PDA

Zobacz pełną wersję : Przebijamy się przez wieniec-strop? Problem z instalacją c.o



HomeLess
06-05-2006, 08:18
Pytanie małe mam do praktyków sztuki instalatorskiej. Na etapie stanu surowego nie wykonano :cry: przepustów w stropie dla instalacji wod-kan oraz c.o. na poddasze. Adaptacja projektu odchudziła również poddaszową posadzkę (styro - 2cm oraz wylewka zbr - 3cm). Czy w takiej "chudzinie" da się puścić rurki c.o, czy trzeba (i można) podkuwać każde podejście przez wieniec-strop?

pawelurb
06-05-2006, 08:50
trochę mało tej wylewki chyba...u mnie wychodzi 3 cm styropianu i 4 - 5 cm wylewki , i to wychodzi tak na styk , bo nierówności stropu są około 1 do 2 cm, do tego podwaliny pod słupy więźby , rurki ogrzewania w peszlach , wychodzi na styk taka grubość , a co Ci szkodzi dać więcej styropianu np 3 cm ? przecież strata wysokości poddasza o 1 cm czy 2 jest bez znaczenia chyba. Najlepiej jak instalator zrobi swoje , a potem weź posadzkarza i niech sie martwi i robi tak żeby było dobretak żeby było dobrze. W każdym razie nic nie kuj w stropie poza przejściem pionów.

HomeLess
06-05-2006, 09:21
Strata wysokości poddasza to pryszcz, ale dodatek wysokości schodów to już większy problem. Przy tych parametrach wychodzi już ok 19-20cm, za chwilę zrobi się drabina.

Majka
06-05-2006, 09:29
poprowadź rury wzdłuż ścian.

HomeLess
06-05-2006, 09:45
Wzdłuż scian nie wszędzie da (drzwi). Generalnie chodzi mi o problem wykonania tzw. pionów (bo jakoś z parteru na poddasze dostać się trzeba). Jak to robicie - przechodzicie przez strop i rurki po ścianach czy jakoś to się da zamaskować w ścianie?

Majka
06-05-2006, 09:53
rury pusciliśmy ścianą, nie są widoczne. Na poddaszu idą wzdłuż ścian. Woda i kanaliza to tylko pion, bo druga łazienka jest bezpośrednio nad tą dolną.

HomeLess
06-05-2006, 10:05
Hm, no właśnie o to mi chodzi, podkuwam ścianę na jakieś 4-5cm (tyle ponoć można bez szkody dla nośności) w tak powstała bruzdę wkładam rurkę (jaka jest średnia średnica takiej rurki+otulina?). Ale problemem jest przeście przez strop obok wieńca. Ten detal mnie najbardziej interesuje - jak to zrobić, czy się w ogóle da, żeby maskowanie tylko warstwą tynku zapewnić?

Majka
06-05-2006, 10:08
nie możesz puścić w ściance działowej? Wklej rzut domu

HomeLess
06-05-2006, 11:04
W działowej odpada :(.