PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor scian do czerwonej sofy- licze na wasza pomoc



Mufka
08-05-2006, 19:14
Witam
Znajoma poprosila mnie o pomoc w doborze koloru sciany. Mebelki ma w kolorze klon vancouver, sofe czerwona. Znajoma jest nastolatka, wiec chcialaby zaszalec z kolorami, mysli o czerwieni na scianie, ale sadze, ze jakby zobaczyla inne ciekawe propozycje pewnie by zmienila zdanie. Dzis wkleje kolor mebli, jutro postaram sie wkleic sofe dla zobrazowania problemu. Licze na pomoc i rady, jaki widzielibyscie kolor scian?

http://www.bomar.grajewo.com/gify/dekory/R5706.jpg

zielonooka
08-05-2006, 19:24
ja bym czerwieni na sciane jednak nie dawala

czerwony pobudza, wrecz wprowadza w stan agresi i pobudzenia...
co innego jeden akcent, mebel a co innego duza polac sciany
mysle ze przebywajac w takim otoczeniu po godzinie zacznie sie wariowac :wink:

ja osobiscie postawiłabym na ten jeden wyrazny agresywny czerwony akcent jakim jest sofa w pomieszczeniu
a sciany dala w kolorystyce bezu, moze zółci (moze cos jak meble ale o ton, dwa ciemniejsze? :wink: )

jak to nastolatka i pomieszczenie nie jest male moze dac fajny efekt ciemnoniebieska (prawie granatowa) sciana (tylko wtedy zdecydowanie jasna podloga np jasnodrewniana_ nie piszesz jaka jest obecnie ) i zeby to taki "chamski" niebieski nie wyszedł,
raczej "blekit paryski " ciemny wpadajacy w granat - fajnie to wyglada przy jasnych podlogach , choc na pewno zmniejsza pomieszczenie

ciekawe tez beda odcienie bardzo jasnego szarego wpadajace w gołebi (tylko trzeba uwazac zeby sie szara smutna breja na scianie nie zrobila - wiec szary wpadajacy w blekit i nie za ciemny!!!)


a moze roznokolorowe sciany? 3 sciany beż (ciemny ecru) a czwarta sciana granat?
albo ta czwarta kolor mocnego zlamanego rozu wpadajacego w kolor czerwonego wina?

ew to samo dwa kolory scian - ale np. mocny sloneczny pomaranczowy (na jednej, dwoch scianach?)
wogole pomarancz zdecydowanie lepszy od czerwonych scian - a kolor dajacy energie i pasujacy do czerwieni


(ps. zdecydowanie odradzam zielenie - w polaczeniu z czerwonym (i nie daj boze jeszcze z zoltym) ja mam wizje szpinaku z pomidorami -fu !

Mufka
08-05-2006, 19:28
zielonooka zgadzam sie z toba, czerwien na sciane to koszmar, nic tylko isc i mordowac ;), dlatego wlasnie chce delikatnie jej odradzic ten pomysl, a mysle ze najlepiej bedzie jej przemowic do wyobrazni pokazujac konkretne rozwiazania. Siedze caly wieczor w googlach i wertuje strony z czerwonymi sofami :)

zielonooka
08-05-2006, 19:33
Mufka - ktos tu kiedys podal taka stronke :

http://www.benjaminmoore.ca/colours/colour_viewer.aspx

czerwonej sofy tu co prawda chyba nie ma ale mozna pobawic sie kolorami na scianie a nawet wyciac czerwony prostokat i przylozyc do ekranu (albo wydrukowac i nakleic) - niech udaje te sofe :wink: - w sumie chodzi przeciez o akcent kolorystyczny - i pobawic sie kolorami i popatrzec co do tego czerwonego najlepiej pasuje

Mufka
08-05-2006, 19:38
:) dziekuje

garyfisher
09-05-2006, 00:37
popiel - jasny, "kamienny" odcień - tylko i wyłšcznie .

Spójrz na mój avatarek ;)

gorzowska_gosposia
09-05-2006, 04:56
Bardziej jestem za tym co napisala Zielonooka. To co powyzej to lipa.

Kolory, ktore Tobie zaproponuje mozna znalesc tutaj www.colorcharts.org

512-6 (rattan palm) na sciany , sufit 312-2 (bamboo) z czerwona sofa bedzie odjazd i do zaprezentowanego drewna super.
Numery wpisz w search na stronie, wybieraj kolory ze wzornika pittsburgh paints.

