PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wykonawca przyłącza kłamie ??? Pilne



ged
05-05-2006, 01:33
Dostałem warunki przyłącza prądu z działki nr xxx (około 150 m).
Na własny koszt wykonałem dokumentację techniczną przyłącza z działki nr xxx do działki mojej. Projekt kończy się na TM (tablicy mieszkaniowej). Projekt został uzgodniony, zgłoszony. Jest niejako prawomocny. W zakładzie energetycznym uzyskałem informację, że zostanie to wszystko puszczone w ruch gdy przyniosę im zezwolenie na budowę mojego domu. Nie spieszy mi się, bo mam agregat ...

Sąsiad dostał warunki przyłącza prądu z mojej działki. (Około 150 m) Na własny koszt wykonał projekt od mojej działki do siebie. Ma pozwolenie na budowę. Zakład Energetyczny puścił w ruch maszynę. Przyjechała ekipa, wykopali rów z działki xxx do mojej, potem z mojej do sąsiada.

Szef ekipy zażyczył sobie abym zapłacił:
500z zł skrzynkę dolną (tak ją nazywa) i 600 zł za kabel do tej skrzynki.

Wiem, że za złącze pomiarowe i instalację odbiorczą w budynku płacę z własnej kieszeni. Te kwoty o których elektryk mówi są za urządzenia które znajdują się przed złączem pomiarowym.

Moim zdaniem nie powinienem za nie płacić.

Argumenty "Szefa ekipy" są takie, że skoro ja nie mam umowy z ZE to on mi tego nie musi robić i później gdy będę chciał prąd, to będę musiał przechodzić całą procedurę od początku: warunki, projekt, zgłoszenie, umowa z ZE, przetarg, wykonanie. - a jeśli on mi to teraz zrobi, to wystarczy potem umowa z ZE i w ciągu 2 dni przypinają mi prąd.

Tyle że ja te wszystkie dokumenty mam! i on robi ten kawałek linii na podstawie moich dokumentów które na piśmie, bezpłatnie użyczyłem sąsiadowi.

Wydaje mi się, że facet robi mnie w balona, bo skoro robi na podstawie mojej dokumentacji, to tam jest wyraźnie napisane że w linii mojego ogrodzenia ma stać zestaw ZZP1, a od niego ma iść do sąsiada.
Myślicie że jak ja mu nie zapłacę to on tego zestawu tam nie postawi?

Ponadto!
W warunkach przyłącza jest wyraźnie napisane, że zestaw ma być “zabudowany w ogrodzeniu przedmiotowej posesji” Plan zagospodarowania przestrzennego wymaga wybudowania ogrodzenia w odległości 6 metrów od granicy działki. Te 6 metrów wydzielone jest na pas drogowy. Ekipa elektryków chce postawić zestaw pół metra od granicy działki czyli w pasie przeznaczonym na drogę. Plan tego przyłącza, mapki i opisy nic nie mówią o tym pasie. Geodeta który przyszedł z elektrykiem gdy się o tym dowiedział klął, aż go było na kilometr słychać.
Te 600 zł to za ten odcinek kabla od płotu do lini.

!!! Elektryk powiedział, że ten zestaw to postawią w pasie drogowym, a potem gdy go jakaś komisja odbierze, to on mi go na mój koszt przesunie do płotu.

Agnieszka1
05-05-2006, 07:04
No coz , przykro mi ale płaci sie i za skrzynke i za kabel :(

ged
05-05-2006, 07:09
Mogłabyś sprecyzować za którą część skrzynki i za który kabel, bo skrzynki są dwie i kable są dwa.

Darek Rz
05-05-2006, 07:43
No coz , przykro mi ale płaci sie i za skrzynke i za kabel :(

Witam

Czy ta opłata jest wliczona w opłatę jaką trzeba ujścić w ZE przy podpisywaniu umowy (sławetne 2tyś zł ) ??? Pytam bo ja zaplaciłem tylko 2 tyś zł .ZE zrobił projekt na własny koszt ,zrobili przyłącze do 3 działek (długości kilkuset metrów ) postawili skrzynki w linii ogrodzeń , a po wykonaniu przezemnie przyłącza od skrzynki do budynku wszystko podłączyli i pojechali . Tyle to kosztowało . Ani grosza więcej .

