PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA PFLEIDERER - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, modele, dyskusja



mip2002
11-05-2006, 21:15
Witam,

Jestem na etapie wyboru dachówki, mam ofertę na dachówkę PFLEIDERER za wydaje mi się rozsądną cenę (w porównaniu z Robenem czy Ruppem) handluje nią znajomy, który mówi, że to wysokiej jakości towar. Na forum praktycznie nic o tej dachówce nie znalazłem. Czy ktoś może zna tą dachówkę, czy macie jakieś z nią doświadczenia. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Przemek

Arco
11-05-2006, 21:49
Witam - ja mam taka dachówke - Terra Harmonica Exclusive Brąz - ale ten brąz to w słońcu jest purpurowy - niestety dachówkę ma zaledwie od 2 miesięcy i jedyne co moge o niej powiedzięc to że wygląda po prostu ślicznie ... według mojego dekarza i sprzedawcy dachówki to dachówka na prawde wysokiej klasy

http://don_arco.w.interia.pl/dach.jpg

alison
31-05-2006, 13:34
Jak w tytule, ponoć to ta sama kategoria jakościowa ( i chyba cenowa :roll: ) co CREATON. Muszę dokonać wyboru, a nie mam doświadczenia i bardzo proszę fachowców o opinie Z góry dzięki :wink:

Pozdrawiam!

Kacperski
01-06-2006, 11:13
:lol: Zeby utrudnić wybór - maja b.blisko siebie fabryki, tzn Creaton jedną z wielu.Pozdrawiam

alison
01-06-2006, 11:23
:lol: Zeby utrudnić wybór - maja b.blisko siebie fabryki, tzn Creaton jedną z wielu.Pozdrawiam

Kacperski, rozwiń proszę myśl, bo nie kumam :D

alison
01-06-2006, 14:54
Wklejam linkę do dachówek Pfleiderer i proszę o opinie, tych którzy znają się na dachówkach. Liczę na Was :wink:

http://www.euronit.pl/oferta/dachcnwki_ceramiczne_pfleiderer/kolorystyka_dachcnwek/

piotr.o
02-06-2006, 06:48
Może cenowo sa to zbliżone produkty ale jakościowo to juz różnica. Z moich doświadczeń Pfleiderera postawił bym na tej samej pólce co Robena i Koramica. I w tym momencie jest on najdroższy. Poziom niewiele odbiegajacy od Creatona ( z dostepnych na rynku polskim) ma firma Meyer-Holsen, potem jest mała przerwa a nastepnie Jungmeier, Erlus, Bogen ( wykupiony juz przez Wienerbergera ) Huguenot a potem juz pozostałe firmy liste których otwiera Muller.
Pozdrawiam Piotr

alison
02-06-2006, 10:11
Może cenowo sa to zbliżone produkty ale jakościowo to juz różnica. Z moich doświadczeń Pfleiderera postawił bym na tej samej pólce co Robena i Koramica. I w tym momencie jest on najdroższy. Poziom niewiele odbiegajacy od Creatona ( z dostepnych na rynku polskim) ma firma Meyer-Holsen, potem jest mała przerwa a nastepnie Jungmeier, Erlus, Bogen ( wykupiony juz przez Wienerbergera ) Huguenot a potem juz pozostałe firmy liste których otwiera Muller.
Pozdrawiam Piotr

Piotrze, dziękuję... Moje wrażenie było zupełnie inne, tzn. mam ana działce i Creatona i Pfleiderer i mi osobiście wydaje się, że Pfleiderer jest jakaś taka solidniejsza... ale profesjonalistą w tym temacie nie jestem więc może to być złudzenie. Dzięki bardzo za informację.

Piotrze czy możesz podać mi jakiegoś linka na ten Meyer-Holsen? Bardzo proszę :wink:

Kacperski
02-06-2006, 10:35
Trochę się z Piotrem O nie zgodzę, Terra Harmonica nie odbiega jakością od Creatona, dlatego pisałem,że są blisko siebie i czerpią glinę z jednego pokładu.Kera Pfanne odbiega od innych produktów z powodu niesamowitych zamków (terra Harmionica Pfleiderera tez ma bardzo dobre).Meyer Holsen jest zupełnie innym produktem - nie da sie tej dachówki porównać z np. Creatonem - to wyższa półka zwłaszcza z powodu angoby krystalicznej,glazury Marcato, ciężaru dachówki i innych parametrów.
www.meyer-holsen.de
Pozdrawiam

alison
02-06-2006, 10:48
Trochę się z Piotrem O nie zgodzę, Terra Harmonica nie odbiega jakością od Creatona, dlatego pisałem,że są blisko siebie i czerpią glinę z jednego pokładu.Kera Pfanne odbiega od innych produktów z powodu niesamowitych zamków (terra Harmionica Pfleiderera tez ma bardzo dobre).Meyer Holsen jest zupełnie innym produktem - nie da sie tej dachówki porównać z np. Creatonem - to wyższa półka zwłaszcza z powodu angoby krystalicznej,glazury Marcato, ciężaru dachówki i innych parametrów.
www.meyer-holsen.de
Pozdrawiam

Kacperski, Super pomoc. Bardzo, bardzo dzięki za opinię i ...za linka, którego już przeglądam. Dam znać na co padło...
Pozdrawiam Piotra i Ciebie :D

alison
02-06-2006, 11:02
Tra,ta,ta,ta.... Odwiedziałam www, zadzwoniłam do Niemiec, tam dostałam kontakt na Poznań, dzwoniłam do lokalnego przedstawiciela. Popołudniu jadę z rzutem dachu do wyceny i co najważniejsze i zobaczyć wystawkę. Jestem bardzo ciekawa na czym stanie... Dam znać :wink:

1kinia1
05-06-2006, 12:21
alison - możesz dać namiary na poznań??
pzdr

Wciornastek
05-06-2006, 13:21
alison - możesz dać namiary na poznań??
pzdr
tez prosze

aresior
16-08-2006, 21:24
witaj arko,
takiego budującego mi potrzeba. sprawa bardzo pilna. wprawdzie projekt całkiem inny ale masz to, do czego się przymierzam. mianowicie - pfleiderer exclusive brąz. mam wielką prośbę. prześlij mi fotki. bardzo interesuje nas jak to wygląda na większej połaci i w słońcu i w cieniu i wogóle. konkurentem był creaton. bardzo szczelny ale glazura i kolorek tego pfleiderer exclusive brąz ... pozostawiam bez komentarza. i tak wpatrujemy się to w jedną, to w drugą. czuję, że zwariuję. problemy i decyzję podejmuję szybko. potrzebne są tylko dane a tu ich brak. mam po jednej sztuce i domyśl się człowieku jak to będzie wyglądać na twoim dachu. tym bardziej, że będę na nią patrzył trochę czasu bo dachówki rczej nie zmienia się co roku.


stąd gorąca prośba a właściwie dwie. prześlij proszę fotki jeśli to nie problem. druga to orientacyjna cena jaką uzyskałeś na dachówkę podstawową i gąsiory.


[email protected]

serdecznie pozdrawiam

aresior z problemem decyzyjnym

domgamma
17-08-2006, 22:19
A propos Robena to poczytaj tutaj...:http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=77917

domgamma
17-08-2006, 22:19
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=77917

Kacperski
18-08-2006, 15:18
:lol: Dachówka niemieckiej firmy Pfleiderer jest na naszym rynku ok.10 lat, najbardziej znana na Dolnym Sląsku i Opolszczyżnie. Teraz jest w sieci Euronitu jako wyłącznego jej importera i dystrybutora.Terra Harmonica to b. piękna i dobra dachówka ,jest w ofercie tej firmy b.ciekawa dachówka Terra Piatta .Trzeba się zwrócić do przedstawiciela Euronitu.Pozdrawiam

Salomon
14-10-2007, 18:05
Czy orientujecie się może gdzie można najtaniej na śląsku (opolszczyzna,górnośląskie,dolnośląskie) kupić dachówkę ceramiczną Pfleiderer terra maxima plus lakierowaną exklusiv?

Mam parę dni na zakup dachówki wiec jest to raczej pilne i bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Romanus
15-10-2007, 06:04
Witam
Ja kupowałem terra harmonica w rybniku firma lubar. Cene dostałem atrakcyjną - była tansza od coramika, rubena, rupceramiki. Podobny krój - falista. Dla przykładu - odbierałem w sierpniu a cena jest z lipca - Pfleiderer 4.02 zł, a renesansowa l15 4.20. Tak więc było to korzysne

mapan
15-10-2007, 06:18
Witam
Ja kupowałem terra harmonica w rybniku firma lubar. Cene dostałem atrakcyjną - była tansza od coramika, rubena, rupceramiki. Podobny krój - falista. Dla przykładu - odbierałem w sierpniu a cena jest z lipca - Pfleiderer 4.02 zł, a renesansowa l15 4.20. Tak więc było to korzysne

To rozumiem cena dachówki podstawowej, a ile wyszedł koszt (wraz z dodatkami i dachówkami specjalnymi) i powierzchnia całego dachu (jaki masz dach, dwuspadowy, kopertowy, itd?)

Romanus
15-10-2007, 08:30
Dach dwuspadowy, pow. 250m2 - 6 okien dachowych, wyłaz dachowy, kominek wentylacyjny, 16 dachówek wentylacyjnych, wszystkie obróbki dlacharskie, płotki śnieżne, pełne orynnowanie RHEINZINK, taśmy kalenicowe i kominowe, uchwyty spinki do dachówek - to wszystko ok. 30000 zł