2-ga opcja to, ciemny sufit 216-5 (lion`s mane), sciany 116-4 (shell flower)

mela
09-05-2006, 07:02
Stawiam na ciemny brąz w kolorze gorzkiej czekolady, nie za ciepły...

kofi
09-05-2006, 07:12
Ja też bym była raczej za jakimś kamiennym kolorem. Jak znajoma jest młoda, to może sobie własnie na taki surowy kolor pozwolić. No i wyeksponuje w ten sposób sofę. Pomarańczowy kolor bardzo lubię, ale nie na ścianach, miałam w kuchni ppoprzednio - strasznie pobudza apetyt i teraz przez to jestem gruba :wink: Ta gorzka czekolada też fajna, ale chyba bym nie dała na wszystkie ściany. Może na jedną?

Mufka
09-05-2006, 07:30
Obiecana sofka
http://www.abra-meble.pl/images/big/474a.jpg

Mufka
09-05-2006, 07:36
Pokoj jest raczej duzy 18m2, podloga jasna sosnowe dechy

garyfisher
09-05-2006, 18:34
Mufka


tak jak myœlałam - kamienny

DULUX RZYMSKI PORANEK - nowoœc w palecie Duluxa :D

Idealny !

zielonooka
09-05-2006, 18:49
Stawiam na ciemny brąz w kolorze gorzkiej czekolady, nie za ciepły...

na scianie? :o
strasznie ciemny wyjdzie , zmniejszy wnetrze, jak nora w ziemi to bedzie wygladać moim zdaniem :-? co innego podloga albo eksperymantalne mieszkanie miliardera o pokojach pow. 100 m2, ale nie typowy pokoj , nawet ok 20metrowy

kolor szary pasuje do czerwieni (sama dalam propozycje szarego :wink: ) tyle ze sie zastanawiam teraz - to polaczenie swietnie wyglada w ciuchach (u facetow i u kobiet :wink: ) i w dodatkach do mieszkania - natomiast na scianach łatwo mozna zrobic krzywde :-? i wyjdzie ponure smutne przygnebiajace wnetrze - wiec trzeba byc pewnym koloru i tego czy sie takie sciany lubi... choc jak sie trafi to efekt moze byc swietny

garyfisher
09-05-2006, 19:07
Mufka

tutaj znajdziesz wiele przykladow :D :


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046&start=780

zielonooka
09-05-2006, 19:18
Mufka

tutaj znajdziesz wiele przykladow :D :


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046&start=780


fajne ale ja np drewno, surowa cegłe , surowe tynki uwielbiam, a betonu we wnetrzach nie znosze :-? :wink:
ale gustibus...

2112wojtek
09-05-2006, 19:20
Mufka

tutaj znajdziesz wiele przykladow :D :


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046&start=780

Fajny wewontek i takimi duzymi literami pisany no i boldem.
Ignore to nowy kolor Duluxa?

:D
:lol: :lol:

Mufka
09-05-2006, 19:25
Dziekuje za odzew, szary odpadl na poczatku z przyczyn jakie podala Zielonooka, mama nastolatki tez uznala ze bedzie przygnebiajaco, na razie wybrano bordo na jedna sciane a druga jest jeszcze konsultowana :), postaram sie wyciagnac zdjecia po malowaniu :D

zielonooka
09-05-2006, 19:38
do bordo sciany i czerwonej sofy postawilabym na ecru , bezowy, kremowy moze troche ciemniejszy i bardziej intensywny - nasycony odcien) ewentualnie kolor jasnej "kawy z mlekiem (takie rozbielone cappucino) :wink:

2112wojtek
09-05-2006, 21:21
Do czerwonego to jeszcze czarne pasuje.
Taka wersja hardcorowa :P
Ja bym sobie takie sciany machnal jakbym mial te... 15 lat, a jak sie zgredom nie podoba to spadówa.
Niejaki Leny Kravitz ma tak w domu - a stary chlop.
:wink:

gorzowska_gosposia
09-05-2006, 21:31
Nie tylko Leny, inni rowniez, pozatym maj takie kolorki ktore uspokajaja oczy po snifingu.

