PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki strop ?????????/



Nefer
14-05-2006, 00:46
No właśnie. Jedni mówią : rób Terivę, inni - wylewaj .

Argumenty : na Terivie widać pęknięcia a monolit jest idealnie gładki. A dom trochę osiada zawsze.

Jak jest u Was ?

Skrobnijcie kilka słów - dlaczego tak a nie inaczej ...

ave!
14-05-2006, 10:11
prawdopodobnie, bo na razie myślimy o fundamentach :lol: , będzie z płyt - robionych na wymiar bo: nie jest taki ciężki jak wylewany, terriva tez pochłania dużo betonu i może być więcej pęknięć i .... widziałam ten strop w budowie - i.... myślę, że też skorzystam z tej ankiety :D :D
bo i tak się nie znam na stropach

Ziarutek
14-05-2006, 10:24
Dla mnie argumenty jakie podajesz nie byly decydujace (klawiszowanie terrivy itd itp). Bede budowal z Silki a to ciezki material i dlatego zdecydowalem sie na wylewany strop. Tez musisz wziac to pod uwage.

Pozdrawiam

Nefer
14-05-2006, 10:28
Dla mnie argumenty jakie podajesz nie byly decydujace (klawiszowanie terrivy itd itp). Bede budowal z Silki a to ciezki material i dlatego zdecydowalem sie na wylewany strop. Tez musisz wziac to pod uwage.

Pozdrawiam


Racja , w projekcie była Silka i Teriva- wykonawca namawia mnie na Thermopor i Teriva. A ja widziałam kilka razy Terivę po kilku latach no i się lekko podłamałam. NIe wiedziałam ładnego wykonania...

A wynik obecny mnie podłamał : 33%/33%/33% - ło matko :)

Geno
14-05-2006, 10:36
Dla mnie argumenty jakie podajesz nie byly decydujace (klawiszowanie terrivy itd itp). Bede budowal z Silki a to ciezki material i dlatego zdecydowalem sie na wylewany strop. Tez musisz wziac to pod uwage.

Pozdrawiam


Racja , w projekcie była Silka i Teriva- wykonawca namawia mnie na Thermopor i Teriva. A ja widziałam kilka razy Terivę po kilku latach no i się lekko podłamałam. NIe wiedziałam ładnego wykonania...

A wynik obecny mnie podłamał : 33%/33%/33% - ło matko :)
Teriva pęka bo 75% stropów jest wykonanych niezgodnie z zaleceniami - brak zbrojeń przypodporowych i dodatkowych dołem. Inna sprawa ,że potrafi pękać na łączeniu pustaka z belką - tu by chyba trzeba było krawędx pustaka pokryć czymś elastycznym ale to juz troszkę roboty jest. Tak czy siak ja wybieram monolit :wink:

ja budowniczy
14-05-2006, 10:57
Ja mam wylewany. Terrive odradzali mi kolejno: architekt, kierownik budowy, wykonawca, znajomy murarz, znajomi co mieli terrive...

pawelurb
14-05-2006, 12:00
Ja mam wylewany. Terrive odradzali mi kolejno: architekt, kierownik budowy, wykonawca, znajomy murarz, znajomi co mieli terrive...

a u mnie było dokładnie odwrotnie, w projekcie monolit, a architekt adaptujący, kierownik i ekipa namawiali na Terivę....wszystko zależy i jednoznacznej odpowiedzi nie ma , w moim przypadku Teriva wyszła taniej.

magdac.
14-05-2006, 12:19
U nas bedą stropy Ackermana. W projekcie mamay Terive ale podobno Ackerman jest lepszy :wink:

kropi
14-05-2006, 12:56
Teriva - przyznam że kompletnie nie wiem dlaczego, kierbud stwierdził że tak będzie lepiej, a poprzedni właściciel też zmienił żelbet na terivę - nie wiem dlaczego. Teraz jak sobie poczyttałem to może i wziąłbym żelbet, ale nie sądzę aby był to jakiś kluczowy problem ;) .

Druga sprawa, że nad salonem mam mieć strop drewniany - taka pozostałość po planach na dom z bali :lol:

wartownik
14-05-2006, 13:10
A dom trochę osiada zawsze.

Co sie kryje pod pojeciem osiadania domu , czy kazdy dom osiada ?
Kiedys spotkalem sie z informacja , ze najmniej osiada piramida :roll:

Nefer
14-05-2006, 13:11
A dom trochę osiada zawsze.

Co sie kryje pod pojeciem osiadania domu , czy kazdy dom osiada ?
Kiedys spotkalem sie z informacja , ze najmniej osiada piramida :roll:

Ale ciężko taki projekt znaleźć :):):)Chyba się wybiorę do Egiptu :)

willdseahorse.
14-05-2006, 13:45
A dom trochę osiada zawsze.

Co sie kryje pod pojeciem osiadania domu , czy kazdy dom osiada ?
Kiedys spotkalem sie z informacja , ze najmniej osiada piramida :roll:

KAŻDY tylko czasem tak minimalnie ze tego nie widac i nie objawia sie np. peknieciami
i nie zalezy to tylko od tego czy bedzie mial taki a nie inny ksztalt (np piramidy- swoja droga jesli piramida nie osiada to moim zdaniem dlatego ze poniewaz sa od ilus tamn tysiecy lat pne to juz dawno osiadly i dlatego najmniej :lol: )

ale tez od tego na jakim gruncie jest ustadowiony dom , jak ubitym i jak wykonany zostanie dom (pewnie tez zal od technologii )

wartownik
14-05-2006, 22:08
Piramida Cheopsa osiadla 1,5cm przez 5000 tysiecy lat , znajomy sprawdzal na koniec budowy swoj dom , jak dobrze pamietam ok. 450m2 i ok. 750 ton materialu osiadl wg niego 8 cm.

anpi
15-05-2006, 06:08
Ja znalazłem złoty środek - na 2/3 domu mam terivę, na pozostałej części - monolit :lol: Nie to, żebym się nie mógł zdecydować - nie można było dać terivy na całości przez szeroki komin.

anpi
15-05-2006, 06:09
Piramida Cheopsa osiadla 1,5cm przez 5000 tysiecy lat , znajomy sprawdzal na koniec budowy swoj dom , jak dobrze pamietam ok. 450m2 i ok. 750 ton materialu osiadl wg niego 8 cm.

A jak on to niby sprawdził? :o

toomas
15-05-2006, 06:27
Dałem inny. Mój strop to Ceram z Leiera.

Geno
15-05-2006, 06:33
Piramida Cheopsa osiadla 1,5cm przez 5000 tysiecy lat , znajomy sprawdzal na koniec budowy swoj dom , jak dobrze pamietam ok. 450m2 i ok. 750 ton materialu osiadl wg niego 8 cm.
Ktoś mu widocznie sprezentował za małe fundamenty ale tak to jet czasem ktoś robi dokłądnie pod inwestycje ,przyjdzie sąsiad i powie,że zwariował bo u niich we wsi to robią mnijesze z syfobetonu.