PDA

Zobacz pełną wersję : jak pozbyć sie ptaków?



anet35
06-05-2006, 09:47
Mam dach pokryty blachodachówką i ptaszki wskakują sobie do rynny gdzie kończy się blachodachówka i tam tą małą szparką między rynną a blachą wchodzą sobie między blache a folie dachową i na łatach robią gniazda.
Jak temu zaradzić bo już nie mam siły na te ptaszyska ???? :(

MartekP
06-05-2006, 10:01
niestety..... tylko wiatrówka.

Może powalcz z taśmami i siatkami, ale to raczej działa przez jeden sezon.

Jakie ptaki masz na dachu? Najgorszy wróg to szpak. Te skubańce są nie do wytępienia. Wiem coś o tym. Pozostaje jeszcze opcja - kot.

pawelurb
06-05-2006, 10:10
a nie załozyli dekarze tzw. wróblówek ? taka taśma plastikowa wygląda jak grzebień zakładana na skraju pod pokryciem przy rynnie , zapobiega dostawaniu się ptaków pod pokrycie, a jak załozyli to może gdzieś się uszkodziła ? A ptaszki to rzeczywiście problem, ja mam ładne gniazdko w każdym z rogów okapu na krokwiach i murłatach , przez te gniazdka nawet nie dokończyłem miejscami ocieplenia , bo na wniosek rodzinki musiałem zostawić je narazie w spokoju, bo są w nich zniesione jajeczka i ponoć szkoda by było :))

zgudi
06-05-2006, 11:57
zapolowac i na rosołek :D :D :D

selimm
06-05-2006, 12:04
pozostaje sie tylko zaszczepić :wink:

karmi
06-05-2006, 12:06
Ciezka sprawa, wiatrowka to moze bardziej dowcip niz rada, nie kazdy jest urodzonym morderca :lol: , ale regularny halas moze je odstraszyc. Kiedys slyszalem wlasnie takie poranne salwy nad parkiem, ktore mialy za zadanie wyplaszac niechcianych gosci.

MartekP
06-05-2006, 12:41
Ciezka sprawa, wiatrowka to moze bardziej dowcip niz rada

To nie żart. Zwłaszcza jak ktoś ma folię a nie deski + papa

Rezi
06-05-2006, 19:09
wystarczy wróblowka
wbrew pozorom to nie rodzaj wiatrówki na wróble :lol: :lol: :lol:

a tak na marginesie
jak powiedziąłem żonie ze zakładamy wróblówke na dach zapytała po co?
wróbli nie widziałam ... moze coś na szpaki by złaożyć

iga9
06-05-2006, 19:25
Na dach koniecznie - wroblowka i najlepiej tez owadówka (przeciw gniazdowaniu os). Powinni ci to zaproponowac w miejscu gdzie kupowales materialy na dach. Ja tak dowiedzialam sie o ich istnieniu.
Ale czy sa one potrzebne, gdy wybiera sie dachowke plaska? Ja wlasnie wybrala Jungmeira cosmo http://www.jungmeier.pl/index.php?id=tondachziegel_cosmo
i na moje pytanie czemu w zestawieniu akcesoriów nie ma wróblówki odpiwedział, że dachówka jest płaska, przylega i niepotrzeba... Co myślicie?

anet35
06-05-2006, 19:51
a nie załozyli dekarze tzw. wróblówek ? taka taśma plastikowa wygląda jak grzebień zakładana na skraju pod pokryciem przy rynnie , zapobiega dostawaniu się ptaków pod pokrycie, a jak załozyli to może gdzieś się uszkodziła ? A ptaszki to rzeczywiście problem, ja mam ładne gniazdko w każdym z rogów okapu na krokwiach i murłatach , przez te gniazdka nawet nie dokończyłem miejscami ocieplenia , bo na wniosek rodzinki musiałem zostawić je narazie w spokoju, bo są w nich zniesione jajeczka i ponoć szkoda by było :))

żadnych wróblówek mi dekarze nie zakładadali
a czy te wróblówki można teraz zainstalować jak wszystko jest zakończone tzn. rynny oczywiście można zdjąć i nic pozatym.Macie jakiś namiar na te wróblówki w necie zeby podejrzeć jak to wygląda?

szpaki się nie mieszczą w tą dziure natomiast wróble mają raj pod tą blachą

Peterek
06-05-2006, 20:05
Na stronie BRAASa są zdjęcia (jak pamiętam). Mam taką dachówkę i wróblówkę :lol: .

pozdro

siwy z gosławic
06-05-2006, 20:19
Sciągnij rynny i koniecznie daj wróblówkę bo innego sposobu nie ma.
Szukaj na allegro bo ja tam kupiłem po 2,70 zł za metr a w sklepie minimum 5 zł.

ps.
co do wiatrówki to wystarczy zestrzelić jednego a reszta rodzinki się wyprowadzi :D z tym że musi być świadkiem.