Do koloru ignore(czerwony) takie cos mi zestawil program do tego przeznaczony.


http://img163.imageshack.us/img163/8161/zestawienie16jc.jpg

Kolory inaczej wygladaja w realu.Zestawienie jest 60%powierzchni pokoju(najciemniejszy) do 30% i 10%, gdzie ignore stanowi te 10% jak 412-2 i 414-1

2112wojtek
09-05-2006, 21:42
Nie tylko Leny, inni rowniez, pozatym maj takie kolorki ktore uspokajaja oczy po snifingu.

Do koloru ignore(czerwony) takie cos mi zestawil program do tego przeznaczony.


http://img163.imageshack.us/img163/8161/zestawienie16jc.jpg

Kolory inaczej wygladaja w realu.Zestawienie jest 60%powierzchni pokoju(najciemniejszy) do 30% i 10%, gdzie ignore stanowi te 10% jak 412-2 i 414-1

Fajny program.Jestem ciekaw jak zestawi kolory do np. koloru barszczyku zabielanego , albo malinowego nosa ?

gorzowska_gosposia
09-05-2006, 21:53
Beret w odcieniu papieru toaletowego.

zielonooka
09-05-2006, 21:56
wszystko zalezy od tego co sie podoba - a tego zaden program komputerowy nie zgadnie...

mi na tej fotce te kolory zgnilej brudnoszarawej zieleni (jak w wojskowym plaszczu) nijak nie "stykają" :-?
wogole nie lubie "brudnych" ciemnych i zlamanych kolorów na bazie szarosci na duzych polaciach i powierzchniach....
fatalnie czulabym sie w pomieszczeniu o takiej kolorystyce :-?

tak mnie naszlo - nie wiem czy słusznie :D - zwykle (szczegolnie Panie) dobieraja ubrania, kolory szminek itp. do swojej urody, karnacji ... w jednych kolorach czujemy sie dobrze od innych nas odzuca :wink:
z pomieszczeniami jest troche inaczej ale mysle ze mozna tez sobie zadac pytanie typu " czy wogole ten kolor lubie? czy wyobrazam sobie jakikolwiek dodatek np. do stroju wlasnie w takim odcieniu ?
nie wolno tez zapomniec ze na scianie to bedzie duuuza powierzchnia - zwielokrotniona i bardzo rzucajaca sie w oczy....

2112wojtek
09-05-2006, 22:12
wszystko zalezy od tego co sie podoba - a tego zaden program komputerowy nie zgadnie...

...

Powaznie? :P Mnie sie podobaja np kobitki i nie musze pytac komputera.
Zreszta program komuterowy to i tak potwierdzi.
A na kolory gosposi wez poprawke, to screen. Czerwien z niektora zielonkom sie zestawia i jest calkiem do stosunku :P

zielonooka
09-05-2006, 22:31
wszystko zalezy od tego co sie podoba - a tego zaden program komputerowy nie zgadnie...

...

Powaznie? :P Mnie sie podobaja np kobitki i nie musze pytac komputera.




no to o tym mowie :D - albo sie wie i komputer nie potrzebny
albo sie nie wie - ale tez nie nalezy slepo ufac programowi :wink:

ps. ze sie kobitki podobaja to raczej jasne , pytanie tylko - jakie ? :wink: :D

2112wojtek
09-05-2006, 22:36
ps. ze sie kobitki podobaja to raczej jasne , pytanie tylko - jakie ? :wink: :D

Jak to jakie? No takie kobitkowe a nie jakies "cwaniaki z pekaesu z malinowym nosem i miodem w uszach"

mela
10-05-2006, 07:13
Zaproponowałam ciemny brąz, bo lubię takie zestawienie. Nie lubię natomiast zestawienia czerwieni z bordo.

Podoba mi się zaś to, co wydumał program :)

Ja akurat lubię i "złamane", brudne kolory, i dość ciemne. Nie lubię natomiast szarego, chyba że w ciepłym odcieniu.

I na koniec, nie sądzę, żeby pomalowanie jednej ściany na ciemny kolor drastycznie zmniejszyło pomieszczenie. Nie zawsze trzeba dążyć do powiększania na siłę (zresztą czerwień też raczej hali z pokoju 18m nie zrobi).

Tyle.

Co chciałam przez to przekazać - każdy może mieć inną wizję.

