PDA

Zobacz pełną wersję : skórzany wypoczynek - pielęgnacja



akinom
03-05-2006, 12:53
Od tygodnia w naszym salonie "mieszka" sofa i fotel (Frida Domo Faber) obita jasną skórą.
Proszę poradzcie jak pielęgnować skórę, czym czyścić w razie jak coś się rozleje (tfu, tfu).

pozdrawiam,
Monika

Maxtorka
03-05-2006, 13:45
Od prawie 7 lat używamy preparaty Leather Master produkowane przez włoską firmę Uniters S.p.A . Mają ich całą gamę od środków czyszczących , pielgnujących po odświeżające . Nie są tanie ale warte swojej ceny .

www.uniters.com

Powinny być dostępne w salonach sprzedających meble ze skóry . Spróbuj też na allegro .

Bigsister
05-05-2006, 20:43
Te same środki kupisz też w Ikea. Jakość taka sama cena znacznie niższa. Mam 7-letnie doświadczenie z meblem w jasnej skórze.

editta
06-05-2006, 15:02
o domowych sposobach pielęgnacji skórzanej tapicerki pisali w marcowym wydaniu czterech kątów strona 140.
ciekawe pomysły. jakby coś mogę przepisać.
warto też zapytać w porządnym salonie meblowym. na pewno coś polecą :wink:

aspidisca
08-05-2006, 08:16
Bardzo dobry wybór!
Mam jasny zestaw Kler od sześciu lat i nie zmieniłabym na żaden inny kolor.
W sytuacjach awaryjnych zmywam pianą z szarego mydła. Spłukuję dobrze odciśniętą szmatką. Mam małe dziecko, sofy przeżyły już malowanie kredkami i długopisem. Tylko ślady od długopisu trzeba koniecznie zmyć jak najszybciej.

Do czyszczenia i konserwcji używam używam środków sprzedawanych w salonach meblowych. Np Klera kosztują 60 zł.

pawel_l
10-05-2006, 21:43
Dokładnie tak jak wyżej. Do mycia szare mydło, po wyschnięciu zapastować np. kremem Starwax (Obi, Castorama).

krzysztofh
11-05-2006, 08:20
Z tymi poradami w salonach jest różnie. Właśnie stałem się posiadaczem jasnych skórzanych mebli do salonu. W firmie poradzili mi aby nie stosować żadnej chemii tylko czystą wodę z dodatkiem mydła DAVE.
Podobno tak sami robią z meblami na ekspozycji.
Szukając mebli odwiedziliśmy różne firmy i opinie o konserwacji były podzielone. Byli tacy co mówili o konieczności natłuszczania mebli co kwartał czymś (wyleciał mi z głowy).
Obecnie używam innego wypoczynku (prawie biały) od 10 lat ale skóra nie wygląda najlepiej i co gorsze nie da się juz wyczyścić a ponadto jest popękana (właśnie podobno z powodów nie natłuszczania).
I bądź mądry i zrób to co najlepsze.

ewa
12-05-2006, 08:00
No właśnie-co zrobić z pęknięciami? Dostałam zaniedbaną sofę która ma kilka dziur. Podobno są jakieś taśmy którymi się podkleja pęknięcia. Ale gdzie to kupić?

maciek.tor
12-05-2006, 08:10
Raz w roku przyjeżdża do mnie firma której zlecam pranie dywanów i czyszczenie całej tapicerki meblowej.
Zanim położą jakąkolwiek pastę na skórzanych wypoczynkach to robią próbę na kawałku skóry w miejscu nieeksponowanym. Po jednym lub dwóch dniach sprawdzają czy położona chemia nie odbarwiła skóry itp.

Poradzili mi bym środki do pielęgnacji skóry ewentualnie kupował nie w marketach lecz poprzez kontakty uzyskane u markowych dealerów samochodów.
Polecają Mercedes i Volvo :wink:

AniaS79
25-08-2006, 10:53
Ja do pielęgnacji białej skóry używam białego mydła, ciepłej wody, czystej suchej i miękkiej ściereczki (np pielucha) + na koniec krem do tapicerki skórzanej.