[/url]

anet35
06-05-2006, 23:19
Sciągnij rynny i koniecznie daj wróblówkę bo innego sposobu nie ma.
Szukaj na allegro bo ja tam kupiłem po 2,70 zł za metr a w sklepie minimum 5 zł.

ps.
co do wiatrówki to wystarczy zestrzelić jednego a reszta rodzinki się wyprowadzi :D z tym że musi być świadkiem.

[/url]

spróbuje z tą wróblówką z alegro (są po 2zł/mb) a z wiatrówką poczekam narazie ,
dzięki za odpowiedzi :)

conan
07-05-2006, 17:33
dobrego tresowanego kota

anet35
07-05-2006, 19:25
dobrego tresowanego kota

nie widziałem takiego kota który po ścianach domu wchodzi na dach , jak masz namiar na takiego to daj cynk. :lol:

siwy z gosławic
07-05-2006, 21:03
Ja widziałem coś (chyba łasica) potrafiło po ścianie wejść na dach z dachu na dach lukarny i po gąsiorach poszło do samego końca, a tam pod gąsiorem mieszkał wróbel.

ps.
dach widać na zdjęciu obok.

zgudi
07-05-2006, 21:46
dobrego tresowanego kota

nie widziałem takiego kota który po ścianach domu wchodzi na dach , jak masz namiar na takiego to daj cynk. :lol:

mam numer jego gg...
jak cos to daj znać

lonly
24-05-2006, 10:43
Ja widziałem coś (chyba łasica) potrafiło po ścianie wejść na dach z dachu na dach lukarny i po gąsiorach poszło do samego końca, a tam pod gąsiorem mieszkał wróbel.

ps.
dach widać na zdjęciu obok.

Tak stało się i u mnie. Szpaki założyły gniazdo przy rynnie i pod dachówką boczną. Wczoraj zuważyłem slady(ubłocone łapy) na ścianie jakiegoś alpinisty chyba Łaski, która weszła po narożniku ścian na wysokość rynny (bo tam się slady kończą) a potem na dach i do gniazda. Kot raczej by się nie odważył. No i po problemie.

wbrat
24-05-2006, 10:59
U mnie też problem, tyle że gniazdo mam w domu:

http://republika.pl/wbrat/Pianella/0096s.jpg

Chciałem ocieplać poddasze, ale nie bardzo mogę, bo zamknę wszystkie otwory i biedny ptaszek z głodu padnie... :-?. Kiedy ptaki opuszczają swoje gniazda? Tylko nie mówcie, że jesienią... :o

ps. niestety nie wiem co to za gatunek. Zakładam, że jaskółka, ale na ptakach znam się tak, że równie dobrze może być to.... sowa :wink:

Seluch
24-05-2006, 11:17
Najlepiej to je wystrzelać :):):) :) :) :) :lol:

wari
24-05-2006, 11:24
Nawoływanie do popełnienia przestępstwa (strzelanie z wiatrówki do chronionych gatunków) jest łamaniem prawa i jeśli na tym forum jeszcze się zdarzy nie zawaham się nawet chwili i powiadomię o tym prokuraturę odpowiednią do miejsca zamieszkania. To nie jest żart !

A teraz przyjemniejszy komentarz. Ptak u wbrata to jaskółka czasu głośno było o źle zrozumianych przepisach unijnych dotyczących budynków hodowlanych uniemożliwających jakoby dostęp do nich dymówkom. Od maja do końca lipca może mieć dwa lęgi. Czas inkubacji 2,5 tygodnia, młode pozostają w gnieździe 3 tygodnie. Sugeruję zniszczenie gniazda po wyjściu młodych z pierwszego lęgu i niedopuszczenie do wlatywania jaskółek do środka. Młode po wylocie z gniazda mają krótsze skrzydełka niż dorosłe i zwykle siedzą na pobliskich drutach domagając się posiłku (zjadają miliony komarów i much!).

