PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup gruntu od gminy



farbik
07-05-2006, 19:12
Witam

Interesuje mnie zakup działki od gminy. Działka znajduje się na niewielkim osiedlu domów jednorodzinnych, w zasadzie pod drugiej strony ulicy skrajnej. Po rozmowie z mieszkancem dowiedziałem się ze ziemia jest gminna. Wiem ze prościej byłoby gdyby ziemia była prywatna ale mimo to chcę powalczyc.

Dodam jeszcze ze jest to grut w mieście, jest aktualny plan zagospodarowania ktory zezwala na budownictwo jednorodzinne, jednak dookoła osiedla jest niewielki lasek i obawiam się że to może komplikować sprawę. Widziałem równiez tablice o budowie miejskiej sieci gazowej i kanalizacyjnej i w dodatku jest juz chyba po tej budowie.

Moje pytania:
- czy da się realnie kupić niewielką działkę od gminy takiej wielkości jak bydgoszcz?
- proszę o wszelkie Wasze doświadczenia przy takim zakupie
- jak to rozwiązać żeby nie dać się wykręcić urzędnikom i handlarzom gruntów?
- A może ktoś się specjalizuje w załatwianiu takich spraw, zawodowo?

AAgnieszk@
08-05-2006, 17:52
Witaj!!! Dzisiaj kupiłam działkę od gminy, ale w drodze przetargu. Należy sie tam wybrać i wszystkiego się dowiesz.

farbik
08-05-2006, 19:10
Witaj!!! Dzisiaj kupiłam działkę od gminy, ale w drodze przetargu. Należy sie tam wybrać i wszystkiego się dowiesz.


Witaj

Dziś dzwoniłem do odpowiedniego referatu w urzedzie i faktycznie gosc wyjasnil mi wszytskie tajniki (później napiszę co się dowiedziałem dla forumowców) i namawiał mnie gorąco abym koniecznie przyszedł :-) do nich, już miałem dziwne podejrzenia ale pożniej wyjaśnił że mają plan na sprzedaz w danym roku ziemi gminnej ktory muszą wyrabiac :-))

Z tego co się wstępnie zorientowałem to ceny wcale nie musi być atrakcyjna dlatego że sprzedaz nie może być niższa niz wycena.

Agnieszko napisz proszę coś więcej:
- w którym przetargu, gdzie to było, jaką miałaś cene za metr, czy byli inni chętni do przetargu, ile czekałaś az gmina się upora z całą procedurą i jak Twoja cena wygląda w stosunku do wyceny początkowej.

dzięki i pozdrawiam

maro74
09-05-2006, 22:09
u mnie Gmina wystawiła 14 działek chetnych było 60 osób. ceny wywoławcze za m2 oscylowały około 50 zł . najwyzsze stawki dobijały do 90 zł najnize 77 zł/m2 Miasto Police.

AAgnieszk@
10-05-2006, 07:09
Czekałam chyba z rok od momentu kiedy dowiedzialam się o tym, że będzie tworzone osiedle domków jednorodzinnych. Ale warto było, ponieważ działki bardzo atrakcyjne w super miejscu. Ceny.. no cóż, oczywiście rzeczoznawca zrobił wycenę za 1 ar. ok 4,2 tys., ale w trakcie licytacji ceny niektórych działek znacznie wzrosły zwłaszcza tych o większej powierzchni, ja kupiłam 10 ar. podbitkę miałam 5 tys. :evil: , ale to niezły wynik. Oczywiście mówie tu o cenie za całość, czyli działka wyceniona na 43tys. z watem ja kupiłam za 48tys.zł. z vat (bo niestety jeszcze to musisz doliczyć). Dowiedz się na jakim są etapie, czy opracowali już plan zagospodarowania, czy założyli księgi wieczyste, jesli nie to jeszcze z rok poczekasz, ale życze Ci by było to jak najszybciej :wink: !