Maxtorka
10-05-2006, 09:16
http://old.comet.pl/meble/a1/hollywood/images/hollywooddn1.jpg


http://www.mebleitalia.pl/images/chester1.jpg

Inezka
10-05-2006, 11:29
Za cholere nie pasuje mi zestawienie czerwieni z niebieskim. :o Brrrrrrrrrrrrrrrrrr Zielony tez kiepsko wyglada. Ja zrobilabym sciany szarobezowe (bardziej w strone szarego, nie wiem do czego porownac.... np. fuga srebrno-szara:)), jedna scianke z czerwonej cegielki tez z szarobezowa fuga.

Maxtorka
10-05-2006, 11:48
http://www.mebleitalia.pl/design/images/elton_big1.jpg

BK
10-05-2006, 19:18
Ja mam takie meble:

http://www.gawin.pl/pl/images/products/duze_zdjecia/ferra.jpg

Jedna ściana w salonie jest w kolorze takim jak na zdjęciu powyżej - Maxtorki - ciemoszara, a reszta ścian jest jasnoszara.
Uważam że takie zestawienie kolorów jest świetne, i tego się trzymam. W całym domu mam jasne szarości na ścianach, kawałek sufitu jest ciemnoszary, do tego sporo koloru drewna.

Czyli odpowiadając na pytanie autorki wątku - szarości, drewno i mocny akcent czerwonej sofy to murowany sukces. Warto do takiego mocnego akcentu sofy dołożyć coś co nawiązuje do tego koloru - np. obraz na ścianie lub coś innego co też będzie czerwone.

garyfisher
10-05-2006, 21:10
Inezka


Ja zrobilabym sciany szarobezowe (bardziej w strone szarego...


BK, Inezka


Ciesze sie ze mamy taki sam gust :D


garyfisher


Mufka


tak jak myslalam - kamienny

DULUX RZYMSKI PORANEK - nowosc w palecie Duluxa

Idealny !

RZYMSKI PORANEK jest jasnš popielš złamanš jasnym beżem :P .

garyfisher
10-05-2006, 21:13
BK


przepieknie!!! Gratulacje :P I pozdrowienia dla ukochanego Wrocka :wink:

garyfisher
10-05-2006, 21:17
Mufka

na drugim miejscu - DULUX - SWIEZE ECRU :P

BK
10-05-2006, 21:36
BK


przepieknie!!! Gratulacje :P I pozdrowienia dla ukochanego Wrocka :wink:
Dziękuję za pozdrowienia

Niestety, pięknie jeszcze nie jest, a to dlatego że zabrakło na razie pieniędzy na detale, które są bardzo ważne. Dlatego efekt psuje stolik z Ikei za 35,50 - nie ma innego,stolik jest w kolorze intensywnie zielonym, co wygląda ohydnie. Do tego 13-letni telewizor 12 calowy który nie chce się psuć więc nie ma okazji żeby go wymienić na bardziej designerski :roll: co też wygląda ohydnie. Do tego brak obudowy kominka i brak lamp.
Lampa marzy mi się od foscarini:

http://www.foscarini.com/it/products/suspension/product.php?id=1382&name=Caboche#gallery

A najbardziej marzy mi się od catellani & smith - taka jak niżej - zachorowałam na taką lampę od roku i mi nie przechodzi. Lampa wisiałaby nad tymi mebelkami. Obudowa kominka mogłaby być z płyt betonowych albo konwencjonalnie, z płyt GK i elemntami (bardzo oszczędnymi) z płyt granitowych w kolorze czarnego nagrobka (takie płytki mamy na ścianach w kuchni).

http://catellanismith.simply.it/page.php?lingua=ita&idimg=42&id_p=29&f=1&tot=47,42,476,385,481,471,389,391,395,&larghezza2=400&altezza2=661&tipologia=p

BK
10-05-2006, 21:44
Coś linki nie chodzą - może dlatego że php nie wiem.
W każdym razie widać na http://catellanismith.simply.it/index.php?act=src&t=5# (nazwa: Fil de fer) i www.foscarini.com (Caboche).

garyfisher
10-05-2006, 21:47
linki nie sa w jpg dlatego nie mozesz ich wklejac przez Img :P tylko zwyczajnie

Lampy piekne :)

BK
10-05-2006, 21:51
I jeszcze jedno - szary wcale nie jest smutny. Pokochałam szarości po mieszkaniu 12 lat w lokalu którego ściany były pomalowane na żółto albo inaczej na kolorowo.

