PDA

Zobacz pełną wersję : kasa mieszkaniowa - rozliczenie dla US z kredytem?



05-02-2002, 15:00
Czy US interesuje tylko kwota oszczędności zebranych na rachunku?

Spotkałam się z opinią, że trzeba do końca roku wydatkować (tzn mieć rki!) na całą kwotę oszczędności+kredyt?

To byłaby tragedia - musiałabym zwracać całą kasę odzyskaną z tytułu oszczędzania przez 4 lata w Kasie Mieszkaniowej - kasę owszem wydałam, ale rachunków mam za mało.

Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat

Zuzka

Frankai
05-02-2002, 15:27
W 1999 roku faktycznie takie opinie widziałem w prasie ( "Rz" ? ), choć było tam napisane, że powinno wystarczyć do następnego rozliczenia. Obecnie pytałem się ustnie. Rozumiem, że muszę mieć rachunki, ale bezterminowo. W ustawie nigdzie nie widziałem terminu. Nie ma też mowy o rachunkach VAT - wszak można kupić mieszkanie z drugiej ręki. Nie wiem jak to jest z pomniejszaniem, bo jak materiał kupię z drugiej ręki za pieniądze z kasy to nie mogę go wpisać w dużą tabelę, a musiałbym pomniejszyć na drugiej stronie (poz 93 czy jakoś tam). Bank domaga się rachunków w ciągu pół roku od wypłaty KREDYTU. Poza tym co ma piernik do wiatraka - kasy nie trzeba odliczać, tak samo jak nie trzeba wziąć kredytu, więc US nie powinien się interesować kredytem, bo kredyt nie jest warunkiem SYSTEMATYCZNEGO OSZCZĘDZANIA, o którym mowa w ustawie. Jeżeli ktoś pytał US na piśmie, to proszę uzupełnić moją wypowiedź.

08-02-2002, 15:39
Uzyskałałm właśnie informację z mojego US - z kredytu nie rozliczają!
SUPER.

Frankai
08-02-2002, 15:58
Anonimowy - to by potwierdzało moje informacje z US Kalisz i US Ostrzeszów. Rozumiem, że pytałeś "na gębę", a nie pismem. Podali może podstawę? W tym przypadku co prawda raczej chyba podali, że nigdzie nie ma obowiązku, ale jak o coś pytacie w US "na gębę", to zapytajcie jaka ustawa i który artykuł - może się przydać.

pyrka
02-02-2005, 18:47
:D