PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek w małym mieszkaniu



Piotr-Krk
03-05-2006, 19:36
Witam serdecznie

Jestem tutaj już od dawna z Wami , nic nie pisałem tylko czytałem tak wię postanowiłem to zmienić :D

Moje pytania:

1) Czy do małego mieszkania(51m) pasuje kominek?
2) Czy w mieszkaniu można zainstalować kominek na drewno czy moze lepiej elektryczny?
3) Czy walory estetyczne kominka elektrycznego są o wiele gorsze niż kominka na drewno? Jakie są wasze odczucia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Piotr

Yogi66
03-05-2006, 20:19
....
1) Czy do małego mieszkania(51m) pasuje kominek?
Czy pasuje to kwestia gustu i aranżacji tego mieszkania.


....2) Czy w mieszkaniu można zainstalować kominek na drewno czy moze lepiej elektryczny?
Jeśli posiadasz mieszkanie w bloku to na 99% nie masz technicznej możliwości podłączenia kominka (na drewno) do dymowego przewodu kominowego. W starych kamienicach gdzie niegdyś ogrzewały je piece kaflowe taka możliwość istnieje po uprzednim sprawdzeniu stanu technicznego komina.



....3) Czy walory estetyczne kominka elektrycznego są o wiele gorsze niż kominka na drewno? Jakie są wasze odczucia?
To tak jakbyś porównywał Trabanta do Mercedesa. Nie ta klasa.

Także pozdrawiam

Piotr-Krk
03-05-2006, 21:02
dzięki za podpowiedzi.Tak własnie myslałem ze nie będę miał przystosowanych instalacji pod kominek :( , chociaz chciałbym mieć choc małą namiastkę prawdziwego kominka w wersji na prąd.

Rozumiem ze do kominka elektrycznego nie muszę miec zadnej instalacji ?

Yogi66
03-05-2006, 21:17
dzięki za podpowiedzi.Tak własnie myslałem ze nie będę miał przystosowanych instalacji pod kominek :( , chociaz chciałbym mieć choc małą namiastkę prawdziwego kominka w wersji na prąd.

Rozumiem ze do kominka elektrycznego nie muszę miec zadnej instalacji ?

Nie, nie musisz (za wyjątkiem instalacji elektrycznej oczywiście :wink: )
Ale czy naprawdę podoba się Tobie takie ustrojstwo?

http://www.eko-instal.pl/php/jpg/canterbury.jpg

czy też takie?
http://www.stylowekominki.pl/images/mil20_.jpg

Widok prawdziwego płomienia nie może być zastąpiony przez "techniczne wykonane złudzenie optyczne"

Piotr-Krk
03-05-2006, 21:32
no te akurat są beznadziejne :wink:

cholerka co tu poradzic , od zawsze marzyłem o kominku
:cry: a może porozmawiałbym z panami którzy budują mój blok ,moze dadza rade zrobic jakąs taką instalacje pod kominek? mam mieszkac na 2 piętrze a w sumie będą tylko 3.

Jak sądzisz moze przejsc cos takiego?

Co musiałbym kupic?

Yogi66
03-05-2006, 21:48
no te akurat są beznadziejne :wink:
Nawet jeśli obudujesz to marmurami ze złoceniam to i tak zasada działania tego "wynalazku" zostanie taka sama.


.... a może porozmawiałbym z panami którzy budują mój blok ,moze dadza rade zrobic jakąs taką instalacje pod kominek? mam mieszkac na 2 piętrze a w sumie będą tylko 3.

Jak sądzisz moze przejsc cos takiego?

Co musiałbym kupic?

Ty to pytanie to na poważnie zadałeś? :o

03-05-2006, 22:26
no te akurat są beznadziejne :wink:

cholerka co tu poradzic , od zawsze marzyłem o kominku
:cry: a może porozmawiałbym z panami którzy budują mój blok ,moze dadza rade zrobic jakąs taką instalacje pod kominek? mam mieszkac na 2 piętrze a w sumie będą tylko 3.

Jak sądzisz moze przejsc cos takiego?

Co musiałbym kupic?

Do prawdziwego kominka przydałby się:
-przewód kominowy tzw spalinowy o odpowiednim przekroju - czyli połączenie z kominem ;) Komin odprowadzający spaliny z komina musi być też odpowiednio wysoki, coby się nie cofały do środka...
- do kominka jakoś trzeba doprowadzić powietrze. W domu zwykle robi się specjalną rure w posadzce, w mieszkaniu raczej ciężko... Czyli pomieszczenie, w którym będzie stał wkład musi mieć odpowiednią kubaturę (wielkość i wysokość). Mi się kojarzy conajmniej 28m2, nie wiem jak z wysokością
- no i strop o odpowieniej wytrzymałości - taki wkład trochę waży, dużo lżejsze są "kozy", czyli małe piecyki
Widziałam kominki w mieszkaniach (w starych kamienicach wszyscy grzali przecież piecami ;)), ale trzeba do tego przygotować całą infrastrukturę na etapie projektu. Inaczej - blado to widzę

Piotr-Krk
03-05-2006, 22:55
własnie na taką odpowiedz oczekiwałem.Pełen profesjonalizm :D

dziękuję