PDA

Zobacz pełną wersję : folia na okno



anecia
10-05-2006, 18:49
Słyszałam, że istnieją folie mleczne, którymi można zakleić szybę. Wiecie coś na ten temat? Co to za folia i gdzie ją można kupić? A może macie inny sposób na przysłonięcie okna w toalecie, tak żeby nie zasłaniać pięknej drewnianej ramy a zabezpieczyć się przed oczami sąsiada?

joola
11-05-2006, 08:40
anecia, nie wiem gdzie można kupić mleczną folię, ale widziałam w jakimś markecie budowlanym (zdaje się, że na dziale tapet) folię, która bardzo przypomina witraż. W dodatku z obu stron widać wzór a nie jak na naklejkach tylko z jednej. Bardzo ładnie, to wygląda chociaż pewnie nie do każdego wystroju wnętrza pasuje taki "witraż". Może popytaj o tą mleczną folię jakiegoś sprzedawcę okien lub drzwi :roll: Sprawdziłabym też w jakichś specjalistycznych sklepach...są takie dla artystów czy cóś...

PPH Mega
11-05-2006, 09:06
Folie o jakich mówisz dają ładny efekt zmatowienia. Najlepsza jest chyba srebrna transparentna. Takie folie dostaniesz w każdej agencji reklamowej w twoim mieście, ale uważaj na samo przyklejanie, bo z tym też jest sporo zabawy i łatwo o popsucie całego efektu.

2112wojtek
11-05-2006, 10:20
Naklejanie folii na duzych powierzchniach jest proste pod warunkiem ,ze sie zna "sztuczke" jaką stosuja firmy od reklamy wizualnej.
1.Przygotowac roztwor wody i plynu do mycia naczyn."Robimy na oko" :lol: , tak zeby roztwor pod palcami sprawial wrazenie, ze jest slisko.
2. obficie zwilazamy cala powierzchnie na ktorej bedzie przyklejana folia
3. sciagamy papier "transportowy " z folii i nakladamy ja na mokra powierzchnie , do ktorej ma byc folia przyklejona.
4.swobodnie przesuwamy i ukladamy folie wyrownujac powstale faldy.
5. wyciskamy dokladnie nadmiar plynu i powietrza spod folii- najlepiej raklą fotograficzna lub kawalkiem gumy-wycieraczki takiej do mycia szyb, ale moze byc zwykla sciereczka.
6. po odparowaniu wody folia jest nie do sciagniecia, po tygodniu sie zawulkanizuje na amen.
Pamietaj - lepiej folie docinac na szkle /np nadmiar/ niz doklejac.
Folie o duzej wytrzymalosci, nadajace sie do Twoich zabiegow, dostaniesz u producentow mebli i szklarzy.

PPH Mega
11-05-2006, 11:14
Ja mam u siebie na oknie łazienkowym folie matową srebrną i złotą i wygląda to rewelacyjnie.

ps. nie przesadz z tym płynem, wystarczy doslownie kilka kropel - jesli dasz za dużo wszystko bedzie spływać.

Pozdrawiam

daxima
11-05-2006, 12:31
Naklejanie folii na duzych powierzchniach jest proste pod warunkiem ,ze sie zna "sztuczke" jaką stosuja firmy od reklamy wizualnej.
1.Przygotowac roztwor wody i plynu do mycia naczyn."Robimy na oko" :lol: , tak zeby roztwor pod palcami sprawial wrazenie, ze jest slisko.
2. obficie zwilazamy cala powierzchnie na ktorej bedzie przyklejana folia
3. sciagamy papier "transportowy " z folii i nakladamy ja na mokra powierzchnie , do ktorej ma byc folia przyklejona.
4.swobodnie przesuwamy i ukladamy folie wyrownujac powstale faldy.
5. wyciskamy dokladnie nadmiar plynu i powietrza spod folii- najlepiej raklą fotograficzna lub kawalkiem gumy-wycieraczki takiej do mycia szyb, ale moze byc zwykla sciereczka.
6. po odparowaniu wody folia jest nie do sciagniecia, po tygodniu sie zawulkanizuje na amen.
Pamietaj - lepiej folie docinac na szkle /np nadmiar/ niz doklejac.
Folie o duzej wytrzymalosci, nadajace sie do Twoich zabiegow, dostaniesz u producentow mebli i szklarzy.

Wojtku jestes niesamowity
Bardzo dziekuję za ten opis

chokie
12-05-2006, 14:27
Taka folie do matowienia szyb mozna tez dostac w Ikea. Jest kilka wzorów. Jedyny mankament: rolka ma wymiary: 50x150 cm.