PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka brukowa - czy wykonawca chce mnie oszukać.



michal1974
05-05-2006, 07:34
Witam,

jestem w trakcie układania kostki brukowej przed domem. Wynająłem w tym celu firmę specjalizującą się w tego typu usługach.
Ku memu zdziwieniu wg moich pomiarów powierzchnia to 47 m kw a wykonawca chce mnie kasować za 60 m kw.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym zjawiskiem.

Dodam iż na długości obrzeży i krawężników też są różnice pomiędzy moim pomiarem a pomiarem wykonawcy. Te są jednak na tyle nieduże iż
nie chcę o to kruszyć kopi (raptem około 2 m bieżących)

Dzięki

Sunao
05-05-2006, 07:51
Witam,

jestem w trakcie układania kostki brukowej przed domem. Wynająłem w tym celu firmę specjalizującą się w tego typu usługach.
Ku memu zdziwieniu wg moich pomiarów powierzchnia to 47 m kw a wykonawca chce mnie kasować za 60 m kw.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym zjawiskiem.

Dodam iż na długości obrzeży i krawężników też są różnice pomiędzy moim pomiarem a pomiarem wykonawcy. Te są jednak na tyle nieduże iż
nie chcę o to kruszyć kopi (raptem około 2 m bieżących)

Dzięki

Zapytaj o to Twojego wykonawcę. Może któryś z was się poprostu pomylił...
Pomiar jest obiektywny :)

Pozdrawiam,

M.

piotrul
05-05-2006, 10:14
Płacisz za to co położyli a nie za wirtualne metry. Najlepiej zmierzcie razem o będzie OK.

maciek.tor
05-05-2006, 10:28
Nie jest wykluczone, że przy jakichś "udziwnieniach" czy też po prostu utrudnieniach powodujących znaczący wzrost nakładów pracy metr bieżący liczy się jako 1,5 czy też nawet 2 metry przeliczeniowe.
Ale taka ewentualność powinna być wyjaśniona między zlecającym a wykonawca jeszcze przed zawarciem umowy.

Jeśli położenie u Ciebie bruku było praca typową to pozostaje wyjaśnienie tej rozbieżności w ilości policzonych metrów poprzez dokonanie wspólnego pomiaru.

Powodzenia

rml2
05-05-2006, 12:51
U mnie były liczone m2 powierzchni + doszły jeszcze krawężniki - i tu cena była za 1m bieżący.

mironmk
05-05-2006, 14:23
m2 to m2 - położy zmierzysz i po sprawie - nie rozumiem