PDA

Zobacz pełną wersję : Izolbet B - czym usunąć ?



Kulin
05-05-2006, 20:19
Mam pomalowane fundamenty Izolbetem (jak pamiętam to chyba to jest oznaczenie "B"). Mam teraz taka sytuację iż potrzebuję z jednego odcinka usunąć ta izolację, czym to najlepiej zrobić. Po usunięciu muszę to zatynkować tradycyjna zaprawą.

Sp5es
05-05-2006, 22:09
Moża próbowac benzyną , ksylenem.
jak nie pójdzie pozstaje lutlampa.
Byle by nie zhajcować przyległego styropianu....

Kulin
07-05-2006, 15:09
spoko, nie mam tam jeszcze styropianiu, a za dwa tygodnie przyjdą goście tynkować i musze się tego jakoś pozbyć.

ewa i aleksander
07-05-2006, 16:53
Daj znac jak ci poszlo z ta lutlampa.

Kulin
10-05-2006, 19:17
ewa i aleksander, qcze z tą lutlampą nie idzie to najlepiej, coś tam schodzi, ale 20 cm poniżej leca mi rurki od wody i ogrzewania i nie chce ich przypalić. Zastanawiam się czy nie przykręcić na to regispu i wygipsować, tak aby zrównało się to z tynkiem. Nie mam innego pomysłu na to :(

Sp5es
10-05-2006, 19:51
żADEN RIGIPS NIE NADAJE SIE NA ZEWNąTRZ.
Jeśli już to płyta Fermacell lub Minerit

ewa i aleksander
11-05-2006, 17:47
Nasz majster proponuje na ten izolbet siatke i klej.Ponoc bedzie trzymac.I chyba tak zrobimy ,za duzo mamy do usuniecia.A nastepnie marmurit.

Kulin
12-05-2006, 14:14
Sp5es to jest wewnątrz budynku, garaż jest na niższym poziomie i wystaje troszkę fundamentu. W kotłowni przed włożeniem pieca, gość wytynkował i teraz ten tynk odpada na tej powierzchni gdzie była ta izolacja. Siatka i klej, ciekawe czy będzie to trzymać, czy nie odparzy tego ?

Sp5es
12-05-2006, 19:23
zasada jest prosta - bitumu nie trzyma się nic, oprócz kleju bitumicznego.
Stąd zalecenie usunięcia.
Sam w garazu miałem taki problem - 50 cm od dołu pas wysmarowany jakimś czarnym mazidłem nieznanej prowiniencji.
Przemalowałem moimi kochanymi farbami silikonowymi (gorszych nie miałem - to jedyna przyczyna). na razie się trzyma, co nie oznacza że robię tam próby na ścieranie, czy męczę materiał. Wg mnie przy pierwszym ruchu to poleci.

Jak zwykle w takich wypadkach radzę obudzić duch eksperymentatora - połóż co chcesz na 1 m2, a po wyschnięciu zacznij to mordować, odrywać, szorować itd. Jak odlezie, nie ma co robić. Jak się trzyma, nie wierz teorii, dokończ robotę.

Ot praktyka.

Lew2
10-12-2007, 11:49
Po izolacji tarasu pozostało mi pół wiadra izolbetu. Jest to straszne świństwo, klei się i śmierdzi.
PYTANIE:

Czy ktoś wie jak się pozbyć IZOLBETU prawidłowo?

Podejrzewam, że jak wleję do kanalizacji, to zapcham ją całkowicie.
Czy wylanie tego pod drzewo spowoduje jego uschnięcie?
Czy po wylaniu tego na glebę, gleba będzie skażona?
Wylanie tego na beton lub asfalt podowuje zniszczenie betonu bo wszystko
się do niego klei.

Krzysztofik
10-12-2007, 19:27
.....

