrzymać w imadle rurę 6 m którą chcemy przeciąć na połowę........
Z moich doświadczeń wynika że niecelowe jest posiadanie wielu dublujących się narzędzi. Mając porządek i wiedząc gdzie co leży używa się zwykle jednego zestawu a inne jedynie zabierają miejsce. Opracowując sposób rozmieszczenia narzędzi należy rozpocząć od ich przeglądu i pozbycia się dubletów.

T-rex
03-05-2006, 18:44
up :wink:

homecactus
08-08-2014, 09:26
Może ktoś wrzuci zdjęcia swoich wartsztatów? Najbardziej interesuą mnie tablice watsztatowe do wieszania narzędzi, ale takie własnoręcznie wykonane. Te marketowe nie pasują mi rozmiarami i muszę wyrzeźbić coś samemu.

sokratis
15-08-2014, 18:00
Ja polecam hybrydę czyli połączenie tablicy i wózka narzędziowego. Z wózkiem jest o tyle dobrze, że kupując taki dostajemy przy okazji cały zestaw narzędzi, osobno jak ktoś chcę też można dostać. Dla mnie najlepiej powiesić najczęstsze narzędzia na tablicy. Szafka najlepiej jak jest na kółkach, dobra jest od Proline, bo narzędzia są poukładane logicznie. Jak ktoś jest przyzwyczajony do innego układu to szybko się nauczy nowego.

czulak3
30-06-2015, 13:36
[reklama]

bogdan525
25-11-2016, 09:35
to juz całkiem profesjonalne stoły. a co polecicie dla początkującego? zalezy mi przede wszytskim na cenie, wiec może to być stół taki normalny ale z jakims zabezpieczeniem na blacie

HOORI
23-05-2022, 10:38
Świetnym rozwiązaniem są meble warsztatowe wykonane z metalu firmy:spam:. Posiadam taki komplet w swoim garażu i chodź wydatek jest spory bo za jakość niestety trzeba zapłacić jest to wydatek jednorazowy i na dłuuuugie lata .
Zalety produktu to :

Konstrukcja szafki wykonana z blachy stalowej o grubości 1 mm

Perforowana ścianka na narzędzia

Zawiasy „BLUM” cichy domyk
Dwa wbudowane gniazda 230V z portami USB
Dwie listwy LED, które oświetlają powierzchnię blatu i wnętrze stolika
Blat wyposażony we fragment z blachy nierdzewnej o wymiarach 300×200 mm, która umożliwia prace z użyciem młotka

Wymiary całkowite :
Szerokość: 2020 mm
Wysokość: 1730 mm
Głębokość: 257 mm


Pozdrawiam

boconek03
23-05-2022, 16:25
taaa
takie dobre a trzeba szukać na forum klientów na ten śmietnik :lol2: