PDA

Zobacz pełną wersję : S T A R A C E G ? A ! ! ! gdzie, jak i za ile?



Kakaw
01-03-2003, 23:28
Niedługo rozpoczniemy budowę domu i poszukujemy baaardzo dużej ilości starej cegły. Nie żadnego klinkieru tylko starej takie a'la zamkowej cegły do wykończenia wnętrz. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest dogadanie się z chłopem, który ma jakąś zapdniętą nieużywaną stodołe, której chciałby się bardzo pozbyć.
Czy wiecie może gdzie i jak takiej szukać i co bardzo ważne ile kosztowało by takie "przekonanie" chłopa. Dodam tylko, że mieszkam w okolicy Warszawy. A i czy sądzicie, że taka cegła zdała by egzamin?
Pozdrawiam w uśmiechu

Jasiu
02-03-2003, 09:30
W Castoramie są do dostania cegły stylizowane na antyczne, rozbiórkowe, etc... w cenie około 1,7 za sztukę :smile:

Kakaw
02-03-2003, 12:25
No właśnie... 1,7 - chodzi właśnie o znalezienie innego tańszego rozwiązania.

pitbull
03-03-2003, 10:56
Uwazaj zebys sie nie nacial. Nie kazda stara cegla jest dobra, w trakcie uzytkowania mogla sie zmienic jej wilgotnosc objetosciwa, mogly zajsc reakcje fizyko-chemiczne oslabiajace jej strukture.
Dodatkowo zmiana warunkow wilgotnosciowych, terenowych, oraz rodzaju uzytej zaprawy moze zmienic jej wlasciwosci fizyczne.

kgadzina
03-03-2003, 11:48
Ale, o ile dobrze zrozumiałem, chodzi tylko o efekt starej ściany czyli wykonanie okładziny wewnętrznej, a nie samej ściany tak?
Bo wtedy wystarczy ten mureczek tylko co jakiś czas "złapać" kotwą do ściany właściwej. Powinno wytrzymać niezależnie od klasy cegły. No chyba że cegła jest totalnie przegnita albo nie wypalana.

pitbull
03-03-2003, 14:19
Zgoda.

Kakaw
03-03-2003, 15:23
Tak - chodzi tylko o efekt, ona nie bierze na siebie żadnego obciązenia (przynajmniej z założenia)

Ryszard1
04-03-2003, 06:47
Nie zazdoszcze murarzowi ktory bedzie musial budowac cokolwiek z takiej starej cegly : kazda moze byc inna, bardzo ciezko z takich murowac,

pitbull
05-03-2003, 08:30
W zaleznosci od zaprawy ciezko tez ja odczyscic. Najlatwiej jesli bylaby wapienna.

gaja
05-03-2003, 10:13
A może spróbować ze zwykłą cegłą czerwoną i potraktować ją pokostem lnianym. Pokost przyciemni cegłę, troszkę postarzy, a przy okazji zaimpregnuje.
A cegłę pokrytą tynkiem czyścić trzeba najpierw mechanicznie, poprzez skuwanie i polerowanie pozostałości a potem potraktować całość kwasem by pozbyc się resztek tynku. Ja tak czyściłam(tzn. ekipa)ceglane słupy, które zostały potraktowane tynkiem przez nadgorliwych murarzy.I jest super efekt.

Kawa
05-03-2003, 12:58
Mam w domu jedna sciane, ktora stylizuje na stara. Cegly z Castoramy wygladaly stanowczo za dobrze, ale znalezlismy cegly w Centrum Klinkieru w Katowicach (www.centrumklinkieru.pl). Cegla jest droga, ale tniemy ja na pol i kupujemy o polowe mniej Scianka ma byc efektowna tylko z jednej strony, z drugiej jest tynkowana. W tym miesiacu bedziemy murowac z niej sciane.

Kawa
06-03-2003, 08:20
cegla, o ktorej pisalem wczesniej i ktora ma wyglad starej jest produkowana przez "CRH-Klinkier". Typy: FB GD, FB Terra Cotta, Alt Brandenburg.
Znalazeles je w internecie? I jak Ci sie podobaja?

Kakaw
06-03-2003, 15:38
Troche to trwało ale udało mi się je znaleźć. Jestem pod wrażeniem kilku, ale ta cena nadal nie umożliwi wyłożenie nimi znacznej powierzchni. Myślę jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłaby rozbiórka. W ten sposób można by zaoszczędzić około połowy ceny, jeśli nie więcej.

Stefan
18-06-2003, 21:47
Troche to trwało ale udało mi się je znaleźć. Jestem pod wrażeniem kilku, ale ta cena nadal nie umożliwi wyłożenie nimi znacznej powierzchni. Myślę jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłaby rozbiórka. W ten sposób można by zaoszczędzić około połowy ceny, jeśli nie więcej.
Widze, ze ten watek jest juz zarzucony ale przypomnialo mi sie ze w innym watku chyba ktos podal cene cegly rozbiorkowej: 20 groszy/szt.

Kakaw
21-06-2003, 23:32
Dzięki wielkie - okazało się jednak, że... ech paranoja - taniej będzie sprowadzić cegłe francuską imitowaną niż kupić polską. Ale! zastrzegam, że mogę wprowadzać właśnie w błąd - jutro to sprawdze i napisze jak się zakończyły poszukiwania. Pozdrawiam serdecznie

ArtMedia
22-06-2003, 06:59
Witam.

Nie wiem jak gdzie indziej, ale w Białymstoku pięknie oczyszczoną cegłę rozbiórkowa kupuje się po 20gr. Wystarczy pojechać gdziekolwiek, gdzie rozbierają stare budynki lub otworzyć stronę z ogłoszeniami w pierwszej lepszej gazecie. A cegła jakościowo lepsza od tych współczesnych. Mniej nasiąka i jest bardzo twarda, dzwoni jak klinkier. Jest całkowicie oczyszczana z resztek zaprawy, więc wygląda efektownie. Naturalna starość... ;-)

Sebastian

Kakaw
22-06-2003, 20:35
No i oczywiście okazało się, że wprowadzałem w błąd - dzisiaj, już po długich rozmowach, okazało się, że... cegłe oddają nam za darmo a nasze koszty to tylko transport. Nie wiem jak i z kąd ale na pewno nie z Francji :))))) Pozdrawiam!

ewa
06-08-2003, 07:26
Pytanie tak trochę na temat - a może wiecie gdzie można dostać płytki imitujące starą cegłę (albo wogóle cegłę)? Chcieliśmy mieć ścianę z cegły a ponieważ nie znaleźliśmy żadnej na tyle ładnej to mamy z suporexu który teraz chcemy okleić. Mamy przy domu kilka stert cegieł rozbiórkowych które chciałam ciąć ale to podobno nie wchodzi w rachubę. Jak na razie nie znalazłam klinkieru który wyglądałby jak cegła. A może wybrać się do jakiejś cegielni?

katja
06-08-2003, 10:39
A czy z rozbiórkowej cegły " mazurskiej" murowalibyście komin /dymowo-wentylacyjny/? :-?

15-08-2003, 21:51
Ewa cegła wyglądająca jak "stara" znajduje się w ofercie firmy VANDERSANDEN I to w kilku deseniach. Jest to cegła formowana ręcznie i produkowana w Belgii. Jeżeli jesteś z Wielkopolski to dostęp do niej jest stosunkowo łatwy. Ceny od 2 zł . Efekt zatykający dech w piersiach.