Z szarości takiej jak mam w domu albo takiej jak na zdjęciu pokazanym przez Maxtorkę można wydobyć naprawdę ogniste kolory. Taka szarość jest piękna.

Szarości wydobywają piękno drewna - np stołu czy krzeseł i piękno ognistych mebli takich jak czerwona kanapa.

garyfisher
10-05-2006, 23:27
http://static.flickr.com/46/144044172_d9fd4f6b36_o.jpg

garyfisher
10-05-2006, 23:29
http://www.abra-meble.pl/images/big/474a.jpg

wkleilam powyzej mojego tulipanka i sofe kolezanki ponizej - sproboj sobie teraz wyobrazic ten mebelek z pomaranczowym i zoltym ;) :)

garyfisher
10-05-2006, 23:33
http://static.flickr.com/51/144085505_48e7165a72_o.jpg

a teraz z szafirkiem ;)




ta czerwien z niebieskim czy blekitem to chyba nie gra do konca :wink:

gorzowska_gosposia
10-05-2006, 23:51
a teraz troche wiedzy i praktyki:

The Designer\'s Lesson

You know the formula by heart: warm colors advance and cool colors recede.



The advice that usually follows this statement is to paint the walls a cool color if you want a room to seem larger; if you want it to feel smaller, bathe the walls with a warm hue. Unfortunately, it isn\'t that simple.

A bold green or blue can pull in the walls around you just as effectively as the warmest red, while a soft yellow can make the walls seem to dissolve, enhancing the sense of space. It\'s a matter of value -- lightness or darkness -- and intensity (how saturated or pure a color is) as much as temperature.

Mood Changes and More: In general, lighter, paler, or less intense colors will enlarge the apparent space; darker or more intense colors will shrink it. The impact of color on space is also a question of mood. Color affects your mood, which in turn affects your perception of a space and your comfort level in it.

Remember, too, that neighboring colors affect each other. If you juxtapose two colors, the eye will perceive them to be as different from each other as possible.

Complements -- colors that lie directly opposite each other on the color wheel -- intensify each other. If you use red and green in a room together, the red will seem more red and the green will appear more green.

Every scheme needs a dollop of contrast to intrigue the eye and to feel balanced and lively. When you work with complements, you automatically have that contrast. An analogous scheme of warm or cool colors will require the addition of an element of the opposite temperature to give the scheme punch.

Color Value


Light and Dark

Value refers to how light or dark a color is; among all colors, yellow is the lightest value, and purple is the darkest.

When you want to alter the sense of space in a room, use low-value (dark) colors to draw the walls in around you. Use high-value (light) colors to push them away and make a room appear a bit larger.

Every color can range from light to dark, so you can use your favorite hue to shrink a room or expand it by choosing the appropriate value.

Contrast


Focal Points Pop

Furnishings that stand out sharply against the wall color also help define the space more precisely. Ocean blue walls contrast briskly with white woodwork and upholstery, sharpening awareness of the dimensions and limits of the space.

A bold golden yellow, on the other hand, blends with gold-color accessories, painted furniture, and white woodwork and upholstery, enlarging the sense of space even though the color is deep and warm.

High contrast between a room\'s walls and its architectural features outlines the room\'s boundaries and calls attention to its shape and size. If the room is generous, you\'ll notice the size more; if it\'s diminutive, you\'ll be more aware of that too.



Color Camouflage


Create Dimensions: If you’re faced with a boxy room that feels boring, try a multicolor palette to change the proportions. How do you choose a palette for this kind of illusionism? As a general rule, plan on either a warm or an intense color for the wall you wish to bring forward and either a cool or a subdued color for the walls you wish to push out.

In a long, narrow hall, for example, painting the end wall coral and the corridor walls sage can visually shorten the corridor because the coral will advance visually. Conversely, a short hall will seem longer if you paint the end wall a lighter color and the corridor walls a darker one.

For a starting point in choosing specific colors, consider your givens. If a piece of furniture (such as a red sofa) is a focal point, then choosing its complement (green) for the nearest wall will intensify both colors and draw the eye toward that part of the room.

For the remaining walls, select a light value of a color that appears in other furnishings or in an architectural feature. For the ceiling, decide whether you want to lower or raise it and choose your color accordingly.

No matter how effectively you select colors for this kind of space-altering approach, using different hues on each wall and the ceiling breaks up the space and may easily create visual chaos.