Czy ktoś wie jak się pozbyć IZOLBETU prawidłowo?
.....
To proste ...nie chować, nie zamykać. Najbardziej ekologiczne rozwiązanie :wink:

hilda
18-06-2009, 11:20
czym usunąć izolbet z pod ścian ? Jest jakiś środek usuwający tą substancje?? :(

glowac
18-06-2009, 11:54
zadzwoń do producenta, albo przeczytaj kartę techniczną produktu.

hilda
18-06-2009, 12:53
Nie posiadam karty technicznej produktu.
Miałam nadzieje że ktoś może wie jak usunąć tą substancje...
_________________ :-?

M@riusz_Radom
18-06-2009, 12:55
Nie posiadam karty technicznej produktu.


No to kup te pół wiaderka ( kurier za pobraniem ) które ma forumowicz kilka postów wyżej. Na wiaderku pewnie coś będzie napisane. No i obie strony będą zadowolone ...

glowac
18-06-2009, 13:22
a po co kupować- może jest w necie na stronie producenta - sprawdź tam najpierw.

M@riusz_Radom
18-06-2009, 13:32
http://ggmania.eu/news/nimgs/10.png

To była lekka ironia doprawiona nutką rozbawienia

glowac
18-06-2009, 14:12
:)

hilda
18-06-2009, 21:09
Szukam, szukam...może cśos wyczytam
A mi wcale nie jest wesoło bo muszę na wo postawione ściany i fundamenty rozwalić :-? Nie można tego stosować do wewnątrz..ale kto by pomyslał ze to rakotwórcze ??
A może to zostawić?

Dowiedziałam się przypadkiem ;
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/16062009-2145

bladyy78
18-06-2009, 21:25
Absolutnie nie zostawiaj rozwal i postaw je od nowa. Nie ma co ryzykować :lol: .

hilda
19-06-2009, 10:42
Łatwo mówić,nie wszyscy mają pieniędzy na tyle.
:cry: i sił by nowe rozbierać, tyle co stare ściany rozebrałam:(
Może zna ktoś jakiś środek żeby to usunąć !!
Szkoda ze na opakowaniu nie pisało - nie wolno stosować do wewnątrz , rakotwórcze!

adam_mk
19-06-2009, 10:56
Są takie metody do czyszczenia powierzchni i usuwania tego co do nich przyklejone...
Piaskowanie...
W budynkach starych i do renowacji Karcher z piaskiem (woda ze ścierniwem pod sporym ciśnieniem).
Trzeba by kogoś, co ma to na przyczepce.
Przyjedzie, wykona, skasuje, pojedzie.... a Ty posprzątasz...

Adam M.

hilda
19-06-2009, 11:09
Dziękuje za pomoc:)
no tak, tyle ze tym mam wysmarowane funda,a na tym papa i bloczki..soją ściany, ale sposób na pewno skuteczny.
Ja ten izolbet mam tylko pod ścianami, może to nie takie trujące jak mowią
:-?

adam_mk
19-06-2009, 11:49
No to... masz go tyle co kot napłakał...
I do tego - w zupełnie poprawnym miejscu...
Teraz tylko starannie zrób sobie izolacje papą termozgrzewalną na chudziaku - to zostawisz go na zewnątrz i na trwale na zewnątrz.
Tam nigdy nie będzie takich temperatur, żeby puścił jakie wyziewy...
A jak mają być - to szybko burz ten kurnik i dom postaw...
Adam M.

hilda
19-06-2009, 13:18
No ta papa to chyba jedyne wyjście.
:cry:

KRYSIAX
20-06-2009, 12:03
Ja mam dany z kolei Izochan pod ściany,który teraz okazuje się też można stosować tylko na zewnątrz.Kupując nikt nawet słowem nie pisnął chociaż mówiłam do czego to chcę. Wygląda na to, że inwestor ma wiedzieć wszystko, załamka.Na to mam daną papę termozgrzewalną Matizol. Zastanawiam się czy papa też jest dozwolona do wew.bo na stronie producenta jest,że niby można ale już się tyle naczytałam o tym że zbaraniałam.

Jestem przerażona tym, że mam to swiństo pod ścianami ale już nie mam wyjścia. Teraz nie śmierdzi ale jak kładli to śmierdziało strasznie ale oczywiście żadnego z majstrów to zaniepokoiło.

Zastanawiam się nad zawołaniem kogoś z sanepidu i zbadaniem czy w domu nie ma zbyt dużego stężenia tego świństwa.

Co wy zastosowaliście w takim razie???

laparia
20-06-2009, 18:00
Ja też to mam tylko na ścianach wewnątrz w miejscu niepodpiwniczonym. Wszystko zasypane piaskiem. Dom prawie do zamieszkania. Nie wyobrażam sobie żebym zrywał parkiet, wylewkę, chudziak, wybierał piach i to dziadostwo zrywał. Może są jakieś metody sprawdzenia substancji trujących w domu.

adam_mk
21-06-2009, 09:41
Możecie się uspokoić i zacząć myśleć?

Jest gdzie jest i robi swoje!
Izoluje od wody.
JEŻELI zostanie podgrzany - to popuści jakie wyziewy.
Ale wsadziliście go tam, gdzie NIGDY ponad 7stC nie będzie (do ziemi, w fundament).
Tak zbudujcie swój system grzewczy, żeby tego fundamentu i tego badziewia (bardzo dobrze przyczepnego i przeciwwodnego) nie ogrzewać!
Poczytajcie o mostkach cieplnych, pomyślcie...
Zróbcie uczciwą i szczelną "wannę" z papy termozgrzewalnej i nie dajcie jej jakim instalatorom z bożej łaski zmasakrować - to będzie dobrze.
Wypełnijcie uczciwie tę wannę jakim styropianem czy styrodurem lub innym ociepleniem i spokojnie zróbcie podłogę.
Spokój na całe lata.
Nie ma z czego robić wielkiej sprawy.

A swoją drogą...
Co to za głupie pytania? " czy inwestor ma się znać na wszystkim.."
Jak jest inwestor - TO MA SIĘ ZNAĆ!!!

Albo zlecić tę robotę komuś co się zna i dobrze zapłacić kluczyk odbierając...

Adam M.

adam_mk
21-06-2009, 09:44
Budowlaniec jest od zarobienia na żonę , dzieci i.. piwo...
Dali mu materiał, kazali zastosować - to zrobił co trzeba i ma "dniówkę"...
Taka jego rola w tym procesie...
Adam M.

felo86
26-07-2009, 23:45
wiecie z kim sie mozna skontaktowac, jakim fachowcem zeby mi powiedzial jakie dokladnie substancje sa faktycznie szkodliwe dla zdrowia i jakie ich zastosowanie i ilosci wewnatrz budynku?, robie wlasnie remont mieszkania swojego na parterze domu i zastosowalem do izolacji przeciwwodnej lepik do papy na zimno tej firmy co izolbet oraz pol wiaderka izolbetu na izolacje fragmentow fundamentu .. i po tym materiale mam niemale myslenice;/

marcin714
27-07-2009, 07:56
Nie znajdziesz knikogo. Każdy chce sprzedać to co ma i będzie ci mówił że sięnadaje nawet jak jest napisane na opakowaniu ,że się nie nadaje. Poziom fachowości w składach budowlanych jest żenujący. Producent też będzie kręcił, motał żebyś był/a zadowolony z tego co masz. Inni przesadzą trochę i powiedzą ci, że zdrowa jest jedynie folia budowlana z certyfikatem.
Mi też w PSB do zastosowania w pomieszczeniu- wyraźnie tłumaczyłem chcięli sprzedać Abizol KL DM. Na moją odmowę zareagowali gniewem bo wszyscy to kupują. A że nic innego nie mięli to i nic jeszcze nie kupiłem.

Dysperbity są chyba tńsze dlatedo handlowcy i wykonawcy wciskają tam gdzie sięda i gdzie się nie da różne abizole do stosowania tylko na zewnątrz.

Swoją drogą tu na forum temat ten mimo,że zawiera mnustwo wpisów nie jest wogóle rozstrzygnięty. Czy to naprawdę taki trudny temat? piszę to bez ironii. Ktoś kto wie napewno jak jest powinien napisać to jasno i stanowczo i tak by zostało.