PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C135 ZUCHWAŁY



puk
06-05-2006, 21:48
Witam]
Od jakiegoś czasu poszuję projektu domu. Wczoraj wpadł mi w oko projekt Muratora C135. Tak na oko wszystko mi w nim pasuje (nam własciwie:-). Jednak przyglądając się od jakiegoś czasu temu forum wiem, że forumowicze dostrzegają wiele rzeczy niewidocznych (na pozór) w projektach. prosze tedy o rzut oka na ten projekt. Działkę mamy z wiazdem od północy, dlatego wchodziła by w grę wersja lustrzana raczej.
p.s.
No podoba nam się ten projekcik... ślicny jest;-))))

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_378_8.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_378_3.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_378_4.jpeg[/url]

puk
09-05-2006, 15:17
No to podciągamy i prosze ponownie o uwagi
Pozdrawiam
p.s. aha jest wersja z garażem i bez... my jesteśmy za wersją z garażem

puk
12-05-2006, 23:22
Czy naprawdę nikt nie ma ochoty pogadac o tym projekcie????
:(

pagro71
18-06-2007, 20:21
Projekt ZUCHWAŁY C135a z Muratora - czy ktoś go wybudował, buduje czy też będzie budował proszę o informacje, zdjęcia, porady itd.

radzymek
23-03-2008, 12:17
Witam.
Od ubiegłego roku buduje Zuchwałego C135a (wersja z garażem).
Zasadnicze zmiany w stosunku do oryginału:
1. kotłownia przeniesiona za garaż (dodatkowe pomieszczenie),
2. zrezygnowaliśmy z okien połaciowych,
3. pod schodami schowek, łazienka na dole w miejscu kotłowni,
4. likwidacja dodatkowych drzwi do kuchni,
5. podniesienie okien na klatce schodowej.
6. pogrubione izolacje ścian i dachu
Uwagi do projektu.
Na stan obecny (surowy otwarty z zadaszeniem) uwagi na minus mam następujące:
1. ślepe okna na klatce schodowej i w garderobie - uznaliśmy, że są bezsensowne, płacisz kupę kasy a nie ma jak tego wykorzystać ani umyć ani wietrzyć, dlatego podnieśliśmy i rozdzieliliśmy okna na cztery mniejsze tak aby stropy nie trafiały w światło szyby;
2. podnieśliśmy ściankę kolankową o pustak (dom budowany z suporeksu), co pozwoliło utrzymać lukarny na wysokim znośnym poziomie i zachowuje taką samą połać dachu, dodatkowo zlikwidowaliśmy okienko w salonie, oraz dalismy dwoje podwójnych drzwi balkonowych;
3. projekt przewiduje kominek, który w rzeczywistości "wychodzi" na pół pokoju, zmieniamy to stawienie na kominek narożny - niestety komin ma teraz odwrócone kanały dymowy i wentylacyjny;
4. ogrzewanie w salonie wymaga miejsc na kaloryfery, w projekcie jest np. kaloryfer na nieotwieranym oknie balkonowym (kuriozalne!), zmieniamy na podłogowe na dole;
5. ustawiliśmy budynek spadkami połaci na wschód-zachód, co nie pozwala zamontować kolektorów słonecznych, gdyby do tego doszło;
6. dodatkowo wzmocniona została konstrukcja więźby belkami poziomymi opartymi o ścianę nośną.
7. maleńki minusik za brak pomysłu dot. rozwiązania rynien w miejscu wykusza za salonem (ten temat "zwalczył" dekarz), co wymagało podwójnych "złamań" w poziomie/pionie, takie detale uwidaczniają się w trakcie budowy bo projektant nawet chyba o tym nie wie.
Na plus projektu myślę, że można zaliczyć zwartość konstrukcji, dla rozprowadzenia ciepła z kominka, instalacji teletechnicznych.
Mogę podesłać zdjęcia stanu obecnego - poproszę o maila, lub zapraszam do oglądniecia budowy.
Jeśli będą jeszcze pytania - postaram się odpowiedzieć.
Wesołych świąt.