PDA

Zobacz pełną wersję : Białawe robaczki na jabłoni - help.



Peterek
05-05-2006, 05:54
Objadają mi listki białe robaczki długosci coś 1-2 mm (ale mam wzrok :) . Czym mam opryskać jabłonki, pomocy. Piszę rano specjalnie po to, by kupić co trzeba wracając z pracy. Dodatkowo zauważyłem przyczepione od dołu do gałązek jakby smukłe kokony w kolorze kory drzewa. Z góry dzieki za info.

Pozdrawiam

Wciornastek
05-05-2006, 10:09
Objadają mi listki białe robaczki długosci coś 1-2 mm (ale mam wzrok :) . Czym mam opryskać jabłonki, pomocy. Piszę rano specjalnie po to, by kupić co trzeba wracając z pracy. Dodatkowo zauważyłem przyczepione od dołu do gałązek jakby smukłe kokony w kolorze kory drzewa. Z góry dzieki za info.

Pozdrawiam
Proszę bardzo
PAŃSTWOWA INSPEKCJA OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
System sygnalizacji pojawu groźnych agrofagów
Wojewódzki Inspektorat w Warszawie
Oddział w Warszawie, powiat Warszawa
Roślina: Jabłoń domowa
Agrofag: Zwójkówki liściowe

Data rozpoczęcia zabiegów w powiecie: 28-04-2006
Szczegóły: o zwalczaniu zwójek i innych gąsienic zjadających liście, mszyc oraz miodówki jabłoniowej


Zalecenia: W sadach, w których stwierdza się liczne występowanie wymienionych szkodników, należy wykonać opryskiwanie stosując jeden z następujących środków ochrony roślin:
Środki ochrony roślin: Zalecane insektycydy:
ADMIRAL 100 EC
ALPHATOP 100 EC
CALYPSO 480 SC
CYPERKIL SUPER 25 EC
DECIS 2,5 EC
FASTAC 100 EC
KARATE ZEON 050 CS
MOSPILAN 20 SP
NURELLE D 550 EC
RUNNER 240 SC
STEWARD 30 WG
TREBON 10 SC
SPINTOR 480 SC
CALUPSO 480 SC działa skutecznie w twm.powyżej 10C, natomiast w tem. powyżej 15C skuteczne są:
DIAZOL 500 EW
OWADOFOS 540 EC
SUMITHION 500 EC
SUMITHION SUPER 1000 EC
ZOLONE 350 EC

Uwagi: MOSPILAN w dawce 0,125 kg stosować w przypadku zwalczania mszyc. Natomiast w dawce 0,2 kg skutecznie zwalcza zwójki liściowe i inne gąsienice zjadające liście. Wymienione środki są również skuteczne w zwalczaniu kwieciaka jabłkowca.STEWARD nie zwalcza mszyc i kwieciaka jabłkowca.
Środki z grupy syntetycznych pyretroidów stosować nie częściej niż 1 raz w sezonie.
Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy zapoznać się z etykietą- instrukcją stosowania środków ochrony roślin

Peterek
05-05-2006, 13:00
Dzięki, dzięki, dziękiiii :lol:
Jak mówią - wiedza to potęga.

pozdro