PDA

Zobacz pełną wersję : Stare framugi nowe drzwi



Nel78
03-05-2006, 17:25
Witam, własnie próbuję po raz pierwszy wyremontować moje własne mieszkanie i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Pierwszy problem pokazał się po zdjęciu błazerii, którą były obite również drzwi. Drzwi nadają sie tylko do wymiany. Nie planowała wielkiego remontu z kuciami ścian więc mam problem co zrobić ze starą futryną. Po pierwszy czy uda mi się dopasować skrzydł do starych wymiarów po drugie obecnie futryny są metalwe drzwi będą drewniane no i chciałabym żeby boki też były z drewna czy da sie jakoś zamaskować stare futryny tak by współgrały z drzwiami czy jednak czeka mnie kucie ścian. Pozdrawiam, Lena

yozka1
03-05-2006, 20:48
Ościeznice metalowe można pomalować przez kilkukrotne nakładanie warstw farby. Jeżeli jest to blok to przypuszczam, że wymiary skrzydeł wewnętrznych będą typowe. Nie powinno być problemu z założeniem nowych skrzydeł na stare ramy, pozostaje tylko kwesta pionu ram 8)

Nel78
04-05-2006, 22:10
A czy jest praktyczna mozliwość obłożenia starych ram drewnem czy pozostaje tylko pomalowanie?

yozka1
04-05-2006, 22:40
Możliwość zawsze jest ale nasuwa mi się pytanie jak to będzie wyglądać. I czy nie taniej i szybciej będzie kupić zwykłą drewnianą ościeżnicę?

karmi
05-05-2006, 14:46
Możliwość zawsze jest ale nasuwa mi się pytanie jak to będzie wyglądać. I czy nie taniej i szybciej będzie kupić zwykłą drewnianą ościeżnicę?
Popieram

Agnezja
02-08-2006, 10:50
:-?
Ciekawa jestem jak sie potoczyl los drzwi w mieszkaniu,
na pytanie czy stare fram. da sie oblozyc drewnem: odpowiedz brzmi tak !!!
ale uwaga :
moi rodzice sa wlasnie w kropce, polecil im ktos pana ktory sie zajmuje robieniem takich rzeczy, obklada te paskudne metalowe drewnianymi futrynami i potem dorabia do nich drzwi na wymiar ( bo sa automatycznie mniejsze) tylko ze pan mial chyba zly dzien:
- framugi starych nie zakryly...bo chyba zle sobie wzial wymiar:
- drzwi sa koszmarne ( domek goralski by sie przestraszyl..brrr)
- a sam kolor zostal idealnie dobrany do wejsciowych ciemnych braz....czerwony..!!!!!!
ale widzialm ze sie da, gdyby stolarz byl "normalny" to to nawet niezle wyglada....
tylko gdzie takiego znalesc??? ( w okolicach Krakowa?)))
jak cos wieci edajci eznac ,rodzice kazali te cudenka zabrac w czorta i teraz maja rozgrzebane mieszkanie, starych drzwi tez sie nie da zalozyc bo obcieto zawiasy w celu zkladania nowych :(

AniaS79
23-08-2006, 10:21
Miałam ten sam problem niedawno.

Nauczona doświadczeniem brata, który usiłował nałożyć nowe skrzydła na stare framugi, nie próbowałam tego czynić.

Ościeżnice były tak koszmarnie krzywe, że nie było w ogóle mowy o nowych skrzydłach :roll:
Brat postanowił wyciąć stare farmugi, ale.... tu też sprawa nie była taka prosta, bo.... framugi były przyspawane do jakichś mega grubych zbrojeniowych prętów.... Tragedia !!

Ja poradziłam sobie z tym inaczej: zdarłam starą farbę z framug, pomalowałam kilkakrotnie nową - matową. To samo zrobiłam ze skrzydłami drzwi, włożyłam nowe, mleczne szyby i zmieniłam listwy przyszybowe na drewniane. Całość w kolorze białym (mat oczywiście) + nowe klamki. Efekt naprawdę zadowalający.

Krzysiek1922
08-08-2008, 13:00
I mnie czeka podobne zadanie. Pewnie skusze sie na pomalowanie starych framug.
Inna opcja jest oscieznica - nakladana stara (metalowa). Nie traci sie ni cm - w szerokosci drzwi, a wyglad (widzialem w sklepie) - jest perfekt. Tylko... wlasnie. Tylko trzeba miec naprawde proste futryny (pion). Inaczej, nie da sie chyba dopasowac drzwi.
Zeby znalazl sie jakis "umny" i zapewnilby mnie ze jednak mozna - to z mety to kupuje.
Tu macie nazwe: Classen - Ościeżnica Camouflage
A tu linka do niej: http://www.galeriadom.pl/drzwi-okna/classen-oscieznice
Koszt to 160 zl + wysylka. Wzialbym 4 sztuki i drzwi do nich. Tylko wlasnie nie wiem, czy gdyby byly ciut po skosie - drzwi daloby sie jakos dopasowac. W koncu chyba tak, skoro stare drzwi jakos wisza. Pytanie jak drzwi (oryginalnnie proste) dociac / podpilowac od dolu czy z gory - by wisialy wizualnie prosto.

Edit. O... ale wykopalisko odkrylem. Eh, nie spojrzalem na date ostatniego postu - (osoba zyczliwa podeslala mi linka z tym tematem). Brak slow po prostu z powodu mojego gapiostwa.
No, chyba ze ktos cos doradzi fachowego, wtedy piwo warto mu postawic. Po prostu cholernie mi sie te oscieznice podobaja eh.

andrzej333
14-08-2008, 23:05
może jednak warto było napisać - jestem posiadaczem tych framug....
mogę podzielić się uwagami...

Krzysiek1922
15-08-2008, 12:17
No to dzielze sie ;) Musze 4 sztuki takowych kupic. Oczywiscie i drzwi do nich.
Co powinienem wiedziec - nim je zamontuje? Jakich bledow uniknac? I w ogole - co bys poradzil?

raffran
15-08-2008, 12:30
Witam, własnie próbuję po raz pierwszy wyremontować moje własne mieszkanie i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Pierwszy problem pokazał się po zdjęciu błazerii, którą były obite również drzwi. Drzwi nadają sie tylko do wymiany. Nie planowała wielkiego remontu z kuciami ścian więc mam problem co zrobić ze starą futryną. Po pierwszy czy uda mi się dopasować skrzydł do starych wymiarów po drugie obecnie futryny są metalwe drzwi będą drewniane no i chciałabym żeby boki też były z drewna czy da sie jakoś zamaskować stare futryny tak by współgrały z drzwiami czy jednak czeka mnie kucie ścian. Pozdrawiam, Lena

A czy z demontazem starych futryn jest naprawde tak zle?
Mysle,ze nie ma co sie bawic i ich zostawiac.
Podobnie kombinowalem przy remoncie mieszkania pod wynajem,skonczylo sie jednak na wymianie calosci i teraz wiem,ze to byla sluszna decyzja.

Krzysiek1922
15-08-2008, 14:49
A czy z demontazem starych futryn jest naprawde tak zle?
Ano wlasnie, kazdy ma inne rzeczy na uwadze, ktore by zostaly zniszczone (chyba). U mnie w gre wchodza panele 3 pokoje, oraz kafelki w kuchni jak i w lazience, boazeria w przedpokoju. Rozmawialem z dwoma specjalistami, ktorzy po obejrzeniu stwierdzili - iz nie da sie Nie uszkodzic podlogi - chcac wyciac to dziadostwo. Nawet probujac wyciac przy samej posadzce (nie liczac kawalka wpuszczonego w beton (poziomy u dolu). Wiec, zakladajac - ze to bedzie ladnie wygladac (jak w ekspozycji) - skusze sie na te oscieznice.

Krzysiek1922
16-08-2008, 09:52
może jednak warto było napisać - jestem posiadaczem tych framug....
mogę podzielić się uwagami...

Czekam z niecierpliwoscia, w koncu 800 zl wywalic w bloto.. szkoda troche ;)

andrzej333
16-08-2008, 16:57
przepraszam za zwłokę w odpowiedzi...

lat temu parę kupiłem nowe mieszkanie, zrezygnowałem ze standardowo montowanych drzwi uznając że sam kupię ładniejsze, metalowe framugi były już wstawione więc zostały. po dwóch latach gdy mieszkanie było wykończone zabrałem się za drzwi, no i spotkała mnie bolesna niespodzianka w klimacie Alternatyw, na 4 sztuki 2 okazały się krzywe... typowa fuszerka budowlana, jeśli framugi nie są prawiłowo rozparte po wmurowaniu schodzą się do środka - u mnie w maksymalnym punkcie około 1,5cm. moje piękne drzwi nie chciały się mieścić!