Seluch
24-05-2006, 11:55
Widzę Wari, że jako biolog stoisz murem za ptakami, pytanie tylko czy ten, o którym pisze anet35 jest pod ochroną. Powiem szczerze, że niektóre komentarze trzeba traktować z przymrużeniem oka i mieć trochę do nich dystansu. Jeśli zobaczysz np. : :D :lol: : (taką ładną buźkę) tzn., że ktoś sobie z humorkiem podszedł do sprawy.
Tak wiec Wari wrzuć na lllluuuuzzzz !!!!

t f k
24-05-2006, 12:06
A u mnie na kalenicy lukarny (na zewnątrz budynku) zamieszkała parka kopciuszków i juz maja mlode :D Bardzo fajnie jest popatrzec jak dorosle ptaki dokarmiają młode :P
http://www.ptasia.republika.pl/kopciuszek.jpg
(zdjecie ze strony http://www.ptasia.republika.pl/kopciuszek.htm)

wari
24-05-2006, 12:31
Widzę Wari, że jako biolog stoisz murem za ptakami, pytanie tylko czy ten, o którym pisze anet35 jest pod ochroną. Powiem szczerze, że niektóre komentarze trzeba traktować z przymrużeniem oka i mieć trochę do nich dystansu. Jeśli zobaczysz np. : :D :lol: : (taką ładną buźkę) tzn., że ktoś sobie z humorkiem podszedł do sprawy.
Tak wiec Wari wrzuć na lllluuuuzzzz !!!!

Jak wskazuje praktyka czytelnicy forum są bardzo różni. Są też tacy, którzy dosłownie potraktują te żartobliwe porady. Upowszechnienie waitrówek spowodowało, że do ptaków strzela się bardzo często, teraz też czasem do ludzi :(.

anet35
07-06-2006, 18:39
Oczywiście wróblówka załatwiła sprawe no i kilka gniazd zostało głeboko pod blachą , nie miałem czasu czekać do wylęgu (wypożyczone rusztowania).
Pozdrówka.
:wink:

EZS
07-06-2006, 23:55
anet, nie zrozumialam chyba dobrze.. Gniazd z jajkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kacperski
08-06-2006, 10:03
:lol: brak tzw. grzebienia - wróblownicy to jeden z powodów ptaszków pod pokryciem, ale nie zakłada się go do np. karpiówki czy płaskiej blachy - trzeba dać kratkę przeciw ptakom.Jeśli ktoś chce prawie za darmo to kupi 10 cm szer. za w porywach 4,00 zł mb , przetnie na pół i ma pas 5 cm za 2, 00 zł :lol: , ale o takich rzeczach trzeba myśleć przed położeniem dachówki czy blachy! A zcęsto jest tak,że uważamy to za wciskanie materiału przez sprzedawce.!
Pozdrawiam.
Ps. przed ptakami siadającymi na kalenicach skutecznie chronią sowy ceramiczne posadowione na gąsiorach, mogą być polskie - ładniejsze od produkowanych za granicami naszego kraju.

tekt
08-06-2006, 10:11
jedyna droga na pozbycie się ptaków ...
to droga demokratyczna ...

anet35
08-06-2006, 23:01
anet, nie zrozumialam chyba dobrze.. Gniazd z jajkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dokładnie z jajkami a w jednym to już się zaczynały wykluwać paskudne wróbliska :wink:

w końcu cisza pod dachem :D :P :lol:

wari
09-06-2006, 01:03
Uważaj przy jedzeniu jajek, na pewno się którymś zadławisz :D

Gryfpc
29-05-2013, 18:28
W Polsce strzelanie z wiatrówki do żywych zwierząt jest traktowane jak kłusownictwo i jest KARALNE!!! Wystarczy poczytać trochę artykułów na różnych forach strzeleckich/wiatrówkowych.

janusz38
31-05-2013, 16:54
Odstrzał szkodników z wiatrówki nie jest jeszcze dozwolony w Polsce i na razie tego się trzymajmy.
Warto dodać że zezwolono już na niego np. w Wielkiej Brytanii i USA i tylko na gatunki, które są obce w środowisku albo się nadmiernie rozmnażają. Nazywa się to Pest Control a ten sport Airgun Hunting.

rybar
25-08-2015, 15:59
Może spróbuj kolcami albo z podobizny lub odgłosy ptaków drapieżnych??