PDA

Zobacz pełną wersję : Ekrany akustyczne - hałas od ulicy



silverdreamer
05-05-2006, 23:05
Witam,

jestem w fazie wykańczania domu.
Przebywając na działce co raz częściej co raz bardziej zaczyna mnie denerwować hałas jaki dociera z ulicy położonej około 200m od graniczy mojej działki (jestem 2 drugiej linii zabudowy od ww. ulicy).

Zastanawiam się nad oddzieleniem się od ulicznych hałasów poprzez 'ekrany akustyczne'.

Kto z Państwa ma doświadczenie w wyborze ich?
Może znane są Panstwu inne rozwiązania, które pozwolą odciąć mi się na działce od ulicznego zgiełku. Szerokość działki to 22m.

Pozdrawiam,
SilverDreamer

Sp5es
07-05-2006, 23:41
Zależy czy ochrona akustyczna dotyczy siedzenia w domu czy w ogródku.
Jeśli w domu - ocieplenie z twardej płyty z wełny mineralnej 160 kg/m3 + okna o podyższonej izolacyjności akustycznej.

Jeśłi ogródek - nasadzenie żywopłotu np. wysokie tuje lub ekrany.

montero
27-11-2012, 14:52
Dobrze mówi Sp5es to są podstawowe rzeczy, które powinieneś zrobić najpierw, naturale przeszkody. Rozwijając temat najlepsze będą pasma drzew i krzewów, generalnie im bardziej zwarte tym lepiej. Najlepiej, jeśli są to drzewa o gęstych koronach. Mogą być też wały ziemne obsadzone krzewami, świetnie pochłaniają fale dźwiękowe. Ekrany akustyczne (http://www.tulla-bud.pl/ekrany-akustyczne) sensu stricte jak już nie będzie innych możliwości.

TOMI1975
27-11-2012, 15:18
Nie przeceniałbym roli zieleni jako ekranu akustycznego. Z tego co wiem to przy badaniach natężenia hałasu wzdłuż ciągów komunikacyjnych nawet nie uwzględnia sie zadrzewień. Jedyne skuteczne rozwiązanie to taki czy inny ekran lub wał ziemny o ile w ogóle masz na niego miejsce i sąsiedzi nie będa się bulwersować.

turalyon
27-11-2012, 17:56
Ciekawe jakim cudem ma postawić ekrany akustyczne jak jest w drugiej lini zabudowy - czyli miałby stawiac te ekrany na granicy z sąsiadem. Takie cos w zyciu nie przejdzie

kominiarz
27-11-2012, 22:42
Niestety, trzeba się przyzwyczaić i to przyjdzie z czasem samo. Tuje nic nie dadzą, ekran też, i tak będzie słychać, hałas jest poważnym zanieczyszczeniem środowiska i w zależności od pogody, ciśnienia, wiatru może być nieprzyjemny nawet z kilometra.

TOMI1975
28-11-2012, 08:02
Ciekawe jakim cudem ma postawić ekrany akustyczne jak jest w drugiej lini zabudowy - czyli miałby stawiac te ekrany na granicy z sąsiadem. Takie cos w zyciu nie przejdzie

Ekran akustyczny to dość szerokie pojęcie. Może miec różną formę, wysokość, wykończenie, itd. Zależnie od lokalnych warunków.

KrzysztofLis2
28-11-2012, 08:55
Ale się nakręcacie do reklamowego postu, którym odświeżono sześcioletni wątek.

TOMI1975
28-11-2012, 09:39
Nikt się nie nakręca, nie przesadzaj. Ale fakt przeoczyłem reklamę, czujność o poranku jesiennym mnie opuściła....

tomalbuk
23-06-2014, 13:40
Ten wątek trochę ma, ale nie znalazłem innego stosownego. Wiecie jak to wygląda w aspekcie prawnym? Tzn mam w planach zakupienie takiego ekranu, ale nie orientowałem się jeszcze co i jak. Mam już nawet firmę, która wykonywała ekrany w dalszej części osiedla i robią to dobrze. tylko zanim zacznę im zawracać głowę chcę zapytać czy postawienie takiego ekranu działa na zasadzie "wolność Tomku w swoim domku" ? Btw. dla zainteresowanych podrzucam http://www.viba.pl/oferta-akustyka-wibroakustyka/

montero
22-01-2015, 17:31
zanim zacznę im zawracać głowę chcę zapytać czy postawienie takiego ekranu działa na zasadzie "wolność Tomku w swoim domku" ?[/URL]
Zależy od wysokości ekranu akustycznego, bo jeśli jest jakieś sąsiedztwo to wymagana będzie zgoda starostwa.
TULLA-bud - projekty akustyczne (http://www.tulla-bud.pl)