brałem już pod uwagę wykucie krzywych futryn ale ze względu na wizję demolki świeżego mieszkania odpuściłem sobie... w dużej mierze dlatego też bo namierzyłem produkt Classena czyli właśnie ościeżnice Camouflage, nie namyślając się długo zamówiłem 4 sztuki, u przedstawiciela Classena, cena 164pln, czas oczekiwania na zamówiony towar prawie miesiąc..

nie miałem zbytnio ochoty samemu bawić się w montaż ale ceny u "fachowców" zaczynające się od 200pln za sztukę dodały mi zapału.

no to montaż: na prostych futrynach bez uwag, trochę zabawy z docinaniem listew składających się na pionowe ościeżnice, szczegółowa instrukcja pokazuje krok po kroku.

natomiast montaż na moich zwichrowanych futrynach nie poszedł tak łatwo, przewidywałem zresztą problemy ale niechęć do metalowego bubla jakim były te futryny wymuszała działanie.
obudowując starą futrynę powtarzasz w sumie jej wymiary, więc jeśli schodzi się ona to tak samo będzie schodziła się Camouflage, drzwi osadzone są w nowej jakby ramie która wystaje na zewnątrz, jest przyległa do ściany, ale maskownica która styka się z starą framugą wymusza wymiary, w tym przypadku nieprawidłowe, listwy maskujące są połączone z właściwą kratownicą nośną drzwi - czyli nową ościeżnicą

jest na to sposób- pracochłonny ale dający zadawalający efekt, trzeba rozdzielić elementy nośne nowej futryny i zamontować je zgodnie z wymiarami nowych drzwi a potem obłożyć stare framugi elementami maskującymi. jeśli odstępstwa w wymiarach nie przekraczają 1.5 cm to efekt nie odbiega od orginału jaki widziałeś ekspozycji.
jeśli lubisz się pobawić to jest wyjście, cena 160pln w sumie nie jest wygórowaną jeśli można pozbyć się starych brzydkich krzywych framug.

Bold
16-08-2008, 19:51
na krzywe futryny jest dobry sposób - drzwi z litego drewna, bez problemu można je podciąć i zeszlifować w odpowiednim miejscu

Krzysiek1922
17-08-2008, 16:52
Drzwi z litego drewna... widzialem. Znajomy zamowil, spece mu montowali. Po 4 miesiacach - zaczely sie wypaczac (chyba drzewo nie bylo lezakowane odpowiednio). Zatem podziekuje. Tym bardziej ze to porzadna i znana firma produkuje te drewniane drzwi.

Andrzej333
Dzieki za rady. Zamawiam zatem reszte ;) Jak mi sie uda je ladnie zrobic - zamieszcze fotke (stare i nowe).
I jedna prosba - mozna do Cie jakis kontakt via skype badz tlen czy gg? Jak zaczne je robic - moze bede potrzebowal rady "na tempa" :)

Bold
17-08-2008, 17:45
ja dwa lata temu do mieszkania kupiłem w Castoramie drzwi drewniane Neptun, połowę z tych drzwi musiałem wozić do stolarza bo były za szerokie z powodu krzywych futryn, wprawiłem szyby, pomalowałem i jestem bardzo zadowolony,
nic się nie wypacza i nie pęka

Krzysiek1922
17-08-2008, 20:44
Calkiem mozliwe, z tym ze znajomek - machnal je na bordowy kolor.
I nijak mi nie pasuja drewniane. Dzieki za "tipsa", ale pozostane przy oscieznicach - i gotowych zakupionych w identycznym kolorze.
Jesli zas o Castorame idzie, ogladalem drzwi wejsciowe - w Practikerze zas maja jakas chinszczyzne za 500 zl. Chinszczyzna odpada - niestandardowa szerokosc. A w Castoramie, jakos nie bylo ladnych.
Prawdopodobnie kupie jakies w necie. Albo skusze sie na jakies w jednym ze sklepow - sprzedajacych tylko drzwi (dzwiekoszczelne) - niekoniecznie jakos poteznie wzmacniane / antywlamaniowe.
Tu tez bym prosil o jakies wskazowki - odnosnie tych wejsciowych. Prawde mowiac nie wiem na co zwracac uwage przy wyborze.

