PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D47a SOLIDNY wariant 1



Łukasz K2
12-05-2006, 14:32
Czy ktoś wybudował lub jest w trakcie budowy domu wg projektu Muratora: Solidny - wariant I d47a ?
Zastanawiam się nad wybraniem tego projektu, przy czym zrezygnowałbym z antresoli i zamiast niej zroniłbym tam pokój (tak jak to jest w Solidnym - wariant II d47b) i wstawiłbym dodatkowo duże okno od strony ulicy, bo mam działkę z wjazdem od południa.
Mam też wątpliwości co do wielkości garażu: czy rzeczywiście wejdą do niego dwa samochody?

grzes601
28-06-2006, 09:38
Postawiłem dom według projektu będącego nałożonymi na siebie D47a oraz D47b. Z doświadczenia wyszła likwidacja aneksu kuchennego (i okna strzelniczego) oraz zrobienie kuchni w pom. gospodarczym. Garaż jest w praktyce na jeden samochód (Kangoo) i gdyby miał zmieścić się tam drugi (np "cieńki") to jest potrzeba poszerzenia garażu(właściwie całego budynku) o ok. 70-100 cm i to by nie było takie złe. Dom jest terenie wiejskim i posiada stację uzdatniania wody która NIESTETY jest w garażu gdzie wylądował piec olejowy do CO. Zbiornik na olej opałowy (2m3) zlokalizowałem w silosie w posadzce garażu (stabilna temperatura). Ściany domu są 3 warstwowe z pustaków z keramzytu i wełny mineralnej. Okna drewniane machoń z wkładami szybowymi 0,9. Teraz machoniu bym nie wybrał. Drewno-machoń BARDZO pracuje przy zmianach nasłonecznienia! Na parterze jest bezpośrednie wejście do łazienki z pokoiku, a w korytarzyku jest DŁUGA szafa wbudowana na ścianie łazienki. Przy wejściu do bydynku jest WC. UWAGA NA BŁĄD ZLOKALIZOWANIA KOMINA W POM. GOSPODARCZYM - trafił w kalenicę dachu!. Zwiększyłem okna w salonie parteru po stronie "tarasu" (okna3x90 +drzwi 2x90cm) i przeniosłem okno w pokoiku na stronę tarasu(okno 2x90+drzwi 1x90). WNIOSKI; -brak pralni, -MOŻE zbyt mała kuchnia, brak odrębnego pomieszczenia kotłowni i stacji uzdatniania wody, -garaż zbyt ciasny jak na 2 auta.
Na poddaszu też są zmiany...... :))