Decorating with planes of color -- changing hues wherever one plane meets another -- is an option best suited to those who enjoy the stimulation of lots of color in their environment.

Alter the Sense of Space
Lofts and new homes with open plans and cathedral ceilings offer similar architectural challenges for homeowners. If your living room, kitchen, and office all share one large, undivided space, can you use more than one color? And if so, where do you stop one color and start the next?

In traditional homes, cased openings, columns, and pilasters provide natural boundaries for starting and stopping colors. To develop a palette, pull out colors from your home\'s furnishings that will blend rather than match exactly. Start with a rug or fabric that offers three or four compatible colors. Include both warm and cool hues and keep them in the same tonal range.

To map out where you\'ll apply each color, think about creating a sense of movement through successive spaces by arranging the colors from warm to cool or vice versa.

Also consider the light that each space receives. Natural light changes the appearance of any color. To gauge the impact of light on your chosen colors, buy a quart of each color and brush the paint onto large pieces of poster board. Tape the poster board to the walls to observe how the colors change throughout the day and by lamplight.


:lol:

gorzowska_gosposia
11-05-2006, 00:38
a tak wyglada cos :lol:, co jest ...........

http://img86.imageshack.us/img86/4192/wielkawies9tn.jpg
jednym slowem dierewnia.

ps. wracajac do proponowanego koloru zielonego, to jest on +- odpowiednikiem HC-111(nantucket gray) Benjamin Moore.Dostepnego w kraju.

garyfisher
11-05-2006, 01:08
o! jak ladnie sie komponuje moja zlota CYMA z czerwienia lampki na biurku :lol: :lol: :lol: Ale zlotych scian nie polecam :lol:

kolory

DULUX - cierpka cytryna

DULUX - egzotyczna pomarancza

gorzowska_gosposia
11-05-2006, 01:21
:lol: , raczej gryzie ze soba jak wszystko do okola :o .
Powinno to pobudzac, zerwane spanie gwarantowane do ranka. :lol: :lol: :lol:
Oj, doucz sie i poczytaj , tylko prosze bez elektronicznego tlumacza. :lol:

Zolty?, jak najbardziej HC-30 philadelpia cream, 207vellum, 1101 fennel seed - oczywiscie wzornik benjamin Moore.

dorzuce jeszcze 2154-50 straw. 8)

garyfisher
11-05-2006, 19:53
gorzowska_gosposia czyli house

a co ty tak reklamujesz house stary pokoj moich dzieci? kubek diddl, pioro waterman, klawiature A4 czy meble IKEA? bo chyba nie farby DULUX ? :lol:

garyfisher
12-05-2006, 11:06
Mufka

firma Mebelplast ma na swojej stronie firmowej www bardzo duzo aranzacji z meblami wypoczynkowymi w mocnej czerwieni - warto podpatrzeć .

http://www.mebelplast.com/start_pl.htm

Mufka
12-05-2006, 15:25
Dziekuje wszystkim serdecznie
Pokoj zostal pomalowany: 2 sciany bordo 2 kawa z mlekiem
To nie moj dom, ale jak przyjada meble to wtargne tam z aparatem i moze, za zgoda oczywiscie lokatorki, umieszcze zdjecia na forum.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziekuje :lol: :D

zielonooka
12-05-2006, 17:05
Dziekuje wszystkim serdecznie
Pokoj zostal pomalowany: 2 sciany bordo 2 kawa z mlekiem
To nie moj dom, ale jak przyjada meble to wtargne tam z aparatem i moze, za zgoda oczywiscie lokatorki, umieszcze zdjecia na forum.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziekuje :lol: :D


czyli mój typ.... tadam... :roll: :D :wink:

garyfisher
12-05-2006, 22:11
no i fajnie :) kawa z mlekiem po kamienny podchodzi :lol: a co do bordo - to zalezy jaka to czerwien, bo np do tego zestawu ladnie;

http://www.gawin.pl/pl/images/products/duze_zdjecia/ferra.jpg

ale tego ze zdjecia nie odczytamy, trzeba zobaczyc na zywo :)

Pokaz koniecznie Mufka jak to wyszlo :)

garyfisher
15-05-2006, 01:01
Mufka

chodziło mi o taki kolor :D :

http://www.keramia.ru/catalog/prairie/amb05g.jpg

temat zamknety , ale to tak dla uzupelnienia