Bold
17-08-2008, 21:08
tylko czasem nie kupuj tego chińskiego gówna z 500 zł, poszukaj jakiegoś bardziej renomowanego producenta gdzie będziesz miał gwarancje i serwis, zobacz Gerdę, za 1400 złotych będziesz miał w miarę porządne drzwi do mieszkania, z montażem i z dwuletnia gwarancją

Krzysiek1922
18-08-2008, 11:41
Oczywiscie ze ich nie kupie ;) Raz ze wymiary nieodpowiednie, dwa - po przyjrzeniu sie im z bliska - juz bylo widac - odpryski, wgniecenia i inne uszczerbki. I wg slow sprzedawcy - to tylko ilussetne otworzenie i zamkniecie drzwi - przez klientow. Mimo ze postarali sie aby ekspozycje "sklecic" porzadnie, wiedzac ze co klient podejdzie - to dotknie, otworzy, postuka.
Drzwi do 1,5k bede staral sie znalezc, chociaz takie do 1k tez moze znajde.
Cos ktos poleci - wazne tylko wyciszenie (z korytarza). Moze ktos cos kupil podobnego?

mass13
06-09-2008, 19:27
andrzej333 czy mógłbyś wysłać zdjecia futryn bo jestem ciekaw jak w praktyce wyglądają czy nie za bardzo odstają od ściany sam zastanawiam się nad wymianą drzwi a demontaż starych futryn nie wchodi w grę z góry dzięki

El Yot
08-11-2008, 03:18
Mam ten sam problem. Nie ma mowy o wycięciu starych metalowych framug, muszę je czymś obudować. Co gorsza, framuga od WC jest połączona pod kątem 90 stopni z framugą od pokoju, zachodzą na siebie. Po przeczytaniu postów o ościeżnicach Camouflage wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, ale... Mam kilka pytań, na które - mam nadzieję - ktoś zna odpowiedzi, no i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
Czy ktoś wie, czy da się zastosować Camouflage w przypadku zachodzących na siebie framug?
Ważne jest też, by całkowicie obejmowały stare framugi, niektóre "odstają" od ściany na ok. 2 cm.
I jak wybrać szerokość przy ewentualnym zamówieniu - obecny otwór drzwiowy ma 70 cm. Trzeba zamówić 70 czy mniej? Wolałbym nie zmniejszać szerokości.

ingga
16-12-2008, 10:17
Dzieki za rady. Zamawiam zatem reszte ;) Jak mi sie uda je ladnie zrobic - zamieszcze fotke (stare i nowe).


Ja poproszę o obiecane fotyki… :)
Bardzo jestem ciekawa efektu

karolcia14m
17-12-2008, 14:23
w moim mieszkaniu w blokach miałam ten sam problem. Metalowe ościeżnice, w dodatku krzywe i brak możliwości ich usunięcia bez demolki tego co już było zrobione. Kupiłam drzwi z surowe sosnowe. Było trochę szlifowania i dopasowywania. A ościeżnice pomalowałam farbą w identycznym kolorze co ściany (wanilia). Wyszło super. jak znajdę fotki to wkleję.

Krakowianka :-)
26-01-2009, 10:10
można zabudować futrynę metalową nową ościeżnicą okz - bez wykuwania starych metalowych - czysty montaż!

http://www.sapeli.pl/index.asp?obsah=42&styl=0

malgos2
26-01-2009, 18:03
Podciagam, bo temat dla mnie na czasie... :roll:

Krakowianka :-)
26-01-2009, 22:53
Mam ten sam problem. Nie ma mowy o wycięciu starych metalowych framug, muszę je czymś obudować. Co gorsza, framuga od WC jest połączona pod kątem 90 stopni z framugą od pokoju, zachodzą na siebie. Po przeczytaniu postów o ościeżnicach Camouflage wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, ale... Mam kilka pytań, na które - mam nadzieję - ktoś zna odpowiedzi, no i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
Czy ktoś wie, czy da się zastosować Camouflage w przypadku zachodzących na siebie framug?
Ważne jest też, by całkowicie obejmowały stare framugi, niektóre "odstają" od ściany na ok. 2 cm.
I jak wybrać szerokość przy ewentualnym zamówieniu - obecny otwór drzwiowy ma 70 cm. Trzeba zamówić 70 czy mniej? Wolałbym nie zmniejszać szerokości.

to podciągamy:-),

OKZ- zabudowa starej futryny metalowej SAPELI.
stare zawiasy futryny metalowej się obcina , Okz ma własną puszkę zawiasową. Na starą metalową ościeżnicę np. "80" (światło przejścia 795 zg z PN) montuje się OKZ "80". Zawsze skrzydło pozostaje "80" a światło przejścia zmniejsza się o 28mm (grubość paneli które przychodzą na grubość ściany). Ważne: ościeżnicę zamawia się na całą grubość ściany, nie tylko na grubość ościeżnicy metalowej - obudowujemy cały mur. Wyglądem OKZ nie odbiega na pierwszy rzut od zwykłej ościeżnicy regulowanej. w przypadku" odstawania futryny poza obrys muru, należy dodać tę wartość do zamawianej ościeżnicy. powstałą szczelinę się akryluje. Pozdrawiam!

malgos2
26-01-2009, 23:01
OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?

