PDA

Zobacz pełną wersję : koszt kominka z płaszcem wodnym na gotowo



ulcia
12-05-2006, 11:00
Proźba do wszystkich posiadaczy lub zorientowanych: ile zapłaciliście z powyższe rozwiązanie? Jak te koszty mają się do DGP?

Baroszero
12-05-2006, 12:04
Witam, nasz kominek z płaszczem wodnym stoi na razie jeszcze w piwnicy ale mogę podać koszt niektórych "pierdół", które musieliśmy do niego dokupić:
1. kominek- 5000 PLN
2.naczynie wyrównawcze- 300 PLN
3.szyber- 150 PLN
4. wymiennik 20 płytowy- 600 PLN
To na razie wszystko co do tej pory kupiliśmy ale wiem, że podczas montażu dojdą jeszcze jakieś pompy (chyba 2 szt ok. 200 PLN każda).
Może ktoś coś jeszce dorzuci. Pozdrawiam

tomasz sulej
12-05-2006, 19:29
Zestaw kominka wodnego zawiera:
1.Dwie pompy proponuje wybrac ceramiczne np Halm
2. Wymiennik
3. Zawór zwrotny i zawory odcinające
4. Filtry zabezpieczające wymiennik
5. Odpowietrzniki jezeli istnieje taka potrzeba
6. Ruru przyłaczeniowe
7. Sterownik oraz stycznik elektryczny który bedzie na przemian współgrał z kotłem.
8. Naczynie wziorcze z pływakiem miedzianym

ulcia
12-05-2006, 22:38
Dzięki za odzew i Wasze podpowiedzi! A może wiecie ile kosztuje robocizna i od jakich parametrów jest uzależniona? Jestem na etapie ścian parteru i wykonawca nalega by dokonać wyboru co do sytemu kominkowego. Wiem, że do DGP trzeba poprowadzić rury do pomieszczeń na poddaszu w trakcie budowy. A na jakim etapie i jak należy przygotować dom do kominka z płaszczem? Czy też wcześniej czy dopiero na etapie kładzenia instalacji? Jastem zielona :oops:

tomasz sulej
13-05-2006, 08:15
Robocizna jest uzależniona od tego czy bedzie chciała Pani kominkiem wodnym ogerzewac wode w zasobniku i centralne ogrzewanie czy tylko centralne . Generalnie wszystko zalezy od wykonawcy a róznice w kosztach sa dosc duze od 800- 1500 zł. Najwazniejsza sprawa jest prawidłowe podłaczenie kominka, aby pózniej nie było problemów. Co do kosztów materiałowych powinna zmiescic sie Pni w granicach 2200-2500 zł. Proponowałbym jeszcze zwrócic uwage na to, aby rury przyłacvzeniowe do kominka czyli zasilanie i powrót C.o nie były z tworzywa sztucznego np. Pex Al Pex. Proponowałbym bym dla bezpieczenstwa rury Cu (miedziane). Przy kominku nie ma takiej kontroli nad palenieskiem jak przy kotle gazowych. Dochodzi na poczatku dosc czesto do zagotowania wody. Dla swietego spokoju zalecane sa rury miedziane od kominka do wymiennika. Pozostała czesc instalacji oczywiscie wg zyczenia inwestora. Pozdrawiam

mariobros35
13-05-2006, 08:45
Dzięki za odzew i Wasze podpowiedzi! A może wiecie ile kosztuje robocizna i od jakich parametrów jest uzależniona? Jestem na etapie ścian parteru i wykonawca nalega by dokonać wyboru co do sytemu kominkowego. Wiem, że do DGP trzeba poprowadzić rury do pomieszczeń na poddaszu w trakcie budowy. A na jakim etapie i jak należy przygotować dom do kominka z płaszczem? Czy też wcześniej czy dopiero na etapie kładzenia instalacji? Jastem zielona :oops:
co do przygotowania domu do montażu kominka z płaszczem wodnym to pod kominkiem należy wyprowadzić kanalizację zimną wodę i poprowadzić dwie róry miedziane o średnicy fi 22 z pod kominka do planowanej kotłowni i wystawić przy piecu gazowym,najlepiej zrobić to w warstwie styropianu przed wylaniem podłogi acha no i poprowadzic przewód 2 żyłowy z kotłowni pod kominek do czujki.Co do kosztów to przesyłam na priv

ulcia
16-05-2006, 11:16
Bardzo dziękuję wszystkim za cenne wskazówki. Dało mi to już jakieś rozeznanie. Mam nad czym myśleć, bo koszty trochę mnie zestresowały.
No ale gdyby wykonać taki kominek etapami, to mogło by się udać.
Jeszcze raz dzięki!

Wiech
17-05-2006, 14:37
Ulcia wydaje mi się że musisz wiedzieć jaki planujesz kupić kominek z DGP czy z plaszcz.wod. Jeżeli z pł.wod .to jaki producent. jakie przekroje komina,średnica rur doprowadzających do kominka jest np w makrotermie 28 mm. Wiech

1950
17-05-2006, 18:15
Ulcia wydaje mi się że musisz wiedzieć jaki planujesz kupić kominek z DGP czy z plaszcz.wod. Jeżeli z pł.wod .to jaki producent. jakie przekroje komina,średnica rur doprowadzających do kominka jest np w makrotermie 28 mm. Wiech
w każdym kominku, powinny być rury doprowadzające fi 28,
a już obowiązkowo, rura bezpieczeństwa, musi mieć średnicę fi 28