Przerabiałam już wszystkie preparaty do czyszczenia i zauważyłam, ze im częściej czyszczę takowymi, tym szybciej się brudzi - mydło się sprawdza.

Dagsped
20-05-2007, 21:13
Do czyszczenia oraz pielęgnacji kanap i foteli tapicerowanych naturalną skórą nie wystarczy wilgotna ściereczka nasączona rozcieńczonym detergentem. Na rynku możemy znaleźć specjalne środki, które sprzedawane są najczęściej w zestawach.

www.dagsped.pl - współpracujemy tylko z najlepszymi!!

Najlepsze środki

Najlepsi producenci

Najlepsze efekty !!

lagerfeld
22-05-2007, 10:34
hej, a co polecacie na ślady po długopisie na jasnej skórze. jakoś woda z mydłem nie dzialają.

agika
22-05-2007, 15:59
mojej corce przyszlo do glowy zrobic na jasnej skorzanej kanapie rysunki dlugopisem i jakos dalam rade, chociaz myslalam, ze to juz koniec. Udalao sie spirytusem.

niecierpliwa
17-03-2010, 13:52
Witam wszystkich
mam mały kłopot z moim kompletem wypoczynkowym ze skóry, tzn. teściowa doradziła mi żeby Komplet umyć wodą z płynem do mebli naturalnych albo zwykłym mydłem i wodą. posłuchałam jej rady, ale okazało się że w nie których miejscach brud zszedł z kolorem (tzn. na siedzisku i na podłokietnikach) a na oparciu kolor został ciemniejszy.... proszę o radę czym mogę skórzanemu wypoczynkowi przywrócić piękny jasny beżowy kolor, przywrócić blask i zarazem pozbyć się brudu przez który skóra ma kolor orzechowy. Aha! w miejscu gdzie skóra jest jaśniejsza notorycznie pojawiają się zacieki z nowo powstałego kurzu i beż mocniejszego mycia zacieki nie chcą zejść. Za wszelkie porady dziękuję

Iwa_P
17-03-2010, 21:36
w OBI jest dobry preparat do pielegnacji mebli skorzanych, kupuje od lat, jednak najchetniej wycieram wilgotna miekka szmatka. Rozne modele mebli skorzanych uzytkuje co najmniej od 20 lat.

asizo
18-03-2010, 07:02
Ja do mojego skorzanego narożnika używam preparatów COMODO niemieckiej marki Lederzentrum. Bardzo dobrze czyści, pielęgnuje i konserwuje skórę. Mają środki do różnego rodzaju skór naturalnych, a także do skór sztucznych.

niecierpliwa
18-03-2010, 11:35
a zna ktoś jakiś dobry i tani zestaw do pielęgnacji i czyszczenia skór anilinowych??

e-Mandzia
18-03-2010, 13:16
Ja do pielęgnacji białej skóry używam białego mydła, ciepłej wody, czystej suchej i miękkiej ściereczki (np pielucha) + na koniec krem do tapicerki skórzanej.

Dokładnie tak samo robię, choć dopiero użytkuję sofy od 1,5 roku. Przy zakupie mebli dostałam takie specyfiki za 150 zł. :o ale jeszcze z nich nie korzystałam :-? jakoś tak mydło mi bardziej pasuje :D

ryba154
19-03-2010, 22:34
niecierpliwa wystarczy posmarowac oliwka dla dzieci...sprawdzone...

nasza pielegnacja polega na myciu woda,od czasu do czasu oliwka...tzreba by jeszcze zakonserwowac,ale jeszcze do tego nie doszlam i po 3latach meble wygladaja dalej jak na poczatku mimo dwojki maluchow i popisania dlugopisem nie raz....

kala33
03-07-2013, 11:01
:spam: