PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za cegła?



AGA44
05-05-2006, 19:22
Przywieźli mi dzisiaj cegłę pełną klasa 20 - jestem jednak mało powiedziane "zdziwiona" :o , z powodu jej wyglądu.
Przyzwyczajona do widoku czerwonego koloru na tego typu ceramice nie wiem czy to co dostałam nadaje się do użytku. :(

Wygląda tak jak by była źle wypalona - kolor jej jest cieniowany troszkę bladoczerwonego z przewagą beżowego. Wygląda jak z rozbiórki starego domu.
Zamawiałam specjalnie mocniejszą żeby zrobić podstawę pod kominy, ale teraz się wacham czy ją nie oddać?

Macie macie może jakieś wytłumaczenie jej wyglądu lub możecie coś doradzić piszcie proszę.

Agnieszka

Kacperski
06-05-2006, 08:00
Moim zdaniem nie jest to klinkier tylko zwykła cegła , a jeśli faktycznie kl.20 to bardzo dobra zwykła cegła budowlana.Kolor - decyduje skład gliny.Jesli podasz producenta to pewnie znajdzie się ktoś kto powie więcej o tej cegle.Pozdrawiam

AGA44
06-05-2006, 08:19
Tak, była zamawiana zwykła cegła kl "20".

Producentem jest Zakład Ceramiki Budowlanej Cegielnia Glinik Dolny (koło Frysztaka - woj podkarpackie)
Na ulotce dołączonej do palety pisze:

Cegła budowlana (pełna) ZMB 25 x 12 x 6,5 - 20 -6
KL "20"
Wyprodukowana od 21.07.2005 - 30.09.2005 r.
Wg PN-B-12050:1996 ZMB 25 x 12 x 6,5 - 20 - 6
Zgodność z atestem nr 536/62/05
i deklaracją zgodności nr 3/2005 z 14.11.2005 r.

Dodatkowo umieszczony jest znak:
http://www.monter.pl/artykuly/ytong/budb.jpg

06-05-2006, 09:37
jesli chodzi Ci Aga o sam wygląd i kolor ... to cegła z Glinika ma taki z powodu barwy gliny jaki uzywa sie do jej produkcji ...
ja równiez budowałem z tej cegły ...

pzdr

Wakmen
06-05-2006, 09:52
nalazłem coś takiego:
http://www.attic.pl/images/handykowka/05.jpg
wuprodukowane prez Zakład Ceramiki Budowlanej w Hadykówce.
Cegielnia Glinik Dolny dolny nie ma swojej strony a tym bardziej nie mogłem znaleźć zdjęć ich wyrobów ale na pewno nie masz cie co obawiac o jakość wyrobów jeżeli na ten produkt są wystawione atesty i certyfikat jakości "B".

_Beti_
06-05-2006, 10:22
byłam wczoraj w casotoramie i jak zobaczyłam ich cegłę (58gr sztuka) to byłam w szoku :o była okropna dużo pięknieć, odłamków kolor nijaki :-? mąż powiedział że to normalka bo przecież cegła to nie klinkier.
A ja odważyłam się i zamówiłam z allegro cegłę po38gr zobaczymy co mi przywiozą :roll:

liz81
08-02-2009, 09:36
Witam, ja tez planuje kupno cegly na kominy i na skladzie z materialami gosc poleca mi wlasnie te cegle. Wizualnie z ta cegla nie jest najlepiej, napiszcie jak sprawdza sie w praktyce. Warto kupic????

beton44
08-02-2009, 10:11
Przywieźli mi dzisiaj cegłę pełną klasa 20 - jestem jednak mało powiedziane "zdziwiona" :o , z powodu jej wyglądu.
Przyzwyczajona do widoku czerwonego koloru na tego typu ceramice nie wiem czy to co dostałam nadaje się do użytku. :(

Wygląda tak jak by była źle wypalona - kolor jej jest cieniowany troszkę bladoczerwonego z przewagą beżowego. Wygląda jak z rozbiórki starego domu.
Zamawiałam specjalnie mocniejszą żeby zrobić podstawę pod kominy, ale teraz się wacham czy ją nie oddać?

Macie macie może jakieś wytłumaczenie jej wyglądu lub możecie coś doradzić piszcie proszę.

Agnieszka

oprócz koloru
ważnym zdecydowanie ważniejszym wskaźnikiem jakości cegły jest jej "mocność"

jak z nią :o

liz81
08-02-2009, 11:23
Jezeli chodzi o "mocnosc" tej cegly to wyglada przyzwoicie, stlukalem, uderzalem tymi ceglami o siebie i nie pekaly, nie kruszyly sie itp.
Jest to cegla klasy "20" tylko ten kolor jakos odstrasza.
Na skladzie budowlanym ogladalem tez cegly pełne innych producentow, oczywiscie wygladaly lepiej, ale podczas testu fizycznego (stlukanie, plukanie) stwierdzilem ze sypia sie bardziej niz ta "brzydka" cegla z Glinika Dolnego.
Planuje z tej cegly wybudowac kominy i chce dokonac dobrego wyboru (cena/jakosc) zeby pozniej sie nie sypaly.
Ma ktos jakies doswiadczenia z cegla tego producenta????

bladyy78
08-02-2009, 11:41
weź młotek i postukaj cegle jak dobra to będzie miała dźwięk metalizny to jest dobra.

bogus33
08-02-2009, 11:49
witam!

kupowałem cegłę 20 ale nie pamiętam z jakiej cegielni. murarze byli zdziwieni bo wyglądała jak klinkier 2 sort :D
jednak np dziurawkę miałem wizualnie bardzo brzydką a fachowcy mówili że to bardzo dobra cegła.
pozdro