pozdro D.RZ

ged
05-05-2006, 07:57
Kwoty które wymieniam nie mają nic wspólnego z ZE. One są dla elektryka który wygrał przetarg. Według jego słów za te pieniądze on kupi dolną skrzynkę i kawałek kabla do tej skrzynki. Podkreślam - przed zestawem pomiarowym.

lemon
05-05-2006, 07:59
witam

u mnie było podobnie jak u DarkaRz. ok 2000 zł skrzynka z licznikiem w linii ogrodzenia rejon robił projekt uzgodnienia wykonał przeciskiem przejście postawił skrzynkę zamontował licznik wpiął moją RB wykonał pomiary i to wszystko.
widocznie są różne możliwości tego samego

daro m
05-05-2006, 08:06
Ja jeśli nie jest to wliczone w opłate w ZE nic bym nie płacił osobiście zapłaciłem opłatę zryczałtowaną mam ok.120m do słupa energetyka wykonała wszystko sama i nic ponad to nie płaciłem. Radził bym się dopytać u kogoś nad tym wykonawcą o tą opłatę

Wciornastek
05-05-2006, 08:31
Kwoty które wymieniam nie mają nic wspólnego z ZE. One są dla elektryka który wygrał przetarg. Według jego słów za te pieniądze on kupi dolną skrzynkę i kawałek kabla do tej skrzynki. Podkreślam - przed zestawem pomiarowym.
Ged co kraj to obyczaj - jak zwykle, u mnie też kazali płacić dodatkowo za skrzynkę. Gdy po przeczytaniu Forum uznałam że mnie naciągają okazało się że to nietety zależy od danego Zakładu Energetycznego. Bo sobie cóś w statucie wymyślili. Oczywiście zapłaciliśmy, potem na Forum wyczytałam, że należy Zakład Energetyczny straszyć URE i wtedy okazuje się że odstępują od tej dodatkowej zapłaty.

Agnieszka1
05-05-2006, 08:58
Ile to kosztuje to zalezy od tego jak daleko ciagnie sie kabel.
A i jeszcze to ,ze Enea jesli ma podlaczac jednego klienta dajmy na to 150m naprzyklad, to im sie to nie oplaca ( tak mowia) i jesli na wlasny koszt sie nie podlaczysz to oni Cie tez nie podlacza :lol: wybor nalezy do Ciebie :(

rafałek
05-05-2006, 10:57
Jak mi robili przyłącze to za kabel nic nie płaciłem - kabel nalezy do nich i to ich zafajdany obowiązek. Zapłąciłem za to za skrzynkę (i już nie wnikam, czy mieli prawo tego wymagać - skrzynka nalezy do mnie, a w niej wszystko co jest od licznika w kierunku domu).

ged - piszesz, że facet ciągnął prąd z działki xxx do ciebie i od ciebie gdzieś dalej. A jakim prawem wszedł na TWÓJ teren?

Może by załątwić to tak, że Ty zapłącisz mu za kabel i skrzynkę te 1100 zł a on za wejście na twój teren zapłaci Ci powiedzmy 1200 zł w ramach odszkodowania i opłaty za uzyczenie gruntu. I po sprawie. Z tego co piszesz kabel jest już zakopany - może powinien go wykopać na koszt własny i iść inną "uzgodnioną" trasą?

Nie dajmy się robić w jajo - to co do licznika jest własnością ZE i niek ZE za to płaci.

ged
05-05-2006, 11:38
Wpuściłem na teren i użyczyłem dokumentację bo dobrze żyję z sąsiadami, gdybym zablokował to oni nie mieli by prądu, a chcą się na jesieni wprowadzać. Ponadto gdy kabel przebiega przez moją działkę to tak jakoś bliżej tego prądu :D Przed chwilą wróciłem z ZE. Pokazali mi umowę z tym elektrykiem. Jest napisane czarno na białym, że ma mi wykonać pętlę 5 m. Powiedzieli, że nie ma możliwości obejścia procedury przetargowej nawet gdy zainstaluję cały zestaw na własny koszt. Co ten elektryk kombinuje?

rafałek
05-05-2006, 12:27
Co ten elektryk kombinuje?

Dodatkowy zarobek = szuka jelenia.

ged
05-05-2006, 12:34
Nie znajdzie.
Problem rozwiązany.

geguś
05-05-2006, 13:23
Witam :)

Nie znajdzie.
Problem rozwiązany.
Pomóż rodakom w biedzie i powiedz czym go przepędziłeś :lol: :lol: :lol: .