Krakowianka :-)
26-01-2009, 23:08
OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?

należy kupić komplet :-) tak będzie najprościej i nic nie szlifujemy broń Boże!,
często docinamy dołem do danego otworu, choc producent oferuje kilka norm które zwykle pasują po wysokości [/url]

Krakowianka :-)
26-01-2009, 23:08
OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?

należy kupić komplet :-) tak będzie najprościej i nic nie szlifujemy broń Boże!,
często docinamy dołem do danego otworu, choc producent oferuje kilka norm które zwykle pasują po wysokości [/url]

mass13
01-02-2009, 16:18
Tylko napisz coś o cenach Krakowianko jak już tak uparcie reklamujesz

Krakowianka :-)
02-02-2009, 11:33
Tylko napisz coś o cenach Krakowianko jak już tak uparcie reklamujesz

czy uparcie.......? wątpię..... cena od 380zł/szt netto kpl. z opaskami na obydwie strony. Ale jak wiadomo jest to produkt markowy wykonany z najlepszych materiałów. Mass - to jest jak z samochodami,można dojechać na miejsce i maluchem i mercedesem. Ci co wolą mercedesem, mogą skorzystać właśnie z oferty Sapeli. Pozrawiam.

ingga
04-03-2009, 12:33
Podciagam, bo temat dla mnie na czasie... :roll:

Małgos2, zdecydowałaś się na jakąś "obudowę" starych futryn?

malgos2
04-03-2009, 13:35
Podciagam, bo temat dla mnie na czasie... :roll:

Małgos2, zdecydowałaś się na jakąś "obudowę" starych futryn?

Na razie czekam na stolarza, moze mi zrobi calosc... :roll: Jeszcze sie nie zdecydowalam mowiac szczerze. :-?

marrcee
23-05-2009, 15:26
witam

ja również mam ten sam problem z metalowymi framugami. Chciałem zamontować drzwi harmonijkowe i właśnie nie wiem czy da się je zamontować jakoś na starą framugę ? czy wiercić w niej dziury czy zastosować najpierw tą zabudowę a później drzwi montować ?

co radzicie ?

tribalrs
13-07-2009, 22:05
Z doświadczenia wiem, ze montowanie czegokolwiek na starą ościeżnice kończy się zawsze źle.

Ale sa tacy, co próbują (i z reguły żałują)
pzdr

mark27
17-07-2009, 13:53
To może coś dodam, bo jestem po akcji wywalenia starych ościeżnic - klasyczny blok z płyty. Też się zastanawiałem czy nie zostawić starych, jednak były w takim tragicznym stanie, że poszły precz. uwagi:
- cienkie (te na ścianach działowych o grubości 5,5cm) poszły raz dwa.
- gruba (16cm) po godzinie walki się poddała, jednak dziura jest jak na filmach wojennych.
- trzeba "pogrubić" ścianki działowe gdzie są otwory drzwiowe np. płytą regipsową do 7,5-8cm.

Generalnie syf przy wymianie ościeżnic jest spory, także taką akcję warto przeprowadzić z jakimś grubszym remontem.

tribalrs
17-07-2009, 15:16
Tu sie zgadzam- syf jest potężny. I doklejać płyty trzeba, bo najwęższa ościeżnica ma zakres 75-95.

Ale mimo wszystko warto sobie to wymienić i mieć święty spokój.

kaszya
20-03-2017, 21:49
Tu sie zgadzam- syf jest potężny. I doklejać płyty trzeba, bo najwęższa ościeżnica ma zakres 75-95.

Ale mimo wszystko warto sobie to wymienić i mieć święty spokój.

A ja uważam inaczej. Mnie firma wymieniła same drzwi zostawiając stare metalowe ościeżnice. Pomalowałam stare futryny dwukrotnie farbą matową (takim specjalnym wałeczkiem z delikatną fakturą) i efekt jest piorunujący. Polecam skorzystanie z ich usług. działają na terenie Katowic i okolic. i nie polecam zabierać się do dopasowywania drzwi do metalowej ościeżnicy samemu

https://www.olx.pl/oferta/wyprzedaz-skrzydlo-70-prawe-struktura-folii-japonskich-3d-CID628